Hesabım
  2024'ün En Çok Beklenen Dizileri

  2024'te izlemeyi dört gözle beklediğimiz yeni diziler ve yeni sezonlar...

  HBO / Apple TV+ / Netflix / FX

  Yazarlar ve oyuncular grevlerinin yarattığı çifte darbe 2023'te Hollywood'u kasıp kavurdu ve "Stranger Things", "The Last of Us", "Euphoria" gibi dizilerin heyecanla beklediğimiz yeni sezonlarının 2025'e ertelenmesine neden oldu. Ancak yine de bu yıl izlemeyi beklediğimiz pek çok yeni dizi geliyor.

  Ayrıca "House of the Dragon", "The Boys", "Bridgerton" gibi sevilen dizilerin heyecanla beklenen yeni sezonları da bu yıl içerisinde izleyici karşısına çıkacak.

  2024'te izleyeceğimiz diziler