Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Duygudan da Öte
  Duygudan da Öte
  22 Eylül 2006 / 1s 43dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Ken Loach
  Senarist Paul Laverty
  Oyuncular: Atta Yaqub, Eva Birthistle, Shabana Bakhsh
  Orijinal adı Ae Fond Kiss
  Üyeler
  3,2 37 Puanlama ve 59 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  İşçi sınıfının bir numaralı yönetmeni Ken Loach, bu defa sınıf çelişkilerinin yanı sıra "göçmenlik", din çatışkıları gibi, modern zamanın kimlik sorunlarına el atıyor. Glasgow’un kaliteli gece klüplerinde DJ’lik yapan Kasım, Pakistan’dan göç etmiş bir ailenin oğludur. Kız kardeşinin müzik öğretmeni Roisin ile tanışınca hayatı tamamen değişir. Birbirlerine sırılsıklam aşık olan iki genç, ailelerinin kültür farkını aşabilmek için sert duvarları yıkmak zorunda kalacaklardır. Tabi ki bu kolay olmayacaktır. Özellikle Kasım'ın ultra muhafazakar ve tabiri caizse "yobaz" babası ile çelişkileri yürek yakan cinstendir... Çünkü Kasım’in ailesi, geleneklerine ve dinlerine abartılı derecede bağlı bir yaşam sürmektedir. Roisin’in ailesi ise sıkı bir Katolik’tir. Kasım, ailesinin Müslüman olmayan ’beyaz’ bir kadını, Roisin de ailesinin Müslüman bir Asyalı’yı kabul etmeyeceğini bilmektedir. Duygudan da öte olan bu durumu engelleyemezler ve ilişkileri ortaya çıktığında yaşanan kültür çatışmalarının boyutu, çok ileri noktalara varır. Ken Loach, oyuncu olarak özellikle Glasgow’da yaşayan ve filmde anlatılmak istenen duyguları bizzat yaşamış insanları seçmeye özen gösterdiklerini belirtiyor.
  Öneriler

  Oyuncular

  Atta Yaqub
  Rolü : Casim Khan
  Eva Birthistle
  Rolü : Roisin Hanlon
  Shabana Bakhsh
  Rolü : Tahara Khan
  Shamshad Akhtar
  Rolü : Sadia Khan
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  emrahsahin98
  emrahsahin98

  Takip Et! 1 Takipçi 104 Eleştirisini Oku

  3,5
  30 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  Ken Loach filmografisinin zayıf halkalarında biri olsa da iyi bir film sayılabilir.Sınıf ayrımını bu sefer ırk üzerinden işleyen Loach oyunculardan yine maksimum yararlanmış.
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! 217 Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  3,5
  24 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  Ken Loach gerçekten çok beğendim takdir yönetmenlerden biri. Hakikaten yaptığı filmlerle önemli siyasi ve sosyal mesajlar vermeye devam ediyor. Genelde filmleri bazılarını aykırı gibi gelse de bence çağımızın en önemli yönetmenlerinden biri. Zaten bunu diğer filmi Altın Palmiye alarak kanıtladı. Bu sefer siyasi film yerine ülkesindeki dinler arası çatışmayı irdeleyerek iki gencin sınırsız aşkını ve bu iki ...
  Devamını oku
  deckard76
  deckard76

  Takip Et! 36 Takipçi 317 Eleştirisini Oku

  4,5
  28 Mart 2008 tarihinde eklendi
  Son zamanlarda izlediğim en güzel film.Kültür,din ve etnik köken ayrımı dinlemeyen bir aşk.Aşk her engeli aşabilir mi'Birbirlerini bulan ve seven iki genç insan ailerinin mahvolması,iş hayatının bitmesi karşılığında yine sevmeye devam ederler mi'Sırf başkaları mutlu olsun diye sevmediğimiz biriyle evlenip mutsuzluğun ve acının gölgesinde yaşamalıyız'Yoksa tüm dünyayı karşımıza alıp aşkımızı mı ...
  Devamını oku
  filito-janya
  filito-janya

  Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

  4,5
  27 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  Sosyal mesaj yönü ağır basan güzel bir farklı kültür aşk, filmi. Kültürel farklılıklar ve dini tutuculuğun iyi ve dengeli sunulması filmi daha iyi yapıyor. Loach kendi tarzını, duruşunu sinema diline iyi aktardığı bir film daha yapmış.
  59 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke İngiltere, Belçika, İspanya, İtalya, Almanya
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2003
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı Dolby SRD
  Yapım formatı 1.85 : 1
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top