Hesabım
  "Mulan"dan Ekibi, Karakteri ve Filmi Anlatıyor

  Mulan'dan yeni bir röportaj videosu paylaşıldı.

  Liu Yifei'nin yıldız oyuncusu olduğu Mulan filminden yeni bir video paylaşıldı. Filmden yeni sahneleri görmemizin yanı sıra, başta yönetmen Niki Caro olmak üzere birçok isim, Mulan'ı anlatıyor. Röportaj videosunda Niki Caro'nun söylediklerine göre Mulan'ı bulabilmek için dünyanın dört bir köşesinde oyuncu aranmış ve sonunda Liu Yifei bulunmuş. Liu Yifei ise Mulan ile aralarında güçlü bir bağ olduğunu söyleyerek bu sözlere destek veriyor. Ayrıca Tzi MaYoson An gibi isimler de röportajda filmi anlatıyor.

  Amerika'da vizyona girmesi yerine Disney+'ta gösterilmesine karar verilen Mulan'ın konusu ise şöyle: Kadınların yalnızca kocasını mutlu edip çocuk doğurmak için var olduğunun düşünüldüğü bir çağda Mulan, seçenekleri konusunda pek mutlu değildir. Çin İmparatoru, her bir ailenin bir erkeğinin, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı korumak için İmparatorluk Ordusunda görev yapması gerektiğine dair bir karar verdiğinde, onurlu bir savaşçının en büyük kızı olan Hua Mulan, hasta olan babasının sağlığı için korktuğundan, onun yerine erkek kılığına girerek savaşa katılıyor. Hua Jun isimli bir erkek olarak orduya katılan Mulan, her adımında içindeki güçten faydalanması ve gerçek potansiyelini benimsemesi gereken zorlu bir mücadeleye girişiyor. Savaştaki yetenekleriyle ön plana çıkan genç kadın, bu süreçte komutanına da aşık oluyor. Bu, onu onurlu bir savaşçıya dönüştürecek, minnettar bir ulusun ve gururlu bir babanın saygısını kazandıracak olan destansı bir yolculuk...

  Onlarca kez güncellenen Disney vizyon takviminin en önemli filmlerinden biri olan Mulan'ın oyuncu kadrosunda Liu Yifei, Tzi Ma ve Yoson An'ın yanı sıra  Donnie YenJason Scott LeeUtkarsh AmbudkarRon YuanRosalind ChaoCheng Pei-PeiNelson LeeGong LiJet Li gibi isimler bulunuyor. Mulan, ülkemizdeki izleyicileriyle 4 Eylül'de sinemalarda buluşacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top