Hesabım
  Bir Vampir Hikayesi
   Bir Vampir Hikayesi
  29 Kasım 2013 Sinemada | 1s 58dk | Dram, Fantastik, Korku
  Yönetmen Neil Jordan
  |
  Senarist Moira Buffini
  Oyuncular: Saoirse Ronan, Gemma Arterton, Caleb Landry Jones
  Orijinal adı Byzantium
  Basın
  3,0 3 Eleştiri
  Üyeler
  3,3 13 Puanlama, 3 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Clara ve kızı Eleanor 200 yıldır insan kanıyla hayatta kalan vampirlerdir. Fakat kimse onların anne-kız olduğunu bilmez, benzerlikleri ve güzellikleriyle kendilerini iki kız kardeş olarak tanıtırlar. Fakat Clara geçmişte takılıp kalmadan sadece geleceği düşünerek yaşamak isterken, Eleanor oradan oraya sürüklenmekten, kaçmaktan sıkılmıştır; artık bir yerde yerleşerek yaşamak ister. İki kişinin öldürüldüğü bir cinayet ortaya çıktıktan sonra bu iki gizemli kadın çareyi taşrada bir İngiliz kasabasına sığınmakta bulur.

  Clara bu arada yalnızlık çeken Noel adında genç bir adamla tanışırken, Eleanor da Frank ile dost olur ve ona sırrı açar. Ama taşıdıkları ölümsüzlük çok geçmeden başkalarının da dikkatini çekecektir...

  Anne-kız başrollerinde yakın dönemin yükselen iki yıldızı Gemma Arterton ve Saoirse Ronan'ıu seyrederken, filmin yönetmenliğini Neil Jordan üstleniyor. Senaryo ise Moira Buffini'ye ait.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Bir Vampir Hikayesi

  Gotik bir peri masalı...

  Yazar: Fırat Ataç
  Her daim sessiz ve derinden ilerleyerek, tür karması bir filmografiye sahip olan 'Büyük İrlandalı' Neil Jordan, yaptığı ve yapacağı her işle ilgimizi ayakta tutmayı başarabilen ender sinemacılardan. Geçmişe olan özlemden midir bilinmez, bünyemizi ele geçiren 'keşkeler' Neil Jordan özelinde de kendini gösteredursun; The Company of Wolves ile kurtadam, Interview with the Vampire ile vampir hikayelerine saygınlık kazandıran bu adamın Byzantium ile 'geri dönmesi' garip karşılanmamalı. İçinde bulunduğumuz günlerde, konu vampir filmlerine gelince anmak zorunda kaldığımız -ama şimdi adını anmayacağım- ergen eğlencelerinden bunalan sinema aşıklarına iyi haberleri var Neil Jordan'ın...Kullanım önerilerine bakılmadan, pervasızca harcanan vampir mitolojisine katılabilecek ufak yenilikler, hayat öpücükleri var hala. Dudakların kenarından kan süzülürken gözlerimize kondurulan bu öpücüklerin, kısaca '
  Bir Vampir Hikayesi Orijinal Fragman 1:46
  Bir Vampir Hikayesi Orijinal Fragman
  16.159 gösterim

  Ekstra Videolar

  Sinema Dünyasının En Sağlam Anneleri 1:25
  Sinema Dünyasının En Sağlam Anneleri
  3.854 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  Dopdolu Vizyon!
  Haberler - Gündemdeki Filmler
  28 Kasım 2013 Perşembe

  Oyuncular

  Saoirse Ronan
  Rolü : Eleanor
  Gemma Arterton
  Rolü : Clara
  Caleb Landry Jones
  Rolü : Frank
  Sam Riley
  Rolü : Darvell

  İzleyici eleştirisi

  Ata Kalinyazgan
  Ata Kalinyazgan

  Takipçi 204 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  1 Aralık 2013 tarihinde eklendi
  Final bölümündeki tüm feci kusurları ve arada uyutan birkaç gereksiz sahnesi dışında son zamanlarda yapılmış iyi vampir filmlerinden biri diyebilirim. Ama ben yine de vampirleri ciddi veya ciddi olma çabası içindeki filmlerde değil de Tim Burton ve Johnny Depp ikilisinin Karanlık Gölgeler'de (Dark Shadows) yaptığı gibi mizahi bir dille anlatılan filmlerde görmeyi tercih ederim.
  Alp Turgut
  Alp Turgut

  Takipçi 39 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  15 Ağustos 2013 tarihinde eklendi
  Vampir filmlerinin geleceği açısından biraz da olsa umutlandıran "Byzantium", ne yazık ki "Vampirle Görüşme" özentisi bir film olmanın ötesine gidemeyen bir yapım. Yine de buna rağmen Neil Jordan'ın yarattığı ciddi ve ürkütücü dünyanın görülmeye değer olduğunu düşünüyorum.
  Turgay Buğdacigil
  Turgay Buğdacigil

  Takipçi 1.897 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  13 Mayıs 2021 tarihinde eklendi
  Senaryosunu, 2008'de sahnelenen "A Vampire Story" isimli kendi tiyatro oyunundan uyarlayarak Moira Buffini'nin yazdığı “Byzantium”, yönetmen koltuğunda oturan Neil Jordan'ın "Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles"ın (1994) ardından filmografisinde yer alan ikinci vampir filmi olarak geliyor karşımıza... Yalnız "Byzantium" dakiler, bilinen tüm vampir hikayelerinin tersine güneş ışığından kesinlikle ...
  Devamını oku

  Fotoğraflar

  Bunları Biliyor musunuz?

  Oyuncular ve Rolleri Hakkında...

  Filmde Saoirse Ronan, Ludwig van Beethoven'ın bestelediği ve oldukça zor bir eser olan Sonata Opus 2, No. 3 adlı eseri piyanoda gerçekten çalıyor. Zira bunun için 12 haftalık hızlandırılmış piyano dersi almış!

  Yönetmen Hakkında

  Byzantium, yönetmen Neil Jordan çektiği ilk vampir filmi değil. Zira Jordan 1994 yılında başrollerinde Brad Pitt, Tom Cruise ve Kirsten Dunst'ın yer aldığı ünlü vampir filmi Interview with the Vampire'a imza atmıştı. Ayrıca büyük beğeniyle karşılanan 1992 yapımı The Crying Game filminin de yönetmeni olan Neil Jordan, bu filmle altı dalda Oscar ödülüne aday gösterilmiş ve 'En İyi Senaryo' dalında ödüle layık görülmüştür.

  Detaylar

  Byzantium vampirleri bildiğimiz vampirlerden değil, keskin dişleri yok ve gün ışığından da korkmuyorlar! Film, vampirlerin insanlarla olan benzerlikleri üzerinden giderek diğer vampir filmlerinden farklı türde bir belalı atmosfer yaratmaya çalışıyor.

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD
  Dağıtımcı M3 Film
  Yapım yılı 2012
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 4 başlık
  Bütçe 8 000 000 GBP
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2012, En iyi film: Dram, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2012.

  Yorumlar

  Back to Top