Hesabım
  Gişenin Lideri Değişmedi
  29 Ara 2014 - 09:30

  Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filminin liderliği Amerika'da devam ediyor.

  Noel tatilinde olan Amerika'dan gişe rakamları geldi. Ülkemizde rekorlarla vizyona giriş yapan Peter Jackson imzalı Orta Dünya macerasının son halkası olan Hobbit: Beş Ordunun Savaşı sadece hafta sonu 41,400 milyon dolarlaık hasılat ederek zirveden kıpırdamadı. En yakın takipçisi Angelina Jolie yönetmenliğindeki Boyun Eğmez oldu. 31,748 milyon dolarla ikinci sırada yer alan filmi, 31,021 milyon dolarlık hasılatıyla bir yıldızlar geçidi olan Sihirli Orman takip etti.

  Shawn Levy yönetmenliğindeki Müzede Bir Gece: Lahitteki Sır20,600 milyon dolarlık gişe hasılatıyla dördüncü olurken, beşinci sırada 16,600 milyon dolarlık hasılatıyla Annie, altıncı sırada 10 milyon dolarlık hasılatıyla, tüm dünyada ilgiyle takip edilen Açlık Oyunları : Alaycı Kuş Bölüm 1 filmi yer aldı.

  Listenin devamında; gerilim soslu polisiye filmi The Gambler9,300 milyon dolarlık hasılat elde ederek yedinci sırada yer aldı. Oscar'ın en güçlü adaylarından biri olarak gösterilen The Imitation Game 7,930 milyon dolarla, sekizinci sırada yer alırken, 6,750 milyon dolarla Ridley Scott yönetmenliğindeki, yılın iddialı filmlerinden biri olan Exodus: Tanrılar ve Krallar ve 5,415 milyon dolarla gerçek bir hayat hikayesinden beyazperdeye uyarlanan Yaban filmi yer aldı.

  ABD haftalık Box Office verileri için tıklayın!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top