Hesabım
  Aşk Uğruna
   Aşk Uğruna
  15 Mayıs 2015 Sinemada / 1s 47dk / Dram, Savaş filmi, Romantik
  Yönetmen Saul Dibb
  Senarist Saul Dibb, Matt Charman
  Oyuncular: Michelle Williams, Kristin Scott Thomas, Matthias Schoenaerts
  Orijinal adı Suite Française
  FRAGMANI İZLE
  Basın
  3,5 1 Eleştiri
  Üyeler
  3,3 16 Puanlama ve 4 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  1940 yılında Fransa’da II. Dünya Savaşı’nın ilk işgalleri yaşanmaktadır. Genç ve güzel bir kız olan Lucile Angellier, üvey annesinin evde gözetiminde, savaşta esir düşen babasından haber almak için beklemektedir. Bir yandan Paris’ten gelen savaş mültecileri küçük kasabaya yerleşmeye çalışırken, diğer yandan Alman askerleri kasabalıların evlerini bir bir işgal etmeye başlar. Lucile evlerine yerleşen Bruno von Falk adlı yakışıklı askerden, başlarda hiç hoşlanmaz ve kendisini geri çeker. Fakat günler ilerledikçe iki genç arasında aşka sürüklenen bir çekim oluşur. Ama karşılarında savaşın en trajik yüzü durmaktadır.

  Yönetmenliğini Saul Dibb’in yaptığı filmin uyarlama senaryosu yönetmenle birlikte Matt Charman’a ait. Irène Némirovsky’nin romanından uyarlanan filmde Michelle Williams, Matthias Schoenaerts, Ruth Wilson, Margot Robbie, Kristin Scott Thomas ve Sam Riley başı çeken isimler.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Aşk Uğruna

  Filmde duygusal şiddet hakim!

  Yazar: Banu Bozdemir
  Yönetmen Saul Dibb yine bir roman uyarlamasıyla karşımızda. 2008’de Georgiana Duchess of Devonshire kitabını Düşeş adıyla sinemaya aktaran Dibb bu kez çok satanlar listesindeki Fransız Süiti kitabıyla ‘aşkı arayan kadınlar’ serisine bir yenisini ekliyor. Tabii bir anda popüler olan kitabın öyküsü aslında savaşın başladığı yıllarda başlıyor, Irène Némirovsky’nin o yıllarda başladığı romanı (hatta iki roman) kızları tarafından saklanarak ancak 2004 yılında basılabiliyor. İki romanda olayları birleştirenlerin karakterler değil, tarih olduğu da belirtiliyor.İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi işgali altında olan Fransa’da geçen hikaye aşk ve vatanseverlik çizgilerinin arasına sıkışmış duyguları anlatıyor. Dönemin zorlu koşulları gereği ‘sevmeden’ evlendiği kocasını savaşa yollayan Lucile, kaynanasının boğucu baskısıyla uğraşan genç bir kadın. Madame Angellier zengin olmanın refahını yaşarken
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Aşk Uğruna - Türkçe Altyazılı Fragman 2:17
  Aşk Uğruna - Türkçe Altyazılı Fragman
  15.082 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Michelle Williams
  Rolü : Lucile Angellier
  Kristin Scott Thomas
  Rolü : Madame Angellier
  Matthias Schoenaerts
  Rolü : Bruno von Falk
  Sam Riley
  Rolü : Benoît Labarie
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Şamil Ö.
  Şamil Ö.

  Takip Et! Takipçi 171 Eleştirisini Oku

  3,0
  10 Şubat 2016 tarihinde eklendi
  ''İnsaların gerçek yüzlerini görmek istiyorsan savaş başlatmalısın.'' Film, bu tema üzerinden ilerliyor. Savaşın insana kazandırdıklarını, kaybettirdiklerini, insanları nasıl değiştirdiğini yavaş bir tempoyla seyirciye aktarıyor.Suite Française bir dönem filmi, konu edindiği dönemin özelliklerini iyi yansıtmayı başarmış fakat klişe olmaktan kurtulamamış. Oyuncu seçimleri uygun, rollerin canlandırılması ...
  Devamını oku
  DENİZ.H
  DENİZ.H

