Hesabım
  Natalie Portman ve Julianne Moore, Todd Haynes Filminde Buluşuyor
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 12 Haz 2021 - 14:22

  Oscar ödüllü iki oyuncu Todd Haynes'ın yeni filminde başrol!

  Oscar ödüllü aktörler Natalie Portman ve Julianne Moore, ünlü yönetmen Todd Haynes'ın yeni dramasında başrol oynayacak. “May December”, filminde oynayacağı gerçek hayattaki kadını (Moore) incelemek için Maine'in pitoresk sahiline giden bir Hollywood aktrisinin (Portman) hikayesini anlatacak. Söz konusu kadın, kendisinden 23 yaş küçük bir erkekle evlendiği için yirmi yıl önce bir tabloid skandalına konu olmuştu.

  Moore'un karakteri ve kocası, ikiz kızlarını üniversiteye göndermeye hazırlanırken, aile dinamiği Portman'ın gelişi ve dışarıdan bakış açısıyla çözülmeye başlar. Samy Burch, kendisinin ve Alex Mechanik'in bir hikayesine dayanan senaryoyu yazıyor. Proje, bu yılki Sanal Cannes Pazarı'nda Rocket Science aracılığıyla uluslararası satışları başlatacak. UTA Independent Film Group ve CAA Media Finance yurt içi satışları yönetiyor.

  Çekimler 2022'de başlayacak. Haynes, "Samy Burch'un olağanüstü senaryosunda beni bu kadar cezbeden şey, hikayedeki karakterlerin alışılmadık bir incelikle keşfedilmesine olanak tanıması. Bir tür gözlemsel sabırla, potansiyel olarak değişken konularda gezinmesi." dedi. Haynes, “Far From Heaven” ​​başrolü Moore ile bu projede altıncı kez bir araya geliyor. Haynes, aynı zamanda Apple Studios'un orijinal belgeseli “The Velvet Underground”la bu yılki Cannes Film Festivali'nin resmi seçkisinde yer alıyor.

  Portman, 2011 yılında “Black Swan”la en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı ve toplamda üç kez Oscar adayı oldu. Marvel'ın "Thor: Love and Thunder" prodüksiyonunu yeni tamamladı. Moore, 2015 draması “Still Alice”le en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandı ve toplamda beş kez Akademi Ödülü adayı oldu. Şu anda Apple'ın orijinal "Lisey's Story" dizisinde oynuyor. Bu yıl Universal'ın müzikal uyarlaması "Dear Evan Hansen"da görülecek. 
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top