Hesabım
  İçimdeki Deniz
   İçimdeki Deniz
  11 Şubat 2005 Sinemada | 2s 5dk | Dram
  Yönetmen Alejandro Amenábar
  |
  Senarist Alejandro Amenábar, Mateo Gil
  Oyuncular: Javier Bardem, Belén Rueda, Lola Dueñas
  Orijinal adı Mar adentro
  Üyeler
  4,4 763 Puanlama, 146 Eleştiri
  Beyazperde
  5,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Ötenazi meselesini en derinlikli işleyen yapımlardan biri olan İçimdeki Deniz'de gösterdiği performans ile Javier Bardem destan yazıyor. Filmde, Ramon Sampedro’nun 30 yıldır yatağa bağlı yaşamı, dokunaklı bir dille sinemaya aktarılmış. 30 yıldır bir yatakta geçen trajik bir hayat... Gençliğinde geçirdiği bir kazadan sonra hayatla tek ilişkisi deniz manzaralı penceresidir.

  Hayatına iki kadın girer: Avukat Julia ve köylü kızı Rosa. Bu iki kadından biri, boynundan aşağısı felçli adama hayatın anlamını tattırır ve onun "kurtuluşunu" sağlar.

  Beyazperde Eleştirisi

  5,0
  Kusursuz!
  İçimdeki Deniz

  Denizin Son Bulduğu Çizgi

  Yazar: Zeynep Berik
  Şubat ayıyla birlikte yaklaşan Oscar heyecanına İspanya'dan sıcak rüzgarla hazır olun. Alejandro Amenabar'ın en son filmi İçimdeki Deniz, yıl boyunca katıldığı tüm festivallerde en iyi görüntü, en iyi yönetmen ve en çok da en iyi erkek oyuncu ödüllerini topladı. Vanilla Sky'ın özgün senaryosunun yazarı ve aynı filmin İspanyol versiyonu olan Aç Gözünü (Abre los ojos) filminin senaristi ve yönetmeni Amenabar, Hollywood'a kendi tarzını kabul ettirmiş yönetmenlerden biri. Diğerleri (The Others) filmiyle Nicole Kidman'ı hayatımızın en gerilimli sahnelerinden birine yerleştiren de o. Her ne kadar Hollywood'un sinema konusunda iyi bir ölçü olduğunu söylemek şüpheliyse de, melekler şehrinin yönetmenlerin kendi imkanlarıyla olduğundan daha büyük bir izleyici kitlesine ulaşmaları açısından gayet yararlı bir kaynak olduğu kesin. İçimdeki Deniz'e gelince. Amenabar, Ramon Sampedro'nun gerçek yaşam öy

  Fragmanlar

  İçimdeki Deniz Orijinal Fragman 2:06
  İçimdeki Deniz Orijinal Fragman
  11.382 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  Ethan Hawke ve Emma Watson İlk Kez Bir Arada!
  Haberler - Fotoğraf & Videolar
  11 Haziran 2014 Çarşamba
  İspanya'nın İçindeki Deniz
  Haberler - Gündemdeki Filmler
  Yine Amenabar, yine rakip yok
  31 Ocak 2005 Pazartesi

  Oyuncular

  Javier Bardem
  Rolü : Ramon Sampedro
  Belén Rueda
  Rolü : Julia
  Lola Dueñas
  Rolü : Rosa
  Mabel Rivera
  Rolü : Manuela

  İzleyici eleştirisi: sevdiler

  En iyi ve en faydalı yorumlar
  lelaina
  lelaina

  Takipçi 116 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  9 Nisan 2007 tarihinde eklendi
  neden nasıl olduğunu bilemeden rüyalarıma musallat olmuş 'ben altı yaşımdan beri efsaneyim ulan' dese kimsenin aksini iddia edemeyeceği adamın oynadığı ve hastası olunacak başka süper bir eleman olan alejandro amenabarın yönettiği yüreği çok fena dağlayan film... acaba gerçekte o yaşıyor da ben mi oynuyorum demekteyim bazende.. ve söz verdim, birgün ispanyaya gidersem ; kendisiyle tanışıp bütün kıroluğumla demek ...
  Devamını oku
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takipçi 1.684 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  25 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Bende izledim ama neden bu kadar yüksek puan aldığını anlayamadım'Ne film sonunda insanı ağlatıyor ne o kadar muhteşem bir konusu var ne de başka bişiy.Ayrıca çok ağır ilerlediği de bir gerçek.Zevkler ve Renkler tartışılmaz ama bence idare eder.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takipçi 2.129 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  27 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Hüzünlenmemek elde değil, filmi seyrederken...
  Chev
  Chev

  Takipçi 952 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  17 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  Başroldaki oyuncumuzun,oyunculuk dersi verdiği bir film olmuş gerçekten..Harika bir dram..

