Hesabım
  ABD Box Office'te Zirve Değişmedi!

  ABD Box Office rakamları açıklandı.

  Sevdiğimiz sarı oyuncaklar legoları beyazperdelere taşıyan serinin yeni halkası The LEGO Batman Movie bu hafta da zirveyi bırakmadı. Bu hafta 3 yeni film listede kendine yer bulabildi.

  Çocukluğumuzun favori oyuncakları olan legoları beyazperdede gördüğümüz serinin yeni halkası The LEGO Batman Movie bu hafta da zirvede yer aldı. Animasyon fantastik macera 2. haftasında 34,2 milyon dolar ile yaptı. Film böylece 80 milyon dolarlık bütçesini 2. haftasından aşmış oldu. Listenin 2. sırasında ise 2015 yılında hayatımıza giren Grinin Elli Tonu'nun devam halkası yer buldu. Başrolleri değişmeden devam eden serinin 2. halkası Karanlığın Elli Tonu 2. hafta kapanışını 20,9 milyon dolar ile kutladı. Listenin ilk 3'ünü bitiren film ise vizyonun taze yapımları arasından çıktı. Matt Damon başrollü Çin Seddi açılışını 18 milyon dolar ile yaptı.

  Karizmatik tetikçimiz John Wick bu hafta itibariyle 1 sıra geriledi. Keanu Reeves'i bir kez daha başrolüne taşıyan aksiyon serisinin 2. devam halkası John Wick 2, 2. haftasında 16,5 milyon dolar kazandı. Listenin 5. sırasında ise vizyonun taze filmlerinden biri yer aldı. Komedi türündeki Fist Fight açılışını 12 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin 2. bölümünü açan yapım ise yönetmen koltuğunda Theodore Melfi'nin oturduğu biyografik yapım Gizli Sayılar oldu. NASA'nın gizli kalmış kadın dehalarını öne çıkaran yapım 9. haftasında 7,1 milyon dolar kazanarak 25 milyon dolarlık bütçesini altıya katlamaya çok yaklaştı. X-Men'in yeni nesil Charles Xavier'ı James McAvoy'un başrolünü üstlendiği gerilim filmi Parçalanmış geçtiğimiz haftaya göre 3 sıra geriledi. Ziyaret ile başarılı bir geri dönüş gerçekleştiren M. Night Shyamalan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu yapım 5. haftasında 7 milyon dolar gişe elde etti. 9 milyon dolar bütçeli film 5. haftasından 123,6 milyon dolar kazanmış durumda.

  Listenin 8. filmi ise insanlara hayvan sevgisi aşılarken hayvanlara zarar verdiği iddia edilen bir yapım oldu. Çekimlerinde başrol köpeğe yapılan muamele ile gündeme gelen Can Dostum filmi, 4. hafta kapanışını 5,5 milyon dolar ile yaptı. Film 22 milyon dolarlık bütçesini ikiye katlamayı bu hafta itibariyle başardı. Listenin 9. sırasında yer alan yapım ise Oscar adaylıklarının gözbebeği müzikal oldu. Oscar yarışının en iddialı yapımlarından Aşıklar Şehri 11. haftasında 4,5 milyon dolar kazandı. Listenin son sırasında ise 4,2 milyon dolar ile vizyonun taze filmlerinden Yaşam Kürü yer aldı.

  ABD gişe verileri için tıklayın!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top