Beyazperdem
  Jason Momoa, "Dune"daki Karakteri Duncan Idaho Hakkında Konuştu
  16 Nis 2020 - 13:00
  facebook Tweet

  Jason Momoa, Ellen DeGeneres Show'a konuştu.

  Denis Villeneuve'ün imzasını attığı yıldız kadrolu Dune filminin oyuncularından Jason Momoa, canlandırdığı karakter hakkında konuştu. The Ellen Show'a ev karantinasındayken katılan Momoa, büyük ses getiren ilk görsellerin ardından Duncan Idaho'dan bahsetti.

  Dev oyuncu kadrosuyla yılın en çok merak edilen filmi haline gelen kitap uyarlaması Dune, Aralık ayı içerisinde vizyona girmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde filmin karakterlerini tanıtan birçok görsel paylaşıldı ve bu da büyük bir heyecana neden oldu. Filmin yıldızlarından biri olan Jason Momoa, Ellen DeGeneres'in programına katılarak, karakteri olan Duncan Idaho hakkında konuştu. Oyuncu şu sözleri sarf etti: "Canlandırdığım karakter kılıç ustası olmasıyla Duke Leto'nun sağ kolu haline gelen Duncan Idaho. Dune'a gönderilen ilk kişi o. Bu da Javier Bardem'in karakteriyle tanıştığım an oluyor." Momoa, karakterini Han Solo'ya benzettiğini söylüyor.

  Frank Herbert'ün yazarı olduğu Dune'un konusu ise şöyle: Uzak bir gelecekte geçen "Dune", ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. "Baharat" adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu "baharat"tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

  İki film olarak karşımıza çıkacak olan Dune'un oyuncu kadrosunda Momoa'nın yanı sıra  Timothée ChalametOscar IsaacRebecca FergusonStellan SkarsgardZendayaJavier BardemJosh BrolinCharlotte Rampling gibi isimler bulunuyor. Dune, 18 Aralık 2020'de izleyicileriyle buluşacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top