Beyazperdem
Ruhlar Evi
"Ruhlar Evi" filmine benzer 20 film var.
 • Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi

  Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi

  15 Şubat 2008 / 1s 56dk / Müzikal, Gerilim, Korku
  Yönetmen Tim Burton
  Oyuncular: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman
  Sweeney Todd İngiltere'de berberlik yaparak yaşamını sürdüren, çok güzel bir eşi olan, hayata umutla bakan bir adamdır. Fakat kasabanın önde gelenlerinden birinin güzel eşinde gözü vardır. Yersiz bir suçlama ile hapse atılır ve ardından sürgüne gönderilir. Hayatı darmadağan olan Sweeney Todd kurtulup geri dönmek ve intikam almak için yemin eder. Yıllar sonra geri geldiğinde her şey çok değişmiştir fakat onu hatıralar içerisinde sabırla bekleyen biri vardır, Bayan Lovett...Şeytan Berber Bayan Lovett'ın da yardımıyla suçluyu bulana kadar acımasız bir cellada dönüşecektir; bu arada kasabayı birbirinden güzel kek ve çörek kokuları kaplarken şüphelenmek kimsenin aklına gelmeyecektir... 1936 yılında oynanan bir Broadway müzikali olan Sweeney Todd: The Demon Barber of the Fleet Street'ten Tim Burton tarafından sinema perdesine uyarlanmış versiyonunda Şeytan Berberi her karakterin altından başarıyla kalkan Johnny Depp canlandırırken, ona Bayan Lovett karakterinde Helena Bonham Carter eşlik ediyor...
  Üyeler
  4,2
  Beyazperde
  4,0
  FRAGMANI İZLE
 • Leatherheads

  Leatherheads

  30 Mayıs 2008 / 1s 54dk / Romantik, Komedi, Dram
  Yönetmen George Clooney
  Oyuncular: George Clooney, Renée Zellweger, John Krasinski
  Futbol sadece futbol değildir! İşte bunun en büyük ispatı da takımının sponsorunu kaybetmesi üzerine futbol liginin çöküşün eşiğine geldiğini ibretle gören Dodge karakterinin aşk ile futbol arasındaki yakın bağı yaşayarak görmesi sayesinde olacaktır. Dodge, ünlü bir kolej futbolu yıldızını kadroya katılması için ikna etmiştir. Takıma yeni katılan Carter Rutherford hem bir savaş kahramanı olarak, hem de futbol arenasındaki eşi benzersiz süratiyle ünlü olmuş yakışıklı bir sporcudur. Daha önce ana akım medya organlarında görev almış olan Lexie ise Carter hakkındaki şüphelerinin üzerine gider. Dodge, bir yandan takım elemanlarını motive etmeye, adamlarını bir arada tutmaya çalışırken bir yandan da aşık olduğu kadının gönlünü hoş etmeye çabalar. Yakışıklı aktör George Clooney hem başrolü hem de yönetmenlik vazifesini başarıyla yürütüyor.
  Üyeler
  3,6
  FRAGMANI İZLE
 • Muhteşem Gatsby

  Muhteşem Gatsby

  17 Mayıs 2013 / 2s 22dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Baz Luhrmann
  Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan
  Yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway 1920'lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York'a gelir. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişir. Carraway'nin alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almaz. Öte yandan bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkacaktır...Amerikan yazar F. Scott Fitzgerald'ın aynı isimli romanından beyazperdeye aktarılan filmin oyuncu kadrosunda ise Leonardo DiCaprio (Jay Gatsby), Tobey Maguire (Nick Carraway), Carey Mulligan (Daisy Buchanan) ve Joel Edgerton (Tom Buchanan) isimleri yer alıyor. 3D çekilen filmin yönetmenliğini ise Baz Luhrmann üstleniyor.
  Basın
  2,6
  Üyeler
  4,0
  Beyazperde
  4,5
  FRAGMANI İZLE
 • Göl Evi

