Hesabım
  Dark Ekibinin Yeni Dizisi "1899"dan Teaser

  Dark'ın yaratıcılarından yine zihinleri sarsacak bir dizi geliyor

  Doğaüstü gizemlerin hayranlarına müjde! Netflix, bu türdeki dizisi 1899 için yeni ve heyecan verici bir teaser yayınlandı. Gösteri, Dark'ın arkasındaki beyinler Baran Bo Odar ve Jantje Friese tarafından yaratıldı. Dizide Aneurin Barnard, Emily BeechamAnton Lesser ve Clara Rosager rol alıyor. Bir de Dark'tan 1899'a gelen, eski dizinin başrollerinden biri olan Andreas Pietschmann kadroda bulunuyor.

  1899'da bir göçmen vapuru, eski kıtayı terk etmek için batıya doğru yola çıkar. Avrupa kökenli karma bir topluluk oluşturan yolcular, yeni yüzyıla ve yurtdışındaki geleceklerine dair umutları ve hayalleri ile doldudur. Ancak, açık denizde yüzen başka bir göçmen gemisi keşfettiklerinde yolculukları beklenmedik bir hal alır. Gemide karşılaşacakları şey, vaat edilmiş topraklara geçişlerini korkunç bir kabusa çevirecektir.

  Deadline ile yapılan bir röportajda, 1899'un yaratıcıları diziyle ilgili birkaç ayrıntı daha verdi. Görünüşe göre dizi, Disney'in The Mandalorian için kullandığına benzer bir teknolojiyle çekildi. Bu teknoloji "Volume" olarak biliniyor ve sahne, çevreyi gerçek zamanlı olarak gösteren bir LED zemin ile çevrili 4,500 fit kare çekim alanı içeriyor. Bu, yeşil ekran kullanımını ortadan kaldırarak post prodüksiyonda gereken süreyi önemli ölçüde azaltıyor.

  Dark'ı izleyenler için, dizinin tamamının yine Almanca dilinde çekildiğini söyleyebiliriz. Netflix, elbette orijinali üzerinde İngilizce ve Türkçe dublaj seçeneklerini sunuyor. Ancak, Odar ve Friese, 1899'da her oyuncunun kendi ana dilini konuştuğu, tamamen çok dilli çekimlerle bu sefer bir adım daha ileri gidiyor. Bu da izleyici için eşsiz bir deneyim imkanı sunuyor.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top