Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Nicole Faria

  Medeni durum:

  Görev Oyuncu
  Uyruk Hint
  Doğum tarihi 9 Şubat 1990 (Bangalore, Hindistan)
  Yaş 30

  Biyografi

  1990 Bangalore, Hindistan doğumlu süpermodel ve oyuncu. 2010 yılında dünya güzeli seçilen Faria, Miss Earth unvanına erişen Hindistanlı ilk kadın olmuştur. 15 yaşında podyumlara merhaba diyen Faria, moda endüstrisine hızlı bir giriş yapmış Delhi, Mumbai, Colombo ve Sri Lanka’da çalışmıştır.

  2010 Dünya Güzeli seçilmesinin ardından kendi ülkesinin sinemasında, Bollywood’da da şansı açılmıştır. Dünyaca ünlü kadın ve moda dergileri olan Elle, Cosmopolitan, Vogue gibi yayınlar için poz veren Nicole Faria Lakme Moda Haftası, Hindistan Moda Haftası ve Kolombiya Moda Haftası gibi organizasyonlarda boy göstermiştir. Ayrıca ülkesinde yayımlanan çeşitli reklam filmlerinde de rol almıştır.

  Güzel yıldız sinema kariyerine ise ilk olarak 2014 yılında bir Bollywood yapımı olan Yaariyan filmiyle merhaba demiştir. Bu filmde bir grup üniversiteli genç arasında, güzelliği ile büyüleyen Jiya karakterine hayat vermiştir. Bir Baba Hindu filminin yönetmen ve senaristi Sermiyan Midyat’ın teklifi ile Türkiye’ye gelen Nicole Faria, 2016 yapımı bu komedi filminde Gundhi olarak seyirci karşısına çıkmıştır.

  İlk rolü

  Yaariyan
  Yaariyan
  2014
  Bir Baba Hindu
  Bir Baba Hindu
  2015

  Beyazperde'de İstatistikleri

  0
  Video
  1
  Fotoğraf
  1
  Haber
  1
  Hayran
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top