Hesabım
  "Gladyatör 2" En Pahalı Filmlerden Biri Haline Geldi!

  Prodüksiyonda yaşanan aksaklıklar, filmin maliyetinin giderek şişmesine neden oldu...

  .

  Ridley Scott'ın "Gladyatör" devam filmi; set kazaları, hayvan istismarı nedeniyle yapılan şikayetler ve grevler nedeniyle setin duraklaması gibi nedenlerle biraz çalkantılı bir prodüksiyona sahne oldu.

  Film başlangıçta 165 milyon dolar olarak bütçelendirilmişti ancak The Hollywood Reporter'da çıkan yeni bir rapor, filmin yapım maliyetinin 310 milyon dolara yaklaştığını ortaya koyuyor. Bu da "Gladyatör 2"yi şimdiye kadar yapılmış en pahalı filmlerden biri haline getiriyor.

  THR, stüdyo içerisindeki kişilerin, filmin net maliyetinin 250 milyon doların altında olacağı konusunda ısrar ettiğini söylüyor. Her iki durumda da üretimin beş ay süreyle durdurulmasının maliyetinin tek başına 10 milyon dolar civarında olduğu belirtiliyor.

  Devam filminin 310 milyon dolarlık bütçesi, filmi "Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu" ve "Star Wars: Son Jedi" gibi devasa bütçeli filmlerin önüne geçiriyor. Gişe hasılatlarının bu durumu telafi edip edemeyeceği konusunda ise şüpheler var.

  Scott'ın 2023 sonunda vizyona giren "Napoleon" filminin yapım maliyeti 200 milyon dolardı ve gişede kâr etmeyi başaramadı. ABD gişesinde sadece 61.5 milyon dolar kazanan film dünya çapında toplam 218 milyon dolarlık hasılat elde edebildi. "Napoleon" fiyaskosu, "Gladiator 2" konusunda da endişeleri arttırıyor. Film, "Napoleon"dan daha iyi bir gişe performansı gösterse bile kâr etmek için çok daha fazlasına ihtiyacı var.

  "Gladyatör 2"de Paul Mescal başrolde yer alırken Denzel Washington, Pedro Pascal, Joseph Quinn, Fred Hechinger, Connie Nielsen, Djimon Hounsou, Matt Lucas ve Derek Jacobi gibi isimler oyuncu kadrosunu tamamlıyor.

  Mescal, ilk filmdeki Lucilla'nın (Nielsen) oğlu Lucius'un yetişkin versiyonunu canlandırıyor. Lucius son on beş yıldır "vahşi doğada" yaşıyor ve nerede olduğunu bilmeyen annesiyle teması kopmuş durumda.

  Film, Caracalla (Quinn) ve Geta (Hechinger) kardeşlerin birlikte imparator olarak hüküm sürdüğü MS 3. yüzyılın başlarında geçecek. Caracalla, babalarının ölümünden sadece birkaç ay sonra küçük kardeşinin öldürülmesi emrini veren kana susamış bir zorbaydı.

  "Gladyatör 2" 22 Kasım'da vizyona girecek.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top