Hesabım
  Kutsal Damacana 2: İtmen
   Kutsal Damacana 2: İtmen
  22 Ocak 2010 Sinemada / Komedi
  Yönetmen Atıl İnaç
  Senarist Şafak Sezer
  Oyuncular: Şafak Sezer, Mustafa Üstündağ, Ferhat Güzel
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  1,5 718 Puanlama ve 195 Eleştiri
  Beyazperde
  2,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Kendine has komedi anlayışıyla hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşan Şafak Sezer'in hayat verdiği Fikret, eski mesleği olan gemiciliğe dönmüş, tayfa olarak çalıştığı gemiyle uzak denizlere açılmıştır. Gemi Hint okyanusunda seyrederken Somali'li korsanların saldırısına uğrar, korsanlar gemiyi ele geçirir, Fikret denize atlayıp kaçar. Ertesi gün Fikret baygın bir halde Hindistan sahilinde bir kumsalda karaya vurur. Bir kaç hintli köylü Fikret'i bulur, tedavi etmek için yakınlardaki bir Budist tapınağına götürürler. Aradan beş ay geçer, Fikret sağlığına kavuşur, tapınakta eğitim gören Serkan adındaki saf bir Türk genciyle tanışıp arkadaş olur. Ferrari'sini Satan Çakma Bilge tadındaki Serkan, Fikret'in karakterine ve hayata bakış biçimine hayran olmuştur. Fikret ve Serkan Türkiye'ye dönerler. Serkan bir kaç gün misafir etmek için Fikret'i çiflik evine davet eder. Ertesi sabah Fikret arkadaşı çulsuz Müjdat'la buluşur. Fikret'le birlikte haciz malların satıldığı Yed'i Emin Deposundan mal alıp-satmayı planlamaktadır. Fikret ve Müjdat o gece Müjdat'nin evine giderler. Uyumak için yatağa girdiklerinde o gün açık arttırmadan aldıkları tablonun içindeki kurt, tablodan çıkar, Müjdat'ın içine girer.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,0
  Yetersiz
  Kutsal Damacana 2: İtmen

  Kutsal Damacana2: Itmen

  Yazar: Murat Tolga Şen
  Türk sinemasının "korku-komedi" alt türü ile kafası karışık flörtü devam ediyor. Kutsal Damacana 2-İtmen bunun şimdilik son örneği...Film, Şafak Sezer'in canlandırdığı Fikret'in ev arkadaşına bıraktığı bir veda mektubuyla açılıyor ve ilk filmi hatırlatma çabası ile vakit harcayarak devam ediyor. Bu biter bitmez Fikret'in hayata tutunmaya çalışırken vazgeçemediği Türk kurnazlığından kaynaklanan absürt durumların komedisi başlıyor. Aslında filmin ne anlattığından çokça bahsetmek gerekli değil çünkü senaryonun herhangi bir işlevi yok. Finale kadar süren önemsiz bir olaylar dizisinin içine serpiştirilmiş bir dizi skeç izliyoruz. 1.5 saat boyunca olan biten her şey, karikatürden gelen senaristlerinin kaleminden çıkma durum komedisinin gerçekleşebilmesi için fon görevi üstleniyor. Fakat Kaan Ertem, Soner Günday ve Suat Özkan'ın bir karikatür karesinde insanı çatlatacak kadar eğlenceli olabile
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Kutsal Damacana 2: İtmen Dublajlı Fragman 2:13
  Kutsal Damacana 2: İtmen Dublajlı Fragman
  7.691 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Şafak Sezer
  Rolü : Fikret
  Mustafa Üstündağ
  Rolü : Müjdat
  Ferhat Güzel
  Rolü : Ferhat
  Aydemir Akbaş
  Rolü : Seyis
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2.129 Eleştirisini Oku

  3,5
  14 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  'Var ya!'
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! Takipçi 1.210 Eleştirisini Oku

  0,5
  26 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  sıfır. iki yaşındaki çocuk daha güzel yazardı bu filmi. şu şafak sezer çeksin elini eteğini sinemadan. çok itici bir insanın filmi nasıl sevilirki.
  zafer-calayoglu
  zafer-calayoglu

  Takip Et! Takipçi 249 Eleştirisini Oku

  1,0
  1 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  yok yok gerçekten kötü bir film olmuş.en çok ejder kapanı gibi bir filmin gişesini etkilediği için üzülüyorum.senaryo, oyunculuk çok kötü ben burada en çok mustafa üstündağ için üzüldüm bence bu filmde olmaması gereken kişilerden biri10/2
  karakartaltevfik
  karakartaltevfik

  Takip Et! Takipçi 182 Eleştirisini Oku

  3,0
  5 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Kanaatime göre Kutsal Damacana 2: İtmen i ilk yapımın biraz gölgesinde kalmış olarak gördüm.Ben bu yapıma 10 puan üzerinden 6.5 puan veriyorum.
  195 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke Türkiye
  Dağıtımcı Özen Film
  Yapım yılı 2009
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk -
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2009, En iyi film: Komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2009.

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top