Hesabım
    Critics' Choice Sinema Adayları Açıklandı
    8 Şub 2021 - 18:53

    Eleştirmenler, yılın en iyileri için adaylarını açıkladı..

    Critic Choice Ödülleri için bu seneki sinema adayları açıklandı. David Fincher imzalı Mank filmi toplam 12 adaylık alarak liderliği elde etti. 'Minari' 10 adaylıkla yakından takip ederken, 'Ma Rainey's Black Bottom',
    'News of the World', 'The Trial of the Chicago 7', 'Da 5 Bloods', 'One Night in Miami' ve 'Promising Young Woman' birden fazla adaylık alan filmler oldular. 

    Oyunculuk kategorilerinde, Ben Affleck, Altın Küre ve SAG Ödülleri tarafından görmezden gelindikten sonra The Way Back'deki performansıyla en iyi erkek oyuncu adayları arasında yer aldı. Olivia Colman, bu yıl sırasıyla The Father ve The Crown için hem film hem de televizyonda en iyi kadın oyuncu adayı olmayı başaran tek oyuncu oldu. Yakın zamanda kaybettiğimiz Chadwick Boseman, iki filmle birden (Da 5 Bloods ve Ma Rainey's Black Bottom) adaylık kazandı.

    Tüm kazananlar, mart ayında The CW'de düzenlenecek bir törenle açıklanacak. Taye Diggs, arka arkaya üçüncü kez ev sahibi olarak geri dönecek. Netflix, bu sezon 72 adaylıkla (film tarafında 46 ve TV / yayın tarafında 26) listeye liderlik ediyor. İşte Critic Choice Ödülleri'nin sinema kategorisinin tüm adayları:

    En İyi Film

    Da 5 Bloods (Netflix)
    Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
    Mank (Netflix)
    Minari (A24)
    News of the World (Universal)
    Nomadland (Searchlight)
    One Night in Miami (Amazon Studios)
    Promising Young Woman (Focus Features)
    Sound of Metal (Amazon Studios)
    The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

    En İyi Kadın Oyuncu

    Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
    Andra Day – The United States vs. Billie Holiday (Hulu)
    Sidney Flanigan – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
    Vanessa Kirby – Pieces of a Woman (Netflix)
    Frances McDormand – Nomadland (Searchlight Pictures)
    Carey Mulligan – Promising Young Woman (Focus Features)
    Zendaya – Malcolm & Marie (Netflix)

    En İyi Erkek Oyuncu

    Ben Affleck – The Way Back (Warner Bros.)
    Riz Ahmed – Sound of Metal (Amazon Studios)
    Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
    Tom Hanks – News of the World (Universal Pictures)
    Anthony Hopkins – The Father (Sony Pictures Classics)
    Delroy Lindo – Da 5 Bloods (Netflix)
    Gary Oldman – Mank (Netflix)
    Steven Yeun – Minari (A24)

    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu 

    Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm (Amazon Studios)
    Ellen Burstyn – Pieces of a Woman (Netflix)
    Glenn Close – Hillbilly Elegy (Netflix)
    Olivia Colman – The Father (Sony Pictures Classics)
    Amanda Seyfried – Mank (Netflix)
    Yuh-Jung Youn – Minari (A24)


    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

    Chadwick Boseman – Da 5 Bloods (Netflix)
    Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
    Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
    Bill Murray – On the Rocks (A24/Apple TV+)
    Leslie Odom, Jr. – One Night in Miami (Amazon Studios)
    Paul Raci – Sound of Metal (Amazon Studios)

    En İyi Genç Oyuncu

    Ryder Allen – Palmer (Apple TV+)
    Ibrahima Gueye – The Life Ahead (Netflix)
    Alan Kim – Minari (A24)
    Talia Ryder – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
    Caoilinn Springall – The Midnight Sky (Netflix)
    Helena Zengel – News of the World (Universal Pictures)

    En İyi Toplu Performans

    Da 5 Bloods (Netflix)
    Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
    Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
    Minari (A24)
    One Night in Miami (Amazon Studios)
    The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

    En İyi Yönetmen

    Lee Isaac Chung – Minari (A24)
    Emerald Fennell – Promising Young Woman (Focus Features)
    David Fincher – Mank (Netflix)
    Spike Lee – Da 5 Bloods (Netflix)
    Regina King – One Night in Miami (Amazon Studios)
    Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
    Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures)

