Hesabım
  Babalar ve Oğulları
  Babalar ve Oğulları
  12 Aralık 2003 Sinemada / 1s 49dk / Dramatik komedi
  Yönetmen Fred Schepisi
  Senarist Jesse Wigutow
  Oyuncular: Bernadette Peters, Kirk Douglas, Michael Douglas
  Orijinal adı It Runs in the Family
  Üyeler
  2,8 20 Puanlama ve 4 Eleştiri
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Grombergler, birbirleri ile iletişim kurmak konusu haricinde son derece başarılı bir ailedir. Alex Gromberg, babasının kendisine karşı yaptığı hataları tekrar etmemeye özen gösterse de nihayetinde türlü huylarını da babasından teslim almıştır. Karısı Rebecca, evliliği ve çocuk yetiştirmek sorumluluğu arasında profesyonel bir yaşam kurmaya özen gösteren bir psikologdur. Mitchell Gromberg, New York’un önde gelen hukuk firmalarından birinin emekli ortaklarından biri olup bir gün ölecek olmak fikri ile baş etmekte zorlanmaktadır. Eşine adanmış bir hayat süren karısı Evelyn, hayat boyu Alex ile aralarında barış ve huzuru sağlayan mihenk taşı olmuştur. Asher yani Alex’in en büyük oğlu, kafası karışmış bir topluluk içerisinde yaşam, sevgi ve seks kavramları ile başa çıkmaya çalışan isyankâr bir öğrencidir. 11 yaşındaki Eli, muhtemelen Gromberg erkekleri arasındaki en olgun ve aklı başında olanıdır. Üç ayrı kuşak, her biri bambaşka hayatlar yaşarlar. Buna rağmen öyle anlar vardır ki kutlamalar yapmak, kahkahalar atmak, kavga edip ağlamak ve birbirleri için endişelenmek adına bir araya gelerek birleşirler. Michael Douglas’ın, babası Kirk Douglas ile birlikte kamera karşısına geçmek arzusunu gerçekleştirdiği bir film.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Babalar ve Oğulları

  <b>Babalar ve Oğulları</b>: Ailevi Meseleler

  Yazar: Irmak Koçkan
  Eminim ki, filminde oynayacak oyuncular yönetmen Fred Schepisi'yi oldukça heyecanlandırmıştır. Kirk, Michael, Diana ve Cameron Douglas; sorunlu bir Manhattan ailesinin üyelerini canlandırıyorlar. Catherine Zeta-Jones'a gelince. Sanırım başka bir işi vardı.Mitchell Gromberg (Kirk Douglas) emekli bir avukattır ve geçirdiği inmeden sonra yavaş yavaş toparlanmaktadır. Oğlu Alex (Michael Douglas) ise babasının şirketindeki ortaklığı reddetmiştir ve belki de; çok paraya, iyi bir aileye sahip olması yüzünden oluşan "suçluluk duygusundan" dolayı, evsizlere yemek veren bir aşevinde gönüllü olarak çalışmaktadır. Karısı Rebecca (Bernadette Peters) psikiyatristtir. Hatta işinde o kadar iyidir ki, kocasının başka birine karşı duymuş olduğu şehveti bile anlayamaz! Sevimli ve tatlı büyükannemiz Evelyn'nin (Diana Douglas) sağlığı ise tehlike çanları çalmaktadır, kendisinin her gün diyalize girmesi gerek
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Bernadette Peters
  Rolü : Rebecca Gromberg
  Kirk Douglas
  Rolü : Mitchell Gromberg
  Michael Douglas
  Rolü : Alex Gromberg
  Cameron Douglas
  Rolü : Asher Gromberg
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  kepce29
  kepce29

  Takip Et! Takipçi 61 Eleştirisini Oku

  2,5
  5 Aralık 2003 tarihinde eklendi
  turgevyevin babalar ve oğullar adlı romanından uyarlama sanmıştım ama yanılmışım
  Aslıhan Gayyurhan
  Aslıhan Gayyurhan

  Takip Et! Takipçi 285 Eleştirisini Oku

  2,5
  5 Eylül 2004 tarihinde eklendi
  Dün izledim. Ben Douglas ailesinin hiç bir üyesini sevmem (Michael Douglas'ın "oyun" filmi favorilerim arasındadır. sean penn ve film harika olduğu için) Sırf meraktan izledim, tüm aile birarada nasıl bir film çıkmış diye. Benim tarzım değil ama annemin beğeneceği türden bir film. Bence de basit bir aile dramı :)
  kivanc-ka
  kivanc-ka

  Takip Et! 35 Eleştirisini Oku

  1,0
  12 Aralık 2003 tarihinde eklendi
  Fikrine katılmamak mümkün değil. Evde ailenle oturup, izlemek çok daha keyifli olacaktır tabi ama acaba sizin bu filmi huzurlu bir şekilde izleyebilecek bir aileniz var mı? Ben bundan kuşkuluyum açıkçası. Bu arada "Allah kimseyi gülmekten ayırmasın". Birazcık güldürebildiysem ne mutlu bana. (Soldaki el işaretine dikkat)
  4 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2003
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce, İbranice, İspanyolca
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı Dolby Digital DTS
  Yapım formatı 2.35 : 1 Cinemascope
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top