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke İspanya
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2004
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 10 000 000 USD
  Dil İspanyolca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2004, En iyi film: Dram, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2004.

  Yorumlar

  • UGUR-TAZEG?L
   KUSURSUZ BİR BAŞYAPITMAR ADENTRO - I Özgürlüğe mal olan hayat,hayat değildir - Eğer kaçamıyorsan,tamamen başkalarına bağımlıysan,gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun .. Yaşarken,ölüm seni hiç bulmayacakmış gibi gelir.Anı yaşar ve ileride ne olacağına bakarsın.Bu sürede ölüm düşünüldüğünde hep en uzak ihtimal olduğu akla gelir.Gerçekliği reddedilemez ve hayata dair belki de tek gerçek olduğu halde,ondan her zaman kaçınılır.Pek düşünülmek ve hatırlanmak istendiği söylenemez ama o her zaman sürekli reddedilen gerçeğin ta kendisidir.İhtimaller dahilinde ve gerçekleştiğinde durdurulması imkansız bir olay.Belki de kesin bir son ya da yepyeni bir başlangıç.Modası asla geçmeyecek bir trend.. O herkesin,her şeyin bir organı gibi sahip olduğu parçası.Onunla yüzleşmek hayal edilemeyecek kadar güç olsa da bir gün olur.Ve zamanı geldiğinde derin bir sonsuzluğa yelken açarsın .. Tüm bunlar düşünüldüğünde yaşamak,bile bile uçurumdan atlamaya benziyor.Ama bunun için seçim şansı verilmedi.Bir şekilde yaşamak.Doğum,büyümek ve kaçınılmaz ölüm.Ölüm akla geldiğinde gerçekten diğer her şey saçma ve küçük önemsiz detay olarak kalıyor.. Nefesin kesilir,kalbin durur ve o durduğunda her şey biter.Hepsi bu .. Peki hayatı dolu dolu yaşayan bir adamın geçirdiği talihsiz bir an sonrası,ömrünün geri kalanını yatakta geçirmesi ne kadar adil ?. Bu onun için bir ödül mü yoksa ölümün,yanında büyük ödül kalacağı bir ceza mı ?.Bu durumda yaşamak gerçekten her şeye değer mi,ölmediğine şükretmeli mi insan,bir bitkiden farksız yaşayacağını bile bile ? .. Belki de her şeyi unutup sonsuz yolculuğa hazırlanmak en kolayı gibi gelebilir.Ama buradaki en büyük trajedi ise bunu tek başına yapamayacak olman.Üstelik çevrendeki herkes bitki gibi yaşamanı isterken.Kendinle ilgili yapman gereken her şeyde başkalarına muhtaç olman ne büyük acizliktir.Bu duruma gelmek ne tür bi adalet böyle.Sadece nefes alıp,konuşabilen,yemek yiyen ve duyguları olan çok değişik bir bitki türü.Hayat bazen çok acımasız olabiliyor .. Ve böyle bir durumda \'onurlu\' bir ölümü seçmek,bir bitki gibi yaşamaktan çok daha erdemli bir davranış.Yaşamak nasıl bir özgürlük ve haksa,ölümü seçmekte aynı şekilde.Bir tercih meselesi.Bunu tek başına yapamayacak olmak büyük bir zavallılık.Öyle ki,kendini öldürmek için hukuki bir mücadeleye girmek zorundasın.Tüm bunları toplayıp,yatakta geçirdiğin zamanla eşitlediğinde gerçekten büyük bir acizlik abidesi oluyorsun .. Tek istenen şey,ölüm.Ve onunla birlikte vazgeçilemez okyanus ve sevdiğin kadının kokusunu hissetmek.Yatak seni tüm hayatından mahrum etti.Her şey bir kabus ve ölümle sonlanacak bir hapis hayatı ..
  Back to Top