Beyazperdem
 • Arkadaşlarım
 • Sinemalarım
 • Hızlı Puanlayıcı
 • Koleksiyonum
 • Hesabım
 • Yarışmalar
 • Çıkış
Tepenin Ardı
Tepenin Ardı
Vizyon tarihi 14 Aralık 2012 (1s 34dk)
Yönetmen Emin Alper
Oyuncular: Tamer Levent, Reha Özcan, Mehmet Özgür devamı
Tür Dram
Ülke Türkiye, Yunanistan
FRAGMANI İZLE
Basın
3,7 6 Eleştiri
Üyeler
3,5 45 Puanlama ve 5 Eleştiri
Beyazperde
4,0
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
İzlemek İstiyorum

Özet ve Detaylar

Nusret biri uysal diğeri deli fişek iki oğlunu alıp dedelerinin çiftliğine hava değişikliği olsun diye götürür. Zafer askerlik sonrası yaşadığı bunalımla ne kadar içine kapanıksa, kardeşi bir o kadar laf dinlemez, haşarı bir delikanlıdır. Dede Faik ise kendi çiftliğinin çevresinde gezinen keçi sürüleriyle ve özellikle onların sahibi olan çobanlardan şikayetçidir. Çevresinde ne olup biterse onlardan bilmektedir. Nereden geldiği belli olmayan bir silah patlaması ve sonrasında yaşananlar çiftliktekilerin huzurunu büsbütün bozacaktır.
Bir Western filmini andıran atmosferi ve mekan kullanımıyla gerilim dolu bir aile trajedisini anlatan film, sorunlarıyla yüzleşmek yerine bir düşman ve günah keçisi yaratan egemen erkek kültürünü mercek altına alıyor. Yönetmen Emin Alper'in ilk uzun metrajlı işi olan filmin yapımcılığını ise Enis Kostepen ile genç yaşta hayat veda eden Seyfi Teoman üstlenmişti.
Dağıtımcı Tiglon
Daha fazla
Yapım yılı 2012
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 1 başlık
Bütçe -
Dil Türkçe
Görüntü formatı HD
Renk Renkli
Ses formatı Stereo
Yapım formatı 2.35 : 1 Cinemascope
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

4,0
Çok İyi
Tepenin Ardı

Dört yanımız düşmanlarla çevrili!

Ali Ercivan
Tepenin Ardı, her ne kadar evrensel okumalara açık bir film olsa da, özünde Türkiye hakkında bir film. Onlarca yıldır "Herkes bize düşman, dört yanımız düşmanlarla çevrili" fikri kafasına ite kaka sokulan bir toplumun alegorisi aslında Emin Alper'in perdeye aktardığı. O düşman herkes olabilir gününe göre. En çok Kürt meselesine, Türkiye'nin bu konudaki yaklaşımına denk düşüyor bu filmde. Ancak Ermeniler, Rumlar, Amerikalılar, İsrail bile olabilir pekala... Olmuş ya da farklı dönemlerde. Hala oluyor. Sınırların ardındaki veya dağlardaki düşmanlara karşı bilenmekten aslında sorunun kendi içlerinde olduğunu göremiyor insanlar. Bu örnekte, üç nesil erkeğin biraraya geldiği bir aile... En küçüğü silaha son derece meraklı, diğeriyse Güneydoğu'da yaptığı askerlik sonrası travmalarını atlatamamış iki kardeş, ailenin en küçükleri. Her ikisi de Türk gençliğinin (bütününü temsil etmiyorlar muhakkak...
Eleştirinin tamamı

Fragmanlar

Tepenin Ardı Dublajlı Fragman 1:39
Tepenin Ardı Dublajlı Fragman
15 641 gösterim
Öneriler

Oyuncular

Tamer Levent
Rolü : Faik
Reha Özcan
Rolü : Nusret
Mehmet Özgür
Rolü : Mehmet
Berk Hakman
Rolü : Zafer
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Basın Eleştirileri

 • Kültür Mafyası
 • Habertürk
 • Radikal
 • Tersninja
 • Sabah
 • Tersninja

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

6 basın eleştirisi

Üye eleştirisi

Azize G.
En popüler olumlu eleştiri

Yazar: Azize G., Tarih: 16/04/2013

5,0Kusursuz!

Ankara Büyülü Fener Sinemasında Prodüktör arkadaşım Senem Turgut ile izledim bu filmi. Tamer Levent'in öğrencisi olma şansına... Devamını oku

Murat C.
Yapılan son negatif yorum

Yazar: Murat C., Tarih: 28/10/2018

1,5Kötü

bukadar gereksiz ve saçma bi film görmedim, muhtemelen bakanlıktan para alarak yapılmıştır devleti dolanırıyolar başka bişey... Devamını oku

Tüm üye eleştirileri
20% (1 Eleştiri)
20% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
20% (1 Eleştiri)
40% (2 Eleştiri)
Tepenin Ardı hakkında görüşlerin ?
5 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

21 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Ödüller

-Berlin Uluslararası Film Festivali - Forum Bölümü Caligari Film Ödülü - 31. İstanbul Uluslararası Film Festivali - Ulusal Yarışma Altın Lale (En iyi Film, En İyi Senaryo FIPRECI Ödülü)-Taipei Film Festivali Uluslararası Yeni Yetenekler Jüri Özel ÖdülüSpecial Jury Prize Karlovy Vary Film Festivali Horizons Bölümü NETPAC ÖdülüSaraybosna Film Festivali Uluslararası Yarışma Jüri Özel ÖdülüSpecial Jury PrizePalic Film Festival Uluslararası Yarışma... Devamını oku

Son Haberler

Yabancı Festivallerden Ödül Alan Türk Filmleri!
HABERLER - Özel Dosyalar
5 Aralık 2018 Çarşamba
Haftalık DVD'ler Raflarda!
HABERLER - Sektörden
20 Haziran 2016 Pazartesi
Bu hafta raflarda yerini alacak DVD'lerin listesi çıktı!
TV’de Hafta Sonu (11-13 Mart)
HABERLER - Özel Dosyalar
11 Mart 2016 Cuma
Sağ Salim 2, Tepenin Ardı ve nicesi…
34 Haber ve Özel Dosya

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

 • deniz k.
  Görüntüleri beğendim. Filmin konusu da iyiydi. İnsanoğlunun hayattaki sorunları hep dışardan görmesi üzerine iyi bir filmdi. Oyunculuklar doğaldı. Bazen ritmi düşer gibi oldu ve konu dağılır gibi oldu.. ama yine de güzeldi, izlemeye değer.
 • Duygu Kocabayl?o?lu
  Kol kırılır yen içinde kalır sözünün toplumumuzda nasıl yansıdığını, dışarıdan kale gibi görünen muhafazakar değerlerin içeride kırılmaya ne kadar açık olduğunu gösteren bir yapım. Bir ilk film olması açısından gerçekten takdirlik.
 • Emre K.
  Harika bir film.Berk hakman yine efsane oynamış rolünü.Hiç sıkılmadım izledim.. dakika ilerlerken daha zevkli geliyordu film o kadar iyi.
Yorumları göster
Back to Top