Hesabım
  Kulübeye Tıklat, Avatar 2'yi Amerika Gişesinin Zirvesinden İndirdi

  "Avatar: Suyun Yolu" 2 ayın sonunda Amerika gişesinin liderliğini kaybetti.

  Universal Pictures

  Vizyona girdiği 16 Aralık tarihinden bu yana Amerika gişesinin bir numarasında yer alan "Avatar 2", bu hafta sonunda tahtını, M. Night Shyamalan imzalı "Kulübeye Tıklat" filmine bıraktı.

  Kıyameti yaşayan bir dünyada geçen ve bir ailenin tatilinin kapılarına gelen dört yabancıyla brilikte kabusa dönmesini anlatan "Kulübeye Tıklat" 14.2 milyon dolarlık bir açılış hasılatı elde ederken, gişenin ikinci sırasında da "80 for Brady" filmi yerleşti. Jane Fonda, Rita Moreno, Sally Field, Lily Tomlin ve Tom Brady gibi ikonik isimlerin rol aldığı film, ilk hafta sonunda 12.5 milyon dolar kazandı.

  "Avatar: Suyun Yolu" vizyondaki sekizinci hafta sonunda 10.8 milyon dolar ile gişenin üçüncü sırasına düştü. Filmin Kuzey Amerika'daki toplam hasılatı 636.4 milyon dolara ulaştı. Filmin dünya çapındaki kazancı ise 2 milyar 174 milyon dolar. "Avatar" devam filmi böylece tüm zamanların en çok kazanan 4. filmi oldu.

  Amerika'daki toplam hasılatı 151 milyon doları aşan "Çizmeli Kedi: Son Dilek" ise bu hafta sonunda 8 milyon dolar kazançla gişenin dördüncü sırasına yerleşti. Amerika gişesinin ilk beşini kapatan film ise "BTS : Yet To Come in Cinemas" oldu. K-pop grubu BTS'in Busan's World Expo'da 50.000'den fazla konuğu ağırladığı devasa konserin filmi 6.3 milyon dolarlık açılış hasılatına imza attı.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top