Hesabım
  Brie Larson'ın, Captain Marvel'a Yapılan Seksist Yorumlardan Haberi Yokmuş!

  Brie Larson, Just Mercy röportajında Captain Marvel'dan da bahsetti.

  Bryan Stevenson'ın anılarından yola çıkılarak beyaz perdeye aktarılan Just Mercy, vizyona girmek için geri sayıma başladı. Ayrıca Akademi Ödülleri'nin de gözdesi olan Just Mercy'nin yardımcı oyuncularından yıldız isim Brie Larson, Variety'ye bir röportaj verdi. Bu sırada geçtiğimiz yıl vizyona giren Captain Marvel hakkında da konuştu. Oyuncu, Captain Marvel'a yapılan cinsiyetçi yorumlar hakkında bir bilgisi olmadığını belirtti.

  Avengers: Endgame'de Thanos'un yenilmesinde son dakika da olsa önemli bir rol oynayan Captain Marvel, her ne kadar şimdilik Marvel Sinematik Evreni hayranlarının gözdesi olmasa da, ilk kadın kahraman solo filminin baş karakteri olmasıyla önemli bir işe imza atılmasına vesile olmuş oluyor. Henüz devam filminin ne zaman geleceği belli değil, ancak ilk Captain Marvel filminin etkisi sürüyor. Variety ile gerçekleştirdiği röportajda Brie Larson, Captain Marvel'a yapılan seksist ve ayrımcı yorumlarla ilgili şöyle konuştu: "Seksist yorum mu yaptılar? Bilmiyordum bile. Bunun için zamanım yok, biliyorsunuz. Ekstra zaman ayırabildiğim konular 'Sağlıklı besin tüketiyor muyum? Su içiyor muyum? Meditasyon yapıyor muyum? Bugün annemi aradım mı?' gibi konulardan oluşuyor."

  Filmin konusu ise şöyle: Captain Marvel, Carol Danvers'ın Captain Marvel'a dönüşümünden değil, Carol Danvers'ın Captain Marvel olarak dünyaya düşüşünden ilerliyor. Süper güçlere sahip, güzel bir kadın olarak dünyaya düşen Carol Danvers, gezegeni keşfettikçe kimi görüntüler hatırlamaya başlar. Geçmişte gezegenimizde yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu hatırlamaya başlayan genç kadının güvenebileceği tek kişi ise SHIELD çalışanı Nick Fury'dir. Geçmişini keşfettikçe kendine dair bilmediği yeni detayları keşfeden süper kahraman, bir yandan da şekil değiştiren düşmanları Skrull ırkı ile onu ölümden kurtararak kendileri gibi güçlü yapan erdemli Kree ırkı arasındaki savaşta önemli bir rol oynamaktadır. İki ırkın Dünya gezegeni üzerindeki savaşında bir taraf seçmek zorunda kalan Carol, bir süper kahraman olmanın gerçek anlamını keşfedecektir...

  Brie Larson'ın Michael B. Jordan ve Jamie Foxx'a eşlik ettiği; ayrıca Warner Bros bünyesindeki WarnerMedia altında geliştirilen ilk film olan Just Mercy, 14 Şubat 2020 tarihinde sinemalardaki yerini alacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top