Filmleri oyla!
Beyazperdem
  The Great Gatsby'e Bir Uyarlama da Animasyon Dünyasından Geliyor
  23 Şub 2021 - 20:12

  İkonik roman, animasyon versiyonuna da kavuşuyor..

  F. Scott Fitzgerald’ın caz çağı klasiği The Great Gatsby, William Joyce tarafından yönetilen ve VFX house DNEG’in (Tenet) uzun metrajlı animasyon kolu tarafından canlandırılan bir animasyon filmi olarak geliştirme aşamasında bulunuyor. Fitzgerald'ın 1925 romanının animasyon uyarlaması, Martin Scorsese'nin 2011 filmi Hugo'da esinlendiği The Invention of Hugo Cabret kitabını yazan Brian Selznick tarafından yazılacak.

  Michael Siegel ve DNEG kreatif prodüksiyon kıdemli başkan yardımcısı David Prescott, Joyce'a yapımcı olarak katılacak. Joyce; "Gatsby'nin gücünün çoğu Fitzgerald'ın anlatısının büyüsünden geliyor. Film yapımcılarına büyük cesaret veren canlı bir rüya manzarası yarattı. Bu büyü, sessiz film çağından beri sürüyor. Önceki film versiyonları canlı aksiyon türüyle kısıtlanmıştı, ancak, yenilikçi animasyon vizyonu sonunda romanın yakalanması zor kalitesini fark edebildi." dedi.

  DNEG Feature Animation, sanal prodüksiyon teknikleri kullanılarak yaratılan Mr. Spam Gets a New Hat adlı orijinal bir animasyon kısa film üzerinde de Joyce ile birlikte çalışıyor. DNEG, sanal prodüksiyonun The Great Gatsby'nin yapımına da dahil edileceğini bildirdi. Yakın zamanda tarihi romanın bir de dizi uyarlamasının geleceği açıklanmıştı. 

  Fitzgerald'ın romanı ilk kez 1926'da olmak üzere film ve televizyon için birkaç kez uyarlandı. Uzun metrajlı uyarlamalar arasında Robert Redford ve Mia Farrow'un oynadığı, müzik ve kostüm tasarımıyla Oscar kazanan 1974 versiyonu ve Leonardo DiCaprio ile Carey Mulligan'ın rol aldığı, prodüksiyon tasarımı ve kostüm tasarımı dallarında Oscar kazanan, Baz Luhrmann'ın 2016 yapımı filmi bulunuyor.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top