Hesabım
  Keegan-Michael Key, Timothee Chalamet'li ‘Wonka’nın Kadrosunda
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 14 Eyl 2021 - 12:06

  Müzikal uyarlamanın kadrosunda bir yıldız isim daha..

  Keegan-Michael Key, Willy Wonka'nın erken yaşamına dayanan bir müzikal olan “Wonka”da rol alacak ve ünlü çikolatacıyı canlandıracak olan Timothee Chalamet ile birlikte oynayacak. Konuyla ilgili ayrıntılar ve Key'in rolü gizli tutulmuş olsa da, "Wonka", "Charlie ve Çikolata Fabrikası"nın ön bölümü olarak hizmet edecek ve daha sonra, ünlü şekerlemeler tapınağını yaratan adamın yetiştirilmesini keşfedecek.

  Roald Dahl'ın popüler çocuk kitabı “Charlie ve Çikolata Fabrikası”, Willy Wonka tarafından işletilen dünyaca ünlü ve sıkı bir şekilde korunan çikolata fabrikasını gezmek için altın bir bilet kazanan Charlie Bucket adında fakir bir çocuğu konu alıyor. Yaklaşan film, çikolata fabrikası açılmadan önce geçtiğinden, Charlie ve altın bilet kazanan arkadaşları “Wonka”da görünmeyecek.

  Paddington” ve devam filmiyle tanınan Paul King, “Wonka”yı yönetiyor. Eylül ayında prodüksiyona başlaması beklenen filmin yapımcılığını David Heyman (“Harry Potter”) üstlenecek. King, senaryoyu Simon Farnaby ve Simon Rich'le birlikte yazdı. Luke Kelly ve Alexandra Derbyshire, filmde yapımcı olarak görev yapacak ve Michael Siegel yönetici yapımcı olarak yer alacak.

  Komedi ikilisi Key ve Peele'le adından söz ettiren Key, en son Apple TV Plus müzikal dizisi “Schmigadoon” ve Ryan Murphy'nin “The Prom” uyarlamasında rol aldı. Kredileri arasında “Pitch Perfect 2”, “The Lego Movie”, “Toy Story 4” ve Jon Favreau'nun “The Lion King”in yeniden çevrimi yer alıyor. Warner Bros. tarafından dağıtılan “Wonka”nın 17 Mart 2023'te sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top