  Göl Evi

  4 Ağustos 2006 / 1s 39dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Alejandro Agresti
  Oyuncular: Keanu Reeves, Sandra Bullock, Christopher Plummer
  İki insan birbirleri ile gerçek anlamda birleştiklerinde aralarındaki bağ bazen öylesine naif ve basit olur ki cennetteyken bile yüreği harekete geçirebilir. Her seferinde doğru yerlerde ama yanlış zamanlarda bir araya gelen kalpleri cennet, gözyaşları ile yıkar. Bu kırık kalpleri onarmak için ise cennet, zamanı aşar. Kate, doktorluk mesleğinde bir başka iş teklifi nedeni ile oturduğu yerden taşınmak zorunda kalır. Göl kenarındaki evinden ayrılmak ise işin en zor kısmıdır. Kendisinden sonraki kiracıya, kendi adına gelecek mektupları göndermesi için bir not bırakır. Yeni kiracı Alex, evi dehşet bir halde bulur. Bakımsız, pis ve yıllar içinde yıpranmış bir hali vardır. Tuhaf bir zaman kayması imkansız bir aşkın başlangıcıdır.
  Üyeler
  4,1
  Beyazperde
  3,5
  FRAGMANI İZLE
 • Duvak

  Duvak

  16 Şubat 2007 / 2s 4dk / Dram, Romantik
  Yönetmen John Curran
  Oyuncular: Edward Norton, Naomi Watts, Liev Schreiber
  Bu aşk hikayesinde Kitty, genç, zeki, utangaç ve biraz da duygusuz bir tavrı olan Dr. Walter Fane ile evlidir. Doktorun uzmanlık alanı enfeksiyona neden olan hastalıklardır. İşine fazlası ile düşkün olması karısının mutsuzluğuna neden olmaktadır ki Walter bunu, karısının kendisini aldatmakta olduğunu keşfettiğinde bile anlayamaz. Aksine intikam arzusu ile dolar. Dahası bu konuda öylesine acımasızlaşır ki bu intikamı farklı bir yöntemle gerçekleştirmeyi planlar. Çin’de herkesi öldüren bir kolera salgınının olduğu bir köyde hekimlik yapmayı kabul eder. Karısı da onunla gitmek zorundadır. Ölüm döşeğinde var olmaya çalışan bu köydeki insanlar arasında deneyimleyecekleri hayat onlar için de büyük bir dönüşüm anlamını taşımaktadır.
  Üyeler
  4,0
  Beyazperde
  3,5
  FRAGMANI İZLE
 • Jane Eyre

  Jane Eyre

  9 Aralık 2011 / 1s 55dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Cary Joji Fukunaga
  Oyuncular: Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Jamie Bell
  Jane Eyre, 10 yaşındayken öksüz kalmış ve mutsuz bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Babasının öldüğünü zanneden Jane, kendisine adeta bir köle gibi davranan halası tarafından oldukça katı disiplinli bir yatılı okula gönderilir. On yıl boyunca bütün hayatının geçtiği bu yatılı okuldan mezun olduktan sonra kendisi de aynı çatı altında öğretmen olarak çalışmaya başlar. Bir süre sonra da Edward Rochester’ın malikânesinde çocuklara mürebbiyelik yapmaya başlar. Burada Bay Rochester’la karşılaşan Jane Eyre, gitgide büyüyen bir dostluğun ardından ona aşık olduğunu fark eder. Nihayet aradığı mutluluğu bulduğunu sanan Jane Eyre'in sevinmesi için henüz çok erkendir. Sonsuza dek süreceğini düşündüğü bu mutluluk Bay Rochester'ın korkunç sırrıyla yerle bir mi olacaktır? Erkek egemen bir toplumda kadının tek başına ayakta kalabileceğini kanıtlamak için savaşan Jane Eyre'nin macerası, Charlotte Bronte'nin feminist edebiyatın en önemli klasiklerinden biri sayılan aynı isimli eserinden bu sefer Moira Buffini tarafından uyarlandı. Yönetmen koltuğunda kısa filmleriyle bilinen Cary Fukunaga otururken, başroldeki Jane Eyre'i ise yakın zamanda İki Kadın Bir Erkek, Restless gibi yapımlardaki başarılı performansıyla seyrettiğimiz Mia Wasikowska canlandırıyor.
  Basın
  3,0
  Üyeler
  3,6
  Beyazperde
  2,5
  FRAGMANI İZLE
 • Aşkın Büyüsü

