Hesabım
  ABD Box Office: Han Solo Zirveyi Bırakmıyor!
  4 Haz 2018 - 09:42

  ABD box office rakamları açıklandı.

  Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta değişmedi. Listede bu hafta 3 yeni film kendine yer bulabildi.

  Bu haftanın gişe lideri Star Wars spin-offu Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi oldu. Yapım aşamasında yönetmen değiştiren Star Wars projesi, uzak gezegenlerdeki evrenin en sevilen karakterlerinden olan Han Solo'nun geçmişine ışık tutuyor. Bol yıldızlı kadrosuyla dikkat çeken, Ron Howard yapımı film 29,2 milyon dolar ile 2. hafta sonu kapanışını yaptı. Listenin 2. filmi ise devam halkası Deadpool 2 oldu. Marvel çizgi roman evreninden 21st Century Fox yapımı ile beyaz perdeye uyarlanan devam halkası, sarkastik anti kahramanı bu kez kendi topladığı ekibi X-Force ile birleştiriyor. Hafta sonunda 23,3 milyon dolar gişe elde eden devam halkası, 3. haftası itibariyle bütçesini ikiye katlamış durumda... Listenin 3. filmi ise süper kahraman koşusuna bir mola gibi yetişen Sürükleniş oldu. Denizin ortasında yaşanan bir hayatta kalma mücadelesini işleyen dram filmi açılışını 11,5 milyon dolar ile yaptı. 35 milyon dolar bütçeli filmin kolaylıkla kendi bütçesini çıkaracağı ön görülüyor.

  Listenin ilk 3'ünün geride kalmasıyla birlikte, süper kahramanların listedeki etkisi yine yükseliş kazanıyor. Marvel'ın süper kahraman güzellemesi Avengers: Infinity War (Avengers: Sonsuzluk Savaşı) listenin 4. sırasında yer buluyor. 60'tan fazla Marvel kahramanını bir araya toplayan ve fantastik macerayı uzayın bilinmeyen galaksilerinden teknoloji harikası Wakanda'ya kadar yayan devam halkası 6. hafta sonu kapanışını 10,3 milyon dolar ile yaptı. Dünya çapında en iyi açılış rekorunu elde etmiş olan film, dünya çapında toplam 1,9 milyar dolar gişe ile gelmiş geçmiş en yüksek gişeye ulaşan 4. film oldu. Listenin tam ortasında bir kadın filmi yer buldu. Usta kadın oyuncuları merceğine alan komedi filmi Book Club 3. hafta sonu kapanışını 6,8 milyon dolar ile yaptı. Listenin 6. filmi ise vizyonun tazeleri arasından çıktı. Kanlı bir intikam hikayesini seyirciyle buluşturan hiper teknoloji aksiyonu Upgrade, açılışını 4,4 milyon dolar ile yaptı. Listenin 7. sırasında Melissa McCarthy'li "Life of the Party" yer buldu. Amerikan kadın komedilerinin sevilen yüzünü, okul hayatına geri dönen bir anne yapan komedi filmi 4. hafta sonu kapanışını 3,4 milyon dolar ile gerçekleştirdi.

  Listenin son 3'ünü, bir annenin çocuğunu korumak için neleri göze alabileceğini gözler önüne seren "Breaking In" açtı. Başrolüne Gabrielle Union'ı yerleştiren gerilim filmi 2,8 milyon dolar ile 4. hafta sonu kapanışını yaparak, 6 milyon dolarlık bütçesini neredeyse yediye katlamayı başardı. Listenin 9. filmi ise komedi türünden geldi. "Action Point" vizyondaki ilk haftasında Listenin son filmi de vizyondaki 5. haftasını kutlayan "Overboard" oldu. Kült romantik komedinin rollerini değiştirerek beyaz perdeye taşıyan yeniden uyarlama, hafta sonu kapanışını 1,9 milyon dolar ile yaptı. "Korkunç Bir Film" serisinden tanıdığımız, Amerikan komedilerinin sevilen kadın yüzü Anna Faris filmin başrolünü üstleniyor. 

  ABD gişe verileri için tıklayın!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Ali Kayrancı
   Deadpool 2 müthiş
  Yorumları göster
  Back to Top