Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Elton John Biyografisi "Rocketman"den Altyazılı Fragman
  15 Mar 2019 - 08:45
  facebook Tweet

  Rocketman'den yeni bir fragman paylaşıldı.

  Efsanevi müzisyen Elton John'un yaşamının anlatıldığı Rocketman'den altyazılı fragman yayınlandı. Gerçek olaylara dayanmasının yanı sıra kurgu da içerdiği söylenen filmin başrolünde Taron Egerton yer alıyor. Son olarak Elton John ve Taron Egerton ikilisini Akademi Ödülleri'nin partisinde birlikte şarkı seslendirmeleri üzerine bir arada görmüştük.

  Bohemian Rhapsody filminde de yönetmen koltuğunu setten kovulan Bryan Singer'dan teslim alıp prodüksiyonu devam ettiren Dexter Fletcher'ın yönetmenliğini üstlendiği ve fragmanı yayınlanan Rocketman filminin Elton John'un gençliğine odaklandığı ve filmde yıldızlaşma sürecinin anlatıldığı bilinenler arasında yer alıyor.  John'un Royal Müzik Akademisi'nden bir dahi olarak çıkıp süperstarlık basamaklarını tırmanmasını ve söz yazarı Bernie Taupin ile tanışmasını kendine konu ediniyor. Tam anlamıyla bir biyografi olmayan film kurguya da yer bırakıyor. Rocketman filmi, Elton John'u şekillendiren yıllara ek olarak, ünlü müzisyenin şöhret kazanması ile başlayan süreçte John’un şöhretin getirileriyle ve bağımlılıkla mücadelesini de kapsıyor.

  Biyografik türdeki Rocketman filminin oyuncu kadrosunda Kingsman serisinin yıldız oyuncusu Taron Egerton'ın Elton John'u canlandırmasının yanı sıra Game of Thrones ve Bodyguard dizilerinin başarılı oyuncusu Golden Globe ödülünün sahibi olan ve John'un menajeri John Reid'e hayat vererek karşımıza çıkan Richard MaddenJurassic World'ün başrolünde yer alan ve As You Like It ile Golden Globe adaylığı alan Bryce Dallas HowardKar KüreyiciJumperFant4stic gibi filmlerden tanıdığımız ve Billy Elliot'taki performansıyla BAFTA ödülüne layık görülen ve John ile olan ortaklığıyla tanınan Bernie Taupin'i canlandıracak olan Jamie BellTate DonovanStephen GrahamHarriet Waltergibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Kartal Eddie, Edinburgh'ta Aşk ve Wild Bill gibi filmleriyle tanıdığımız yönetmen Dexter Fletcher bulunurken, filmin senaryosunu Billy Elliot, Savaş AtıVictoria and Abdul gibi önemli filmlerin senaryosuna imza atan Lee Hall kaleme aldı.

  Yarı biyografi, yarı kurgu niteliğinde olan eğlenceli müzikal film Rocketman'in ülkemizdeki izleyicileriyle 7 Haziran 2019 tarihinde sinemalarda buluşması bekleniyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top