  Aşkın Büyüsü

  15 Nisan 2011 / 1s 55dk / Dram, Tarihi, Romantik
  Yönetmen Francis Lawrence
  Oyuncular: Reese Witherspoon, Robert Pattinson, Christoph Waltz
  Cornell Üniversitesi’nde veterinerlik okuyan ve bölümün son sınavlarına hazırlanan 23 yaşındaki Jacop Jankowski, anne ve babasının bir trafik kazasında hayatlarını kaybettiği haberini alır almaz eğitimini bir kenara bırakarak gezici bir sirk trenine katılır. Sirk sahibi Jankowski’nin veterinerlik öğrencisi olduğunu öğrenince, kendisine hayvanların sorumluluğunu verir. Hayvanlar arasında eğitilmekte zorluk çıkartan sirkin asi fili Rosie ile veterinerlik öğrencisi Jankowski arasında sevgi dolu bir bağ oluşur ve delikanlı fili eğitmenin bir yolunu bulur.Jankowski, hayvanlara karşı sert bir eğitmen olan sirkin baş eğitmeni August ve karısı Marlena ile mesafeli bir ilişki kurar. Her şey bir yana, Jankowski’yi sanki buraya çeken şey binicilikte usta olan güzel Marlena’nın ta kendisidir...
  Üyeler
  3,4
  FRAGMANI İZLE
 • Günden Kalanlar

  Günden Kalanlar

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 14dk / Dram, Romantik
  Yönetmen James Ivory
  Oyuncular: Anthony Hopkins, Emma Thompson, James Fox
  İkinci Dünya Savaşı kapıdadır. İngiltere'de dünyadaki fırtına öncesi sessizliğin kasvetini tüm hücrelerinde yaşamaktadır. James Stevenson, Darlington Malikanesi'nde baş uşak olarak çalışmakta ve kuralların tümünü uygulamak konusundaki ısrarıyla tanınmaktadır. Etrafında çalışan diğer çalışanlar onun bu disiplinli tavırlarından oldukça çekinmektedirler. Bir süre sonra malikaneye yeni bir aşçı olan Miss Kenton gelir. Miss Kenton, James'in tam tersi gibidir; nazik, sıcakkanlı ve samimi bir kadın... İkili arasında duygusal bir bağın oluşması pek uzun vakit almayacaktır.
  Üyeler
  3,8
 • Jane Eyre

  Jane Eyre

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 36dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Robert Stevenson
  Oyuncular: Joan Fontaine, Orson Welles, Agnes Moorehead
  Teyzesiyle birlikte Gateshead Hall’da yaşayan kimsesiz Jane Eyre, her zaman çevresi tarafından istenmeyen çocuk olmuştur. Bu ruh haliyle büyümeye çalışan küçük kız, teyzesinin isteğiyle Lowood Enstitüsü isimli yardım amaçlı kurulan bir yatılı okula gönderilip, burada yeni bir hayata başlayacak; acımasız teyzesinin okul müdürüne söylediği yalanlar sebebiyle zor zamanlar geçirecektir.Jane Eyre, Charlotte Bronte’nin klasikler arasında yerini alan aynı isimli romandan sinemaya defalarca uyarlanmıştır. Amerikan versiyonu olan bu yapıtın oyuncu kadrosunda Orson Welles, Joan Fontaine ve Elizabeth Taylor gibi dikkate değer isimler bulunmakta.
  Üyeler
  3,1
 • Muhteşem Gatsby