    En İyi Orijinal Senaryo

    Lee Isaac Chung – Minari (A24)
    Emerald Fennell – Promising Young Woman (Focus Features)
    Jack Fincher – Mank (Netflix)
    Eliza Hittman – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
    Darius Marder & Abraham Marder – Sound of Metal (Amazon Studios)
    Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

    En İyi Uyarlama Senaryo

    Paul Greengrass & Luke Davies – News of the World (Universal Pictures)
    Christopher Hampton and Florian Zeller – The Father (Sony Pictures Classics)
    Kemp Powers – One Night in Miami (Amazon Studios)
    Jon Raymond & Kelly Reichardt – First Cow (A24)
    Ruben Santiago-Hudson – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
    Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures)

    En İyi Görüntü Yönetimi

    Christopher Blauvelt – First Cow (A24)
    Erik Messerschmidt – Mank (Netflix)
    Lachlan Milne – Minari (A24)
    Joshua James Richards – Nomadland (Searchlight Pictures)
    Newton Thomas Sigel – Da 5 Bloods (Netflix)
    Hoyte Van Hoytema – Tenet (Warner Bros.)
    Dariusz Wolski – News of the World (Universal Pictures)

    En İyi Prodüksiyon Tasarımı

    Cristina Casali, Charlotte Dirickx – The Personal History of David Copperfield (Searchlight Pictures)
    David Crank, Elizabeth Keenan – News of the World (Universal Pictures)
    Nathan Crowley, Kathy Lucas – Tenet (Warner Bros.)
    Donald Graham Burt, Jan Pascale – Mank (Netflix)
    Kave Quinn, Stella Fox – Emma (Focus Features)
    Mark Ricker, Karen O’Hara, Diana Stoughton – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

    En İyi Kurgu

    Alan Baumgarten – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
    Kirk Baxter – Mank (Netflix)
    Jennifer Lame – Tenet (Warner Bros.)
    Yorgos Lamprinos – The Father (Sony Pictures Classics)
    Mikkel E. G. Nielsen – Sound of Metal (Amazon Studios)
    Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures)

    En İyi Kostüm Tasarımı

    Alexandra Byrne – Emma (Focus Features)
    Bina Daigeler – Mulan (Disney)
    Suzie Harman & Robert Worley – The Personal History of David Copperfield (Searchlight Pictures)
    Ann Roth – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
    Nancy Steiner – Promising Young Woman (Focus Features)
    Trish Summerville – Mank (Netflix)

    En İyi Saç ve Makyaj

    Emma (Focus Features)
    Hillbilly Elegy (Netflix)
    Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
    Mank (Netflix)
    Promising Young Woman (Focus Features)
    The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

    En İyi Görsel Efekt

    Greyhound (Apple TV+)
    The Invisible Man (Universal Pictures)
    Mank (Netflix)
    The Midnight Sky (Netflix)
    Mulan (Disney)
    Tenet (Warner Bros.)
    Wonder Woman 1984 (Warner Bros.)

    En İyi Komedi

    Borat Subsequent Moviefilm (Amazon Studios)
    The Forty-Year-Old Version (Netflix)
    The King of Staten Island (Universal Pictures)
    On the Rocks (A24/Apple TV+)
    Palm Springs (Hulu and NEON)
    The Prom (Netflix)

    Yabancı Dilde En İyi Film

    Another Round (Samuel Goldwyn Films)
    Collective (Magnolia Pictures)
    La Llorona (Shudder)
    The Life Ahead (Netflix)
    Minari (A24)
    Two of Us (Magnolia Pictures)

    En İyi Şarkı

    Everybody Cries – The Outpost (Screen Media Films)
    Fight for You – Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
    Husavik (My Home Town) – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (Netflix)
    Io sì (Seen) – The Life Ahead (Netflix)
    Speak Now – One Night in Miami (Amazon Studios)
    Tigress & Tweed – The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

    En İyi Müzik

    Alexandre Desplat – The Midnight Sky (Netflix)
    Ludwig Göransson – Tenet (Warner Bros.)
    James Newton Howard – News of the World (Universal Pictures)
    Emile Mosseri – Minari (A24)
    Trent Reznor & Atticus Ross – Mank (Netflix)
    Trent Reznor & Atticus Ross – Soul (Disney)

    facebook Tweet
    Benzer Haberler
    Öneriler
    Yorumlar
    Yorumları göster
    Back to Top