Hesabım
  ABD Box Office Galibi Örümcek Adam Oldu!
  10 Tem 2017 - 08:44

  ABD box office rakamları açıklandı.

  Geçtiğimiz hafta vizyona girişiyle birlikte zirveyi kapan Çılgın Hırsız 3 zirveye hızlı veda etti. Listenin bu haftaki galibi listenin taze filmlerinden biri olan Örümcek-Adam: Eve Dönüş oldu.

  Listenin bu haftaki galibi Marvel çizgi roman kahramanları arasında hayranların gönlüne taht kuran Örümcek Adam'ın yeni nesil uyarlaması oldu. İngiliz oyuncu Tom Holland'ın başarıyla beyaz perdeye yansıttığı kahramanın yeni uyarlaması etkileyici bir açılış yaparak ilk haftasında 117 milyon dolar gişe elde etti. 175 milyon dolar bütçeli filmin bu yılın en büyük hitlerinden biri olması bekleniyor. Listenin 2 numarası ise sevilen animasyon serisi Çılgın Hırsız'ın 3. devam halkası oldu. Başarılı animasyon serisinin evli ve 3 kız babası Gru'sunu yeni ortaya çıkan ikiz kardeşiyle bir araya getiren 3. devam halkası 2. hafta kapanışını 33,9 milyon dolar ile yaptı. 80 milyon dolar bütçeli animasyon şimdiden 149,1 milyon dolar kazanmış durumda, yani bütçesini ikiye katlaması oldukça muhtemel. Listenin 3. sırasında da vizyonun aksiyon yapımlarından biri yer aldı. Kadrosunda başarılı isimleri toplayan aksiyon filmi Tam Gaz 2. hafta kapanışını 12,7 milyon dolar ile gerçekleştirdi.

  Listenin ilk üçü geride kalırken, listenin 4. sırasında ise Amazon savaşçı Diana Prince yer aldı. İkonik kadın süper kahraman Wonder Woman'ın kökenine inen film 10,1 milyon dolar ile 6. hafta kapanışını yaptı. Kadın yönetmenlerin elinden çıkma filmler arasında gelmiş geçmiş en iyi açılış rekorunu kıran ve DC Genişletilmiş Evren'in en yüksek ABD domestik gişesini elde eden film, 368,7 milyon dolar kazanmış durumda. Listenin 5. filmi ise sevilen fantastik bilim kurgu serisi Transformers'ın 5. devam halkasıydı. Vizyondaki 3. haftasını kutlayan Transformers 5: Son Şövalye 6,3 milyon dolar kazanmayı başardı. Listenin 6. filmi ise sevilen animasyon serisi Arabalar'ın 3. devam halkası oldu. Eğlenceli animasyon yapım 4. haftasında listenin ikinci yarısını açarak 5,6 milyon dolar kazandı. Listenin 7. sırasını da bir komedi aldı. Will Ferrell'ı başrolüne yerleştiren aile komedisi The House 2. hafta kapanışını 4,8 milyon dolar ile yaptı. 

  Listenin 8. filmi 3,6 milyon dolar ile The Big Sick olurken, listeyi 47 Meters Down izledi. Sualtı gerilimi 2,8 milyon dolar ile 4. hafta kapanışını yaptı. Korku dolu hayatta kalma savaşını Sofia Coppola imzalı The Beguiled takip etti. Gerilim dram türü yapım 2 milyon dolar ile 3. hafta kapanışını gerçekleştirdi.

  ABD gişe verileri için tıklayın!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top