  Muhteşem Gatsby

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 18dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Jack Clayton
  Oyuncular: Robert Redford, Mia Farrow, Bruce Dern
  Zenginlerin muhiti olan Long Island'a yeni taşınan Nick Carraway,kısa süre içerisinde kendisini komşusu Jay Gatsby'nin gizemli albenisine kaptırır. Paranın su gibi aktığı lüks bir hayat süren Gatsby'nin dünyasına girdikçe, bu zengin adamın nasıl bir takıntı ve trajedi içerisinde odluğuna da tanıklık edecektir. Yönetmenliğini Jack Clayton'un üstlendiği filmin senaryosunu F. Scott Fitzgerald'ın romanından uyarlayan isim ise ünlü sinemacı Francis Ford Coppola İki Oscar heykelciği olan filmin başrolünde Robert Redford yer alırken kadroda kendisine Mia Farrow ve Bruce Dern eşlik ediyor.
  Üyeler
  3,1
  FRAGMANI İZLE
 • Splendor in the Grass

  Splendor in the Grass

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 4dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Elia Kazan
  Oyuncular: Natalie Wood, Warren Beatty, Pat Hingle
  Kırılgan bir Kansas kızı , zengin ve yakışıklı bir adama aşık olur. Bu yasak aşk genç kızı bir çok acının içine sürüklediği gibi onu delirtmeye başlar. Aşık olduğu adam kasabanın en güçlü ailesinin bir mensubudur, ve bu aşk neredeyse imkansızdır. 
  Üyeler
  3,1
  FRAGMANI İZLE
 • Written on the Wind

  Written on the Wind

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 38dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Douglas Sirk
  Oyuncular: Rock Hudson, Lauren Bacall, Robert Stack
  Büyük bir petrol şirketinin varisi olan Kyle Hadley, istediği her şeyi elde ederek büyümüş, alkol problemleri olan, çapkın bir adamdır. En yakın arkadaşı ise şimdilerde şirketinde çalışmakta olan çocukluk arkadaşı Mitch Wayne'dir. Günlük rutinleri, Hadley'nin yeni sekreteri Lucy Moore'un gelmesiyle altüst olur. Güzel ve çekici bir kadın olan Lucy'e aynı anda tutulan iki arkadaş arasındaki rekabet uzun sürmeden Lucy, tercihini Kyle'dan yana kullanır. Çift evlilik kararı alınca üçü arasındaki ilişkinin daha da gerilecektir.Robert Wilder'ın romanından Douglas Sirk tarafından sinemaya uyarlanan filmin başrollerinde Rock Hudson, Lauren Bacall ve Robert Stack var.
  Üyeler
  3,0
 • Mouchette

  Mouchette

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 21dk / Dram
  Yönetmen Robert Bresson
  Oyuncular: Paul Hebert, Nadine Nortier, Jean-Claude Guilbert
  Mouchette, Fransa’nın kırsal kesiminde yaşayan ve okuldaki arkadaşları tarafından dışlanan 14 yaşında bir kız çocuğudur. Yatalak annesinin öleceği korkusuyla hayatını devam ettirmeye çalışan küçük kız alkolik babasından sürekli dayak yemektedir. Mouchette, bir gün, bir bekçiyi öldürdüğünü sanan yarım akıllı bir suçluyla karşılaşır.
  Üyeler
  3,0
 • Kapıları, Pencereleri Açalım

