Hesabım
  Peter Dinklage Emmy Rekoru Kırdı!
  23 Eyl 2019 - 11:51

  4. kez aynı rolle ödül alan oyuncu rekor kırdı.

  71. Emmy ödülleri dün akşam düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Oldukça fazla dalda aday Game of Thrones'a ise yalnızca iki ödül geldi. Bunlardan biri En İyi Drama Dizisi ödülü olurken, diğeri de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüydü ki, bu ödül de aynı dala aday olan rol arkadaşları Alfie Allen ve Nikolaj Coster-Waldau'yu geride bırakarak dördüncü kez seçilen Peter Dinklage'e gitti. Oyuncu aynı ödülü 2011, 2015 ve 2018 yılında da almıştı.

  Game of Thrones'taki rol arkadaşlarının yanı sıra; Jonathan Banks (Better Call Saul), Giancarlo Esposito (Better Call Saul), Michael Kelly (House of Cards) ve Chris Sullivan'ı da (This Is Us) geride bırakarak ödüle ulaşan Peter Dinklage, 3 Emmy'li rekoru daha önce Art Carney, Don Knotts ve Aaron Paul ile paylaşıyordu.

  Toplamda 14 dalda Primetime adayı olan Game of Thrones'un, yukarıdaki üç adaylığı haricinde; Kit Harington'ın en iyi erkek oyuncu, Emilia Clarke'ın en iyi kadın oyuncu, Gwendoline Christie, Lena Headey, Sophie Turner ve Maisie Williams'ın da en iyi yardımcı kadın oyuncu adaylıkları bulunuyordu. Ancak gecenin sonunda kadınlar cephesinin eli boş kaldı.

  Buna ek olarak dizi, geçtiğimiz hafta dağıtılan Creative Arts Emmys'de 10 teknik ödül kazandı.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top