Beyazperdem
Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi
Seanslar Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi
Vizyon tarihi 4 Nisan 2014 (1s 25dk)
Oyuncular: Volkan Severcan, Doug Stone, Grant George devamı...
Tür Animasyon
Ülke Belçika
Fragmanı izle
Basın ? 0 Eleştiri
Üyeler 3,4 9 oy
Beyazperde 3,5

Özet ve Detaylar

Çocuk filmi

Ailesi tarafından terk edilen yavru kedi Şimşek, yalnız ve kaybolmuş bir halde fırtınadan korunmaya çalışırken emekli bir sihirbaz olan Lawrence'ın gizli malikanesini keşfeder. İçerisi lunapark kadar eğlence dolu olan bu malikanede hepsi birbirinden farklı hayvanlarla birlikte yaşayan sihirbaz, kedi Şimşek'i de aralarına kabul eder. Şimşek kısa süre içerisinde kendini evinde gibi hissetmeye başlamış olsa da bir süre sonra Lawrence ayağını kırar ve hastaneye kaldırılır. Bunu fırsat bilen yeğeni evi sattırması için Lawrence'ı kandırmaya çalışır. Yeğenin unuttuğu şey evin içerisinde yaşayan bu sevimli halkın yerlerinden ayrılmaya niyeti yoktur. Ev sakinleri zekice bir plan kurgulayarak bu malikaneyi büyülü bir köşke dönüştürürler.

Orijinal adı The House of Magic
Dağıtımcı Medya Vizyon
Daha fazla
Yapım yılı 2013
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 3 başlık
Bütçe 34 000 000 $
Dil Fransızca, İngilizce, Almanca
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

3,5 İyi
Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi

Büyülenmeseniz de güzel bir aile aktivitesi için ideal....

Funda Sularöz
Son yıllarda nWAVE PICTURES’ın adını çok duyar olduk. Hatta ilk sinema eleştirilerimden biri olan Beni Aya Uçur (Fly Me To The Moon), dünyanın tamamı 3D olarak tasarlanan ve yaratılan ilk bilgisayar animasyon filmi olarak hem akıllarda kalmıştı hem de konusu, akışı ve karakterleriyle etkilemişti. Sammy'nin Maceraları (A Turtle's Tale: Sammy's Adventures) ve Sammy'nin Maceraları 2 (A Turtle's Tale 2: Sammy's Escape from Paradise) ile hem naif, şık hem de gezegenimize dair öğretici, hatırlatıcı, uyarıcı bir animasyon serisiyle karşımıza çıkmıştı. Şirket, bu hafta vizyona giren Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi ile tekrar animasyon severlerle buluştu.Sahipleri tarafından terk edilen yavru kedi Şimşek, kalacak bir yer ararken kendini herkesin korkup kaçtığı bir malikanede bulur. Evin sahibi emekli sihirbaz Lawrence, burada hayvanları ve kendi yarattığı ve yaşattığı oyuncakları ile birlikte yaş...
Eleştirinin tamamı

Ekstra Videolar

Tolga Çevik Röportaj 6:10
Tolga Çevik Röportaj
956 gösterim
Büyüler Evi : Sihirbaz Kedi - Kamera Arkası ve Tolga Çevik Röportajı 6:27
Büyüler Evi : Sihirbaz Kedi - Kamera Arkası ve Tolga Çevik Röportajı
1 222 gösterim

Fotoğraflar

55 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Bu Film Hakkında

Büyüler Evi, yıllar önce Perili Ev ismiyle yayınlanan 12 dakikalık bir televizyon filminden uyarlandı. Filmin yapımcı ve yönetmenlerinden Ben Stassen, Sammy’nin Maceraları ve Sammy 2 filmlerinden sonra bir arayış içerisinde olduklarını ve bu projenin kendilerine cazip geldiğini belirtiyor. İlk iş, filmin 12 dakikalık hikayesini geliştirmek ve gerçek bir hikayeye dönüştürmek olmuş.

Detaylar

Filmin adı başlangıçta 'The Enchaunted House' olarak düşünülmüş ancak sonrasında 'büyü' kelimesinin filme daha uygun olduğuna karar verilmiş. Zira filmdeki malikanenin sahibi bir sihirbaz ve evin içerisinde yaşayan karakterler de büyü konusunda yetenekliler. Bu nedenle de filmin ismi The House of Magic / Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi olmuş.
3 Başlık

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster