Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Cevapsız Arama
  Cevapsız Arama
  23 Temmuz 2004 / 1s 52dk / Gerilim, Korku
  Yönetmen Takashi Miike
  Senarist Minako Daira, Yasushi Akimoto
  Oyuncular: Kô Shibasaki, Kazue Fukiishi, Anna Nagata
  Orijinal adı Chakushin ari
  Üyeler
  3,3 282 Puanlama ve 79 Eleştiri
  Beyazperde
  2,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  İnsanlar bir anda kendi gelecekteki hallerinden, gizemli telefonlar almaya başlarlar. Kendi sesleri onlara, ölümden söz eder. Nasıl vahşice öldürüleceklerini ve tam olarak hangi tarihte bu olayın gerçekleşeceğini söylerler. Örneğin bir gün Yumi’nin arkadaşı Yoko’ya bir telefon gelir ardından da sesli mesaj bırakılır. Mesaj üç gün sonraya ait olup Yoko’nun kendi numarasından gelmektedir. Sesli mesaj şöyledir : “Hayır, yağmur yağıyor!” Hemen ardından da bir çığlık duyulur. Başta bunu ciddiye almasa da üç gün sonra Yoko, tren yoluna atlar ve intihar eder. Aynı şekilde başka bir arkadaşı da boğularak öldürülmüştür kendisinden önce. Benzer bir olay daha yaşanınca konudan haberdar olan gençler korkmaya başlarlar. Polise haber verseler de ikna edemezler. Bir ölüm daha yaşandıktan sonra bir gün nihayet aynı telefon Yumi’ye de gelir. O noktada iki seçeneği vardır Yumi’nin ya kaderine razı olmak ya da kardeşi boğulan Hiroshi ile birlikte bu çağrıların ilk çıkış noktasının peşine düşeceklerdir. Çok beğenilen Japon Yönetmen Takashi Miike’nin filminde korku kavramının insan hayatında nelere mal olabildiğine dair eşsiz bir yolculuk söz konusu.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,0
  Yetersiz
  Cevapsız Arama

  <b>Cevapsız Arama</b>?nız Var!

  Sanem Türk
  Japonca korkmaya devam ediyoruz.Japon sinemasının en üretken yönetmenlerinden -senede 6-7 film yapıyor- Takashi Miike'nin yeni filmi Cevapsız Arama huzurlarınızda. Yeni film tabirini Miike için kullanmak o kadar zordur ki, siz daha yeni duymuşken ya da henüz vizyona giriyorken başka bir filmi bitirmiştir bile Miike.Özellikle Japon sinemasıyla ilgilenmiyorsanız, Miike'yi tanımış olma ihtimaliniz de düşük çünkü festivaller hariç gösterimde olan ilk filmi Ölüm Provası daha iki hafta önce vizyona girdi. Miike günleri Cevapsız Arama ile devam ederken biz de korkmanın keyfini sürdüreceğiz. "Açıklanamaz hiçbir ölüm yoktur" diyor filmdeki açıklanamayan ölümleri soruşturan dedektif. Filmi seyrederken bizim açıklayamadığımız da neden insanların birbirlerine bu kadar duyarsızlaştıkları, inanmadıkları ve popüler televizyon kültürünün -Japonya'da bile- insanları nasıl yalnızlaştırdığı. Eğlenceli ve d...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Kô Shibasaki
  Rolü : Yumi Nakamura / Kommissar Motomiya
  Kazue Fukiishi
  Rolü : Natsumi Konishi
  Anna Nagata
  Rolü : Yoko Okazaki
  Atsushi Ida
  Rolü : Kenji Kawai
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 4938 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  2,5
  24 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Serinin, tek heyecan uyandıran bölümü bu ilk filmdi...
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 280 Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  1,0
  20 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Orjinal bir konu ama zayıf ve kötü bir senaryo..Ne olduğu anlaşılamayan bir final..Hep birbirine benzeyen korkunç karakterler..Yalnız izlediğinizde sizi gerebilir ama izlemezseniz de bir şey kaybetmezsiniz.
  Soner Ç.
  Soner Ç.

  Takip Et! 5 Takipçi 126 Eleştirisini Oku

  3,5
  23 Mart 2009 tarihinde eklendi
  İlk başta sıkıcı ve saçma gelse de sonunu iyi bağlamışlar. Gerildim mi gerildim,film amacına hizmet etti mi etti. puanım 7/10.
  xhero1905
  xhero1905

  Takip Et! 1 Takipçi 167 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Eylül 2004 tarihinde eklendi
  genel olarak başarılı.bir gerilim korku filmi olarak amacına ulaşmış.fakat sonlara doğru konuda açıklık yerine birtakım sapmalar ve anlamsızlaşmalar var.sonuç olarak iyi tamamlansa çok daha başarılı olacakmış...Bu arada "Ring" den esinlenme açıkça farkediliyor.
  79 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  20 Fotoğraf

  Teknik bilgiler

  Ülke Japonya
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2003
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Japonca
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı Dolby SRD
  Yapım formatı 1.85 : 1
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top