Beyazperdem
  Netflix, "La Casa de Papel"in Kore Versiyonunu Hazırlıyor
  1 Ara 2020 - 12:31

  Kore dizilerini sevenlere müjdeli haber geldi..

  Netflix, kendi yapımı olan ve ülkemizde de çok beğenilen İspanyol aksiyon gerilim dizisi “La Casa de Papel”in Korece versiyonunu oluşturacak. Prodüksiyon, BH Entertainment ve Contents Zium arasında bir işbirliği olacak. Dizinin Korece uyarlaması, "The Guest", "Voice" ve "Black" gibi dizilerin yönetmenliğini yapan Kim Hong-Sun tarafından yönetilecek.

  Netflix orijinal dizisi “My Holo Love” ve tvN dizisi “Psychopath Diary” dahil olmak üzere Ryu Yong-Jae ve ekibi, 12 bölümlük şovun senaryo yazarı olarak belirlendi. Prodüksiyon tarihleri ​​ve senaryo çalışmaları için takvim belirlendi. Koreli içerik oluşturucular yıllardır kendi dillerini ve görsel-işitsel kültürlerini geliştiriyorlar ve tüm dünyaya uyarlamalar satıyorlar ama bu kez işler biraz değişecek.

  "La Casa de Papel'in" yaratıcısı ve baş yapımcısı Alex Pina; "Dizimiz, kültürel sınırların ötesine geçmeyi ve dünyanın her yerinden binlerce izleyici için bir referans noktası olmayı başardı. İşte bu yüzden, 'La Casa de Papel' dünyası Koreli içerik oluşturucular için bir uyarlama yapacak kadar çekici. Eylemin Kore Yarımadası'nda kurulmuş olması da bana gerçekten çok sevindiğim bir kilometre taşı gibi görünüyor." dedi.

  İspanyolca orijinal şov 2017'de gösterime girdi. Beşinci ve son bölümü şu anda çekiliyor. Netflix, Nisan 2020'de yayınlanmasından sonraki dört hafta içinde dördüncü sezonun bir kısmını 65 milyondan fazla hane halkının izlediğini söylüyor. Şirket yaptığı açıklamada, "İspanyol dizisi 'La Casa de Papel'in uluslararası popülaritesi, farklı kültürlere ve dillere dayanan önemli eserlerin Netflix tarafından geniş çapta dağıtılabileceğinin ve dünya çapındaki izleyiciler tarafından sevildiğinin kanıtıdır" dedi.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top