Hesabım
  "Avatar 3"te Karanlık ve Vahşi Kül Halkıyla Tanışacağız

  James Cameron, 3. Avatar filminde keşfedeceğimiz Na'vi kabilesi hakkında konuştu.

  Disney

  2009 tarihli ilk "Avatar" filmiyle Pandora gezegenin yağmur ormanlarını ve burada yaşayan yerli halkını keşfettik. 13 yıl sonra devam filmi "Avatar: Suyun Yolu" ile bu kez Pandora'nın okyanus dünyasına göz atma şansı bulduk. Peki sırada ne var? Pandora'nın çöllerini, çayırlarını, kutuplarını da görecek miyiz?

  Yapımcı Jon Landau, daha önce yaptığı bir açıklamada, serideki beşinci filmin Dünya'ya dönüşü içereceğini söylemişti, bu durumda geriye üçüncü ve dördüncü filmlerin geçeceği ortamı tahmin etmek kaldı. Neyse ki yönetmen James Cameron, çok fazla bekletmeden ipuçlarını vermeye başladı. "Avatar 3"ün Na'vi kabilesi hakkında konuşan Cameron, sıradaki filmin atmosferine dair de bilgi verdi.

  Yeni Avatar Filmlerinde Dünya'yı da Göreceğiz

  Fransız yayın organı 20 Minutes ile konuşan Cameron'a hayranların üçüncü filmden neler bekleyebilecekleri soruldu. Yönetmen, Pandora'nın biyosferinde yaşayanların en vahşisi ve en iğrenci olabilecek yeni bir Na'vi kültürü olan "Kül Halkı" hakkında ilk kez konuştu.

  "Ateş 'Kül Halkı' tarafından temsil edilecek. Na'vi'yi başka bir açıdan ortaya çıkarmak istiyorum çünkü şimdilik onların sadece iyi taraflarını gösterdim. İlk filmlerde çok olumsuz insan örnekleri ve çok olumlu Na'vi örnekleri vardır. Avatar 3'te tam tersi olacak.

  Ana karakterlerin hikayesine devam ederken yeni evrenleri de keşfedeceğiz. Son bölümlerin en iyisi olacağını söyleyebilirim. Diğerleri bir girişti, yemeği servis etmeden önce sofrayı kurmanın bir yoluydu. Ama tabii ki her şey Avatar 2'nin seyircisini bulup bulamayacağına bağlı olacak."

  Cameron'un açıklamaları, filmin muhtemelen volkanik bir arazide geçeceğinin sinyallerini veriyor. "Avatar 3"ün 2024 yılının Aralık ayında vizyona girmesi planlanıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top