Hesabım
  Leyla ile Mecnun Leyla'sız Kaldı
  28 Eyl 2011 - 15:43

  Dizi setinde yaşanan darp olayının ardından Ezgi Asaroğlu da dizi kadrosundan çıkartıldı..

  İki gün önce Leyla ile Mecnun setinde yaşanan tatsız olayın ayrıntılarını paylaşmış, Ezgi Asaroğlu'nu darp etmekle suçlanan Ushan Çakır'ın kadrodan çıkartıldığı haberini vermiştik. Bir süre ortada görünmeyen Ushan Çakır basına bir açıklama yaparak Ezgi Asaroğlu'ndan ve dizinin hayranlarından özür diledi. Ama yaşanan gelişmeler Ezgi Asaroğlu'nun da diziden kovulmasıyla sonuçlandı. Bu arada olayda adı azmettirici olarak geçen Beste Bereket'in diziden kendi isteği ile ayrıldığı ortaya çıktı.

  Dizinin yapım şirketi Eflatun Film, Ezgi Asaroğlu'nun ayrılığını şu açıklamayla bildirdi;

  "Son dönemde sayısı artan ve Leyla ile Mecnun adlı dizide de sıkça lanetlediğimiz kadına yönelik şiddet olaylarının bir benzeri, maalesef iki oyuncumuz arasında yaşanmıştır. Olay sonrasında süreç bizim açımızdan şu şekilde ilerlemiştir: Ushan Çakır adlı oyuncumuzun, sebep olduğu çirkin olayın ardından 1 saat içinde diziyle ilişkisi kesilmiş ve durum kendisine bildirilmiştir.

  Ezgi Asaroğlu ve Ushan Çakır arasında yaşanan bu menfur olay sonrasında şirketimiz beklenebileceği gibi derhal Ezgi Asaroğlu’nun yanında yer almış ve kendisinin fiziken ve ruhen yeniden işe başlamaya hazır hale gelebilmesi için çekimler süresiz bir şekilde durdurulmuştur.

  Ancak olaydan üç gün sonra oyuncumuz Ezgi Asaroğlu tarafından basına yapılan açıklamalarla mesele ‘kadına yönelik şiddet’ bağlamından ayrı olarak üçüncü kişileri de içine alan ve iki kadın arasında yaşanan kişisel bir husumet olayı şeklinde açıklanmaya başlanmış ve bir çeşit magazin malzemesine dönüştürülmüştür. İşin bu boyutuyla ilgili bütün sulh ve itidal önerilerimizin Sn. Asaroğlu tarafından reddedilmesi üzerine özel hayat sorununa indirgenen bu tartışmanın içinde şirketimizin daha fazla kalması ve taraf olması imkansız hale gelmiştir. Bu noktada, bugüne kadar özveriyle çalışan bütün oyuncularımızla birlikte 100’e yakın insanın emek verdiği Leyla ile Mecnun dizisinin de olumsuz anlamda daha fazla etkilenmesinin önüne geçmek, taraflar açısından mağduriyeti en aza indirgemek ve hukuksal sürecin doğru işleyerek olayın hem adı geçen oyunculara hem de dizimize daha fazla zarar vermesini engellemek adına, avukatlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda oyuncumuz Ezgi Asaroğlu’nun sözleşmesi, sözleşmeye aykırı tutumlarından dolayı kerhen feshedilmek zorunda kalınmıştır.

  Olay sırasında sette bulunmayan oyuncularımızdan Beste Bereket, isminin olaylara haksız yere karıştırıldığını ve bu şekilde oyunculuk görevini ifa edemeyeceğini bildirerek diziden kendi isteği ile ayrılmayı talep etmiş, bu talebi şartlar göz önüne alınarak tarafımızdan olumlu karşılanmıştır.  Şirketimiz bütün oyuncularına ve çalışanlarına her zaman eşit mesafede olmuştur. Bu prensibini bu olayda da sürdürecek ve yargı sürecinde mağdur olan oyuncularının yanında yer alacaktır. Bilinmesini isteriz ki; iki kişi arasında yaşanan fakat dizinin diğer bütün oyuncularını, teknik ekibini ve hatta izleyicilerini etkileyen bu olay Leyla ile Mecnun dizisinin seyrini hiçbir şekilde değiştirmeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."  Eflatun Film

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top