  Takip Et! Takipçi 44 Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Temmuz 2015 tarihinde eklendi
  Uyum ve uyum Lucile ve Bruno karakterlerini canlandıran oyuncuların uyumu tam anlamıyla mükemmel. Düşman askerine aşık olan bir kadın ve muhtemel bir esir konumundaki bir kadına aşık bir asker. Her ikisi de birbirlerine olan duyguların belli edemezler, bu onlar için ölümün kapıyı kırıp içeri girmesi ile eş değer bir durumdur. Savaş ve aşk konuları bir çok kez işlenmiş konulardır; ancak ben ilk kez duygularını ...
  Devamını oku
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! Takipçi 926 Eleştirisini Oku

  4,5
  3 Haziran 2016 tarihinde eklendi
  İşlediği konuyu en güzel şekilde anlatmayı becerebilen filmlerden biri. Konusunun haricinde erkeğin aşkını, tutkusunu ve bağlılığını oyunculardan ziyade olacak ki seyircilere mükemmel derecede geçiren bir film. Tek eksik ilk çeyrekte başrol oyuncumuzun fazlasıyla durgun olması. Sonradan telafi ediyor o da..
  mss. D
  mss. D

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,5
  20 Haziran 2016 tarihinde eklendi
  Film beni gerçekten çok etkiledi çok duygusal ve çok gerçekçi bi film. Lucille hem vatanına bağlı hem de aşkına. Son sahneyi hiç beğenmedim Bruno nun daha iyi bir vedayı hak ettiğini düşünüyorum sanki film yarım kalmış gibi oldu. Devamının olacağını düşünmüştüm ama olmadı. Hala etkisindeyim gerçekten güzel bir film.
  4 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  37 Fotoğraf

  Bunları Biliyor musunuz?

  Uyarlama

  Film, Fransız yazar Irene Nemirovsky'nin aynı isimli romanından uyarlama. Romanın yayımlanma hikayesi de en kendisi kadar etkileyici. Romanına henüz nokta koyamadan Yahudi olduğu için toplama kampına gönderilen Irène Némirovsky, Auchwitz Toplama Kampı’na gönderilir ve 2. Dünya Savaşı bitmeden burada vefat eder. Kızları, ancak 50 yıl sonra Némirovsky’nin eski eşyalarını karıştırırlarken romanın varlığını keşfederler ve roman 2004 yılında yayımlanı Devamını oku

  Oyuncular Hakkında

  Yapımcılar en başından beri üç kez Oscar’a aday gösterilen Michelle Williams ile çalışmak istiyorlarmış. Matthias Schoenaerts'ı ise Bullhead’de gördükten sonra hayran kaldıklarını söylüyorlar.  

  Lucile Rolü Hakkında

  Michelle Williams bu filmden önce hayatında hiç piyano çalmamış. Bu yüzden kısa bir sahne için de olsa aylarca piyano çalışması gerekmiş. “Michelle Williams bana göre harika bir aktris. Ben de bu kadar büyük bir baskı altında yaşamanın nasıl bir şey olduğunu seyirciye çok ince bir şekilde aktarabilen birini istiyordum.” diyen yönetmen Dibb, ekliyor: “Ruh dolu ve ince bir tarzı var. Kendini oynadığı karaktere tamamen kaptırıyor.”
  Başlık

  Son Haberler

  Haftanın DVD'leri!
  HABERLER - Sektörden
  26 Ağustos 2015 Çarşamba
  Vizyonda Bu Hafta!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  14 Mayıs 2015 Perşembe
  15 Mayıs haftasında 10 özel film sinema aşıklarını bekliyor.
  Aşk Uğruna (Suite Française) Filmine Dair Bilmedikleriniz!
  HABERLER - İnternetten Seçtiklerimiz
  6 Mayıs 2015 Çarşamba
  II. Dünya Savaşı yıllarını konu alan dramatik yapım 15 Mayıs'ta sinemalarda!
  4 Haber ve Özel Dosya

  Teknik bilgiler

  Ülke İngiltere, Fransa, Belçika, Kanada
  Dağıtımcı Bir Film
  Yapım yılı 2014
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 12 başlık
  Bütçe -
  Dil İngilizce, Fransızca, Almanca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top