Hesabım
  Chloé Zhao’nun Yönettiği "Nomadland", Toronto Film Festivali'nden Seyirci Ödülü Kazandı
  20 Eyl 2020 - 21:16

  Nomadland, Venedik'ten sonra Toronto'dan da ödülle döndü

  Chloé Zhao’nun Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan ödülünü alan yeni filmi "Nomadland", Toronto Uluslararası Film Festivali’nden Seyirci Ödülü kazandı. Galibiyet, filmin Oscar şansı için daha da kuvvetlendiği anlamına geliyor. Son on yılda, Toronto'dan çıkan her izleyici ödüllü film, Akademi Ödülleri'nde en iyi film adaylığını kazandı.

  Geçen yıl “Jojo Rabbit” bu gelişmeyi gösterdi ve Oscar'a aday gösterildi. Önceki yıl Oscar'ın en büyük kazananı “Green Book”da aynı yoldan geçti. Son 10 yılın en iyi film galibiyetine giden diğer Toronto İzleyici Ödülü kazananları arasında "12 Years a Slave", "The King's Speech" ve "Slumdog Millionaire" yer alıyor. "Jojo Rabbit"in ardından "Nomadland", Searchlight'tan arka arkaya ödül kazanan ikinci film ve şirket için genel olarak beşinci film oldu.

  Ödülü uzaktan kabul eden Zhao, festival ekibine ve izleyicilere teşekkür ederek "Bunu siz olmadan yapamayız. Sinema paylaşmakla ilgilidir." dedi ve "Nomadland"ı online ya da arabalı bir gösterimde izleyen seyircilere bir ricada bulunarak, "Lütfen, lütfen devam edin çünkü bunu siz olmadan yapamayız. Çok minnettarız ve hepinizi yanımızda görmeyi umuyoruz." dedi.

  Toronto'nun İzleyici ödülü ikincisi, Regina King’in "One Night in Miami" ve Tracey Deers’ın "Beans" filmleri oldu. "Nomadland", Nevada kırsalındaki bir şirket kasabasının ekonomik çöküşünün ardındaki bir hikayeyi anlatıyor. Frances McDormand, modern bir göçebe olarak geleneksel toplumun dışındaki bir hayatı keşfeden bir kadın olan Fern rolünde yer alıyor. Film, daha sonra New York Film Festivali ve Montclair Film Festivali'ne gidecek. Searchlight Pictures filmi 4 Aralık'ta gösterime sokmayı planlıyor.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top