Hesabım
    Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde Kazananlar Belli Oldu
    20 Eyl 2020 - 14:35

    Adana'da ödüller sahiplerini buldu..

    27. kez düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin kazananları belli oldu. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Onursal Başkanı Zeydan Karalar'ın açılış konuşmasıyla başlayan ve Ferhat Göçer konseriyle devam eden ödül töreninde kazananlar açıklandı ve ödüller sahiplerini buldu.

    10 filmin yarıştığı ulusal kategoride geceye Ercan Kesal'ın yönettiği Nasipse Adayız filmi damga vurdu ve en iyi film de dahil olmak üzere 5 dalda ödül kazandı. Bilmemek, Mavzer, PlazaCeviz Ağacı ve Yeniden Leyla filmleri de geceden ödülle dönmeyi başaran diğer filmler oldular. Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü Türk Sineması'nda unutulmaz karakterlere hayat veren Nur Sürer’e Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat takdim etti. Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülü’nün diğer sahibi Rutkay Aziz'e ise ödülünü Başkan Zeydan Karalar takdim etti.

    Bu seneki festivalin yarışma filmleri Ercan Kesal’dan Nasipse Adayız, Onur Ünlü’den Topal Şükran’ın MaceralarıAnıl Gelberi’den Plaza, Hacı Orman’dan KörleşmeBarış Hancıoğulları’dan Yeniden Leyla, Fatih Özcan’dan Mavzer, Leyla Yılmaz’dan Bilmemek, Faysal Soysal’dan Ceviz Ağacı, Gökçin Dokumacı’dan Kuyudaki Taş ve Umut Evirgen’den Ben Bir Denizim'den oluşuyordu. 

    İşte, 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin kazananları:

    En İyi Film: Nasipse Adayız 

    En İyi Yönetmen: Leyla Yılmaz (Bilmemek)

    En İyi Senaryo: Ercan Kesal (Nasipse Adayız)

    En İyi Kadın Oyuncu: Senan Kara (Bilmemek)

    En İyi Erkek Oyuncu: Serdar Orçin (Ceviz Ağacı) ve Onur Berk Arslanoğlu (Plaza)

    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Seda Türkmen (Mavzer) ve Selin Yeninci (Nasipse Adayız)

    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Ozan Çelik – Mavzer

    En İyi Kurgu: Ali Aga – Nasipse Adayız

    En İyi Görüntü Yönetmeni: Orçun Özkılınç – Mavzer

    En İyi Müzik Ödülü: Payam Azadi – Ceviz Ağacı

    Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Sitare Akbaş (Ben Bir Denizim) ve Deniz Altan (Plaza)

    Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Emir Özden (Bilmemek) ve Ahmet Melih Yılmaz (Yeniden Leyla)

    SİYAD “Cüneyt Cebenoyan” En İyi Film Ödülü: Bilmemek 

    FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Ercan Kesal (Nasipse Adayız)

    Yılmaz Güney Özel Ödülü: Bilmemek (Leyla Yılmaz)


    Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması

    En İyi Canlandırma: Circle (Melisa Hoş)

    En İyi Belgesel: Seval (Ahmet Keçili) 

    En İyi Deneysel Film: 61 Sokak No 4 (Çağıl Saydam) 

    En İyi Kurmaca Film: Vaveyla (Birhat Temel) 

    facebook Tweet
    Benzer Haberler
    Öneriler
    Yorumlar
    Yorumları göster
    Back to Top