Hesabım
  "Bir Zamanlar Gelecek: 2121" 28 Haziran'da Sinemalarda!

  Serpil Altın'ın dünya festivallerinden ödüller alan filmi vizyona girmek için gün sayıyor.

  Türkiye’nin ilk uzun metraj kadın bilim kurgu ve distopya yönetmeni ünvanına sahip Serpil Altın’ın filmi “Bir Zamanlar Gelecek: 2121” 28 Haziran'da sinema salonlarında yerini alacak.

  Türkiye’nin ilk sürdürülebilir film girişimi olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın’ın, yapımcılığını ve eş senaristliğini Korhan Uğur’un yaptığı filmi oyuncu kadrosunda; Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç yer alıyor.

  .

  Filmin konusu kısaca şöyle: Gelecekte iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelmiştir. Hayatta kalabilen az sayıda insan koloni halinde yerin altına kurdukları bloklarda yaşarlar.

  Koloni sistemini kontrol eden Genç Yönetim’in aldığı “Kıtlık Kanunları” gereği sisteme getirilen her yeni hayat karşılığında yaşlı nesilden birinin yok edilmesi gerekmektedir. Yer altındaki evlerinde kadın, adam, çocuk ve büyükanne olarak yaşayan bir ailenin hayatı, beklenmedik bir bebek haberiyle sarsılır...

  Prestijli dünya festivallerinde gösterilen "Bir Zamanlar Gelecek: 2121"in aldığı ödüller arasında; Amerika’da gerçekleşen 19. Phoenix Uluslararası Horror and Sci-Fi Film Festivali’nden aldığı En İyi Bilim Kurgu Film, İngiltere’de gerçekleşen 23. Londra Uluslararası Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nden aldığı En İyi Uzun Metraj Bilim Kurgu ve İtalya’da düzenlenen Uluslararası 7. Cinema d’iDEA Kadın Yönetmenler Festivali’nden aldığı En İyi Film ve En İyi Oyuncu (Selen Öztürk) yer alıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top