Hesabım
  Olga Kurylenko

  Medeni durum:

  Görev Oyuncu, Uygulayıcı Yapımcı
  Gerçek adı:

  Olga Konstantinovna Kurylenko

  Uyruk Fransız, Ukraynalı
  Doğum tarihi 14 Kasım 1979 (Berdyansk, Ukrainian SSR, Soviet Union)
  Yaş 41

  Biyografi

  Modellikten oyunculuğa adım atan Olga Kurylenko, 14 Kasım 1979'de Ukrayna'da doğdu. 13 yaşında eğitim için gittiği Moskova'da keşfedilen güzel yıldız, kariyerine manken olarak başladı.


  Annesi sanat öğretmeni olan Kurylenko, yerel bir okulda müzik ve piyano dersleri aldı. Annesiyle gittiği bir seyehat esnasında tren istasyonunda keşfedilen Kurylenko modellik için eğitim almaya başladı. 16 yaşında Paris'e taşınan güzel yıldız, 18 yaşında Glamour dergisinin kapağında yer aldı.


  Kısa zamanda manken olarak genç yaşında büyük bir çıkış yakalayan Olga Kurylenko sırasıyla Elle, Madam Figaro, Marie Claire ve Vogue gibi önemli dergilerin kapaklarını süsledi. 1999 yılında Fransız fotoğrafçı Cedric Van Mol ile evlenen yıldızın evliliği 4 yıl sürdü. 2005 yılında rotasını oyunculuğa çeviren güzel yıldız, aynı yıl Esrarengiz Sevgili adlı filmde başrolü kaptı. Oyunculuğu beğenilen güzel yıldız sırasıyla Paris, Seni Seviyorum, Hitman, Max Payne gibi filmlerde rol aldı. Olga Kurylenko oyuncu olarak en büyük çıkışını, başrolünü Daniel Craig ile paylaştığı James Bond serisinin filmlerinden biri olan Quantum of Solace ile gerçekleştirdi. Kariyerine Son Savaşçı, Unutulan Topraklar, Yedi Psikopat ve Aşkın İzleri gibi filmlerle hız kesmeden devam eden güzel yıldız, daha sonra televizyon yapımlarına da el attı. Mitch Glazer yaratıcılığındaki Magic City dizisinde boy gösteren güzel oyuncu, aynı zamanda otoritelerin taktirini toplamaya devam etti.

  İlk rolü

  Esrarengiz Sevgili
  Esrarengiz Sevgili
  2005
  Paris, Seni Seviyorum
  Paris, Seni Seviyorum
  2006
  Suspectes
  Suspectes
  2007
  Hitman
  Hitman
  2007

  En iyi film ve dizileri

  Sayılarla kariyeri:

  16
  Senelere göre kariyer
  0
  Ödül
  29
  Film
  2
  Dizi
  0
  Adaylık
  0
  Yeni Film

  Favori Tür

  Aksiyon : 34 %
  Gerilim : 26 %
  Dram : 26 %
  Macera : 14 %

  Beyazperde'de İstatistikleri

  1
  Video
  139
  Fotoğraf
  15
  Haber
  10
  Hayran
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top