Hesabım
  Tokatçı
  Tokatçı
  Vizyon tarihi belirsiz | 1s 23dk | Komedi
  Yönetmen Natuk Baytan
  |
  Senarist Suphi Tekniker
  Oyuncular: Kemal Sunal, Nazan Saatçi, Ali Şen
  Üyeler
  3,3 21 Puanlama, 2 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Tokatçı, başlık parasını biriktirmek için köyünden İstanbul’a giden saf bir adamın hikayesini konu ediyor. Saf bir adam olan Osman, gönlünü yanında ırgat olarak çalıştığı Hasan Ağa’nın kızı Emine’ye kaptırır. Ağa bunu öğrendiğinde başta deliye döner. Osman ve ailesi ile birlikte Emine’yi istemeye geldiklerinde Hasan Ağa onlardan yüklü bir başlık parası ister. Osman’ın aşkından yaptığı taşkınlıklar ise başlık parasının daha da artmasına neden olur. Osman’ın, gereken parayı köyde toplaması mümkün olmayınca, çareyi İstanbul’a gitmekte bulur. Gece gündüz çalışıp başlık parasını denkleştirince köye geri dönmeye çalışan Osman, yolda tüm parasını çaldırır. Eli boş bir şekilde köye döndüğündeyse topraklarının elinden alındığını ve babasının öldüğünü öğrenir. Osman, hem Emine’ye kavuşmak için parayı yeniden toparlamak hem de topraklarını geri almak için bir kez daha İstanbul’a gitmek için yola koyulur. Bu sırada karşılaştığı askerlik arkadaşı Şevket, Osman’a kısa yoldan zengin olmanın yollarını öğretmeye çalışır.

  Öneriler

  Oyuncular

  Kemal Sunal
  Rolü : Osman
  Nazan Saatçi
  Rolü : Emine
  Şevket Altuğ
  Rolü : Sevket

  İzleyici eleştirisi

  Ahmet Büke
  Ahmet Büke

  Takipçi 935 değerlendirmeler Takip Et!

  1,5
  15 Ekim 2021 tarihinde eklendi
  kurgu oyunculuk sürükleyicilik inandırıcılık hepsinde büyük sıkıntılar olan vasat kemal sunal filmi… gişe için yapılmış muhtemelen ama çok başarısız bence
  ibrahim Öztürk
  ibrahim Öztürk

  1 değerlendirme Takip Et!

  4,0
  10 Aralık 2022 tarihinde eklendi
  görüp görebileceğin en iyi oyunculardan biri Kemal Sunadır. Her filmi de dönemine göre eleştirebilirsiniz dönemin şartları maddi imkansızlar Türk Sinemasının yeni gelişimi bence kendi branşında başarılı bir film.

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke Türkiye
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 1983
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 1983, En iyi film: Komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 1983.

  Yorumlar

  Back to Top