Hesabım
  Wildcat: Ethan Hawke Yönetmen Koltuğunda, Kızı Maya Hawke Başrolde!
  24 Oca 2023 - 14:15

  Stranger Things yıldızı Maya Hawke, babasının yönettiği filmin başrolünü üstlenecek.

  .

  Aktör/yönetmen Ethan Hawke, yazar Flannery O'Connor'ın hayatını anlatacağı "Wildcat" adlı biyografik filmi için oyuncu kadrosunu tamamladı. Filmin başrolünü, Ethan Hawke'ın (ve Uma Thurman'ın) kızı Maya Hawke üstlenecek.

  "Stranger Things" ile çıkış yapan genç oyuncunun ilk romanını yayınlamak için mücadele ettiği filmde ayrıca; Laura Linney, Vincent D'Onofrio, Steve Zahn, Alessandro Nivola, Philip Ettinger, Rafael Casal, Willa Fitzgerald ve "Licorice Pizza" ile çıkış yapan, aynı zamanda Philip Seymour Hoffman'ın oğlu olan Cooper Hoffman rol alıyor.

  "Wildcat" filmi, Ethan Hawke'ın yönettiği beşinci uzun metraj film olacak. Hawke filmin senaryosunu Shelby Gaines ile birlikte yazdı ve yapımcılığı da üstleniyor. Filmin çekimleri Louisville'de başladı.

  Filmin konu aldığı yazar O'Connor, Amerika'nın Güneyi ve buradaki çeşitli grotesk karakterler hakkında sıra dışı hikayeler anlatırken, hepsi de belirgin bir duygusallık eksikliğiyle, kara bir ton ve kara mizahla övünen 'Güney Gotik' alt türünü icat etmesiyle ünlüydü.

  En bilinen eserleri, "İyi İnsan Bulmak Zor" ve "Yükselen Her Şey Birleşmeli" adlı kısa öykü koleksiyonları ve "Bilge Kan" romanıydı. Ölümünden sonra derlediği Complete Stories, 1972'de Kurgu dalında ABD Ulusal Kitap Ödülü'nü kazandı ve kalıcı övgülerin konusu oldu.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top