Hesabım
  ‘Downton Abbey 2’nun Vizyon Tarihi Ertelendi
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 3 Tem 2021 - 13:06

  Hayranlar, filmi izlemek için biraz daha bekleyecek

  Hayranların, Downton'a dönmek için biraz daha beklemesi gerekecek. Focus Features, “Downton Abbey 2”nun Kuzey Amerika çıkış tarihini 22 Aralık 2021'den 18 Mart 2022'ye erteledi. Film, şimdi Zachary LeviMeghann Fahy ve Patricia Heaton'ın oynadığı bir drama olan “Unbreakable Boy”la aynı gün gösterime girecek ve gişe mücadelesi yapacak.

  Vizyon tarihini takip eden hafta sonu, “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” da gösterime girecek ama daha yaşlı izleyicilere hitap eden “Downton Abbey 2”, Marvel'in genç izleyicilerini zaten salonlara beklemiyor. "Downton Abbey 2", eski slotunda ise "Matrix 4", "Sing 2" ve "The King's Man" gibi filmlerle karşı karşıya gelecekti.

  Popüler TV şovunun bir yan ürünü olan 2019 yapımı orijinal filmin devamı, üst kattaki/alt kattaki oyuncu kadrosunun çoğunu geri getirecek. Bu kadroya, Hugh Bonneville, Maggie SmithElizabeth McGovern ve Michelle Dockery'nin oynadığı önemli Grantham Klanı ve Jim CarterJoanne Froggatt ve Brendan Coyle gibi oyuncular dahil. Bu isimler ise uşaklarını, hizmetçilerini ve diğer çalışanları oynuyorlar.

  Topluluğa yeni eklenenler arasında Hugh Dancy, Laura Haddock, Nathalie Baye ve Dominic West yer alıyor. Senaryo, “Downton”un yaratıcısı Julian Fellowes tarafından yazılırken, Emmy ve BAFTA Ödüllü Gareth Neame ve Emmy Ödüllü Liz Trubridge, Fellowes'la birlikte yapımcılık görevini üstleniyor. Önümüzdeki ay yapımı tamamlanacak olan filmin yönetmenliğini Simon Curtis (“My Week With Marilyn”) yapıyor.

  Universal Pictures International, aynı tarihte uluslararası olarak “Downton Abbey 2”yu yayınlayacak. İlk film, 194.3 milyon dolar gibi etkileyici bir hasılat elde etti ve Kraliyet Ailesi'nin ziyaretine odaklandı. Devam filminde hangi lüks ziyaretçilerin ülkeye bir gezi için can atabileceğine dair henüz bir haber yok. “Downton Abbey 2”, bir Carnival Films yapımı olacak.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top