Beyazperdem
  Ewan McGregor: "'Yırtıcı Kuşlar' Feminist Bir Film"
  10 Eki 2019 - 19:57
  facebook Tweet

  Ewan McGregor merakla beklenen "Yırtıcı Kuşlar" hakkında konuştu.

  Başarılı oyuncu Ewan McGregor, merakla beklenen Yırtıcı Kuşlar filmi hakkında konuştu. McGregor, DC Comics'in favori kadın karakterlerini bir araya getirecek olan filme dair yaptığı açıklamalarda, filmin feminist yanına da değindi.

  Harley Quinn rolünü ilk olarak Suicide Squad filminde üstlenmiş olan Oscar adayı güzel yıldız Margot Robbie'nin başını çektiği kadın kahraman ekibi, mücadelenin göbeğine atılmaya hazırlanıyor. Filmin kötü adamına hayat veren, Star Wars serisinin genç Obi-Wan Kenobi'si olmanın yanı sıra Trainspotting ve Moulin Rouge gibi klasik filmlerle de hafızalarımıza kazınan Altın Küre ödüllü Ewan McGregor da, yönetmenlğini Cathy Yan'ın üstlendiği "Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)" filmi hakkında konuştu. Filme dair Heroic Hollywood'a röportaj veren başarılı oyuncu, "Bu feminist bir film." dedi.

  "Bu filmle ilgili beni en çok ilgilendiren şey, feminist bir film olması. Çok ince yazılmış, kadın düşmanlığına dair gerçek bir bakışı içeren bir senaryoya sahip. Ve bence biz (erkeklerin) buna ihtiyacımız var, karşı cinsle nasıl davrandığımızın daha fazla farkında olmamız gerekiyor. Değişim için bize öğretilmeli. Filmlerdeki kadın düşmanı karakterler genellikle aşırıdır;  tecavüz ederler, kadınları döverler... Ve böyle insanları temsil etmek meşrudur, çünkü var olurlar ve tabii ki en kötüsü onlardır." diye belirten oyuncu, "Ancak bu filmin diyaloglarında, gündelik hayattaki, farkına bile varmadığımız kadın düşmanlığına dair mesajlar var. Bütün bunlar senaryoda çok ince bir şekilde yer alıyor. Bunu mükemmel buldum." diye konuştu.

  Cloverfield serisinden tanıdığımız Mary Elizabeth Winstead'in hayat verdiği, Gotham şehrinde suçla savaşan bir kanun savaşçısı olan Helena Bertinelli, namı diğer The Huntress ve Jurnee Smollett-Bell'in hayat verdiği, suçla savaşan bir aileden gelen yakın dövüş ustası Dinah Laurel, namı diğer Black Canary'nin de Quinn'in yanında yer aldığı kadınlar ekibi, genç bir kızı kötü bir mafya babasının elinden kurtarmak üzere harekete geçiyor.Kadın kahramanlar, Grey’s AnatomyVeep ve Happyland gibi yapımlarda birkaç kere görünen genç yıldız Ella Jay Basco'nun canlandırdığı Cassandra Cain'i korumaya çalışırken Black Mask, gerçek ismiyle ise Roman Sionis'e karşı mücadele ediyorlar. 

  Senaristliğini BumblebeeShut InUnforgettable gibi filmleriyle tanıdığımız Christina Hodson'ın üstlendiği filmin kadrosunda komedyen Ali Wong ve Chris Messina da yer alıyor. Messina, mafya babası Carmine Falcone'un için çalışan, Falcone'un emekli olduktan sonra Penguen olarak tanınan Oswald Cobblepot ile ittifak kuran seri katil ve tetikçi Victor Zsasz karakterini canlandıracak. "Yırtıcı Kuşlar" 7 Şubat 2020'de ülkemizde vizyona girecek.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
  En Popüler Fragmanlar
  Soul Orijinal Teaser
  Müstakbel Damat Fragman
  Skandal Altyazılı Fragman (2)
  Güzelliğin Portresi Teaser
  Jumanji : The Next Level Altyazılı Fragman
  The Grudge Altyazılı Fragman
  Yeni çıkan tüm fragmanlar
  Film Haberleri Yapım Aşamasında
  "Çığlık"ın Hayalet Surat'ı Beyaz Perdeye Geri Dönüyor!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  8 Kasım 2019 Cuma
  "Paranormal Activity" ve "My Little Pony" Vizyon Tarihleri Belli Oldu!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  8 Kasım 2019 Cuma
  Çizgi Roman Uyarlaması "Unsound"un Yönetmeni David F. Sandberg!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  8 Kasım 2019 Cuma
  James Dean, Finding Jack İçin Hayata Geri Dönecek!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  7 Kasım 2019 Perşembe
  "Sonbahara Doğru" ile Aile İçi Şiddet Sinemada Yer Bulacak
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  6 Kasım 2019 Çarşamba
  "Sonbahara Doğru" ile Aile İçi Şiddet Sinemada Yer Bulacak
  Ezel Akay, "Dokuz Kere Leyla" ile Sinemaya Dönüş Yapıyor!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  5 Kasım 2019 Salı
  Ezel Akay, "Dokuz Kere Leyla" ile Sinemaya Dönüş Yapıyor!
  Film Haberleri Yapım Aşamasında
  En Çok Beklenen Filmler
  Tüm beklenen filmler
  Back to Top