  Kapıları, Pencereleri Açalım

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 38dk / Dram, Komedi
  Yönetmen Milagros Mumenthaler
  Oyuncular: María Canale, Ailín Salas, Julián Tello
  Üç genç kız büyükannelerinin ölümünün ardından baş başa ve hayatta yapayalnız kalırlar. Yaşadıkları kayıp duygusu ve yasla mücadele etmeye çalışırken diğer yandan da kendi psikolojilerinde yaşadıkları travmalarla başa çıkmaya çalışırlar. Bir büyüme öyküsü anlattığını söyleyen Arjantinli yönetmen Milagros Mumenthaler'in kısa filmlerden sonra çektiği ilk uzun metrajlı denemesi olan yapım 2011 Locarno Film Festivali'nden Altın Leopar ile dönmüş bir film. Aynı zamanda başrol oyuncularından María Canale'e aynı festivalde En İyi Kadın Oyuncu dalında ödül getirdiğini de hatırlatalım. San Sebastian, Londra Film Festivallerini de gezen yapım Toronto'da iseFIPRESCI Ödülü'ne layık görüldü. Film !f 2012 kapsamında Keşif! bölümünde seyirciyle buluşuyor...
  Üyeler
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • Michael

  Michael

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 34dk / Dram
  Yönetmen Markus Schleinzer, Kathrin Resetarits
  Oyuncular: Michael Fuith, David Rauchenberger, Christine Kain
  Cannes'da Altın Palmiye için yarışan filmlerden biri olan Michael, 10 yaşındaki Wolfgang ile 35 yaşındaki pedofil Michael'in birlikte geçirdiği son 5 ayı anlatıyor. Wolfgang'ı kaçırmış içe kapanık ofis çalışanı Michael, Wolfgang'a cinsel tacizde bulunmaktadır. Kesin yargılarda bulunmadan durumu tüm çıplaklığı ile izleyiciye sunan film, en kötü suçlardan birini konu alırken, kendi dünyasını ve bakış açısını gözler önüne seren bir suçluyu merkez alıyor. Michael Haneke ile birlikte çalışmış ünlü görüntü yönetmeni Markus Schleinzer'in ilk uzun metraj filmi olan Michael, 31. İstanbul Film Festivali'nde Mayınlı Bölge'de.
  Üyeler
  3,0
 • Kayıp Nişanlı

  Kayıp Nişanlı

  25 Mart 2005 / 2s 14dk / Dram, Savaş filmi, Romantik
  Yönetmen Jean-Pierre Jeunet
  Oyuncular: Audrey Tautou, Gaspard Ulliel, Dominique Pinon
  Yıl 1919. Birinci Dünya Savaşı tüm harareti ile devam ediyor. 19 yaşındaki Mathilde, nişanlısı Manech’in cepheden dönüşünün yolunu gözlemektedir. Eline ulaşan tek bilgi ise nişanlısının savaşırken öldüğü haberidir. Mathilde, kendi sezgilerinin gücüne o kadar bağlıdır ki bu bilgiye hiçbir şekilde inanmaz. Sevdiği adamın ölümünü hissetmeme ihtimali yoktur. Bu sırada yaptığı araştırmalarla nişanlısı ile beraber savaşmış olan bir çavuştan, Manech’in dört başka askerle birlikte bir suç işleyerek ceza aldıklarını öğrenir. Ölüme terk edilmişlerdir. Mathilde, meseleyi daha da ileri bir boyutta sorguladıkça ummadığı şekilde dehşet verici sonuçlara ve gerçeklere ulaşır. Audrey Tautou’dan eşsiz bir oyunculuk!
  Üyeler
  3,9
  Beyazperde
  4,5
  FRAGMANI İZLE
 • Büyük Mucize

  Büyük Mucize

  30 Mart 2012 / 1s 47dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Ken Kwapis
  Oyuncular: Kristen Bell, Drew Barrymore, John Krasinski
  Amerika'da uzun ve çok sıcak geçen bir yaz mevsimi sonrası Alaska eyaletine bağlı Barrow kentinde sıra dışı bir olay meydana gelir. Avlanan bir Eskimo buzul kütleleri arasında beslenen ve hayatta kalmaya çalışan 3 gri balinaya rastlar. Kış mevsiminde sıcak güney bölgeleri göç etmesi gereken balinalar buzul kütlelerinin arasına sıkıştıkları için bu bölgede kalmışlardır.Yerel haberlerde balinaların hikayesi duyurulunca önce çevreciler sonra bilim adamları, Eskimo avcıları hatta petrol şirketleri olayla ilgilenmeye başlar. Medyanın ilgisi balinaların çaresizliğini ulusal haber kanallarına kadar taşır ve beklenmedik bir biçimde dünyanın dört bir yanından devlet kurumları ve insanlar balinaları buz kütleleri arasından kurtarıp okyanusa ulaştırmak için seferber olurlar...Thomas Rose "Freeing the Whales" adlı kitabından, Jack Amiel ve Michael Begler tarafından uyarlanan ve gerçek bir öyküden beslenen filmin yönetmenliğini ise daha ziyade televizyon işleriyle tanıdığımız Ken Kwapis üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Drew Barrymore, John Krasinski ve tabii balinalar var...
  Basın
  2,2
  Üyeler
  3,3
  Beyazperde
  3,5
  FRAGMANI İZLE
 • The Face of Love

  The Face of Love

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 32dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Arie Posin
  Oyuncular: Annette Bening, Ed Harris, Robin Williams
  Nikki 30 seneden beri evli olduğu ve hayatının tek aşkı olan kocasını kaybetmenin derin acısını yaşamaktadır. Hayat, onun hatıralarıyla çevrili olduğu evde Nikki için çok zor geçmektedir. Fakat bir gün tesadüfen bir adam ile karşılaşır ve beyninden vurulur. Zira adam kaybettiği kocasına ikizi kadar çok benzemektedir. Nikki, ölümsüz aşkını yeniden bulduğuna inanarak yeni tanıştığı bir adama aşık olur. Tom'a kalbinin kapılarını aralamak zannettiği kadar kolay olacak mıdır?  Yönetmenliğini Arie Posin'in üstlendiği filmin senaristliğini ise Posin'in yanı sıra Matthew McDuffie üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Ed Harris ve Annette Bening yer alıyor...
  Üyeler
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • Hırsız Kız

  Hırsız Kız

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 10dk / Dram, Gerilim, Romantik
  Yönetmen Alfred Hitchcock
  Oyuncular: Tippi Hedren, Sean Connery, Diane Baker
  Filmde erkeklere karşı büyük bir güvensizlik besleyen; gökgürültüsü ve kırmızı renge karşı normalin ötesinde korku duyan biri olan Marnie Edgar, (Tippi Hedren) 'ın öyküsünü anlatılır
  Üyeler
  3,2
 • A Star Is Born

  A Star Is Born

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 34dk / Müzik, Dram, Romantik
  Yönetmen George Cukor
  Oyuncular: Judy Garland, James Mason, Jack Carson
  Los Angeles'ta adeta bir yıldızlar geçidi söz konusu. Pek çok ünlü insan, bir hayır organizasyonunu doldurmuştur ve kamera önünde bir dönem tanınmış insanlar da açık arttırmaya katılmaktadır. Etkinlikte herkes Norman Maine'in gelmesini sabırsızlıkla beklemektedir ve gelir de. Ancak Norman, içkiyi biraz fazla kaçırmıştır. ÖZellikle Esther Blodgett sahneye çıkıp şarkısını söylemeye başladığında, Norman da sahneye doğru ilerler. Ancak Esther, olacakların farkındadır ve kıvrak zekasını kullanarak Norman'ın skandal yaratmasını son anda önler. Norman, çekici Esther'den çok etkilenmiştir. Güzel şarkıcı yakında sahneye Vicki Lester adıyla çıkmaya başlayacaktır. İkilinin arasında büyük bir aşk filizlenir ve evlenirler. Fakat birlikteliklerinde, Esther'in her ne kadar kariyeri iyiye gitse de Norman'ın alkol problemi giderek büyümektedir.
  Üyeler
  3,1
  FRAGMANI İZLE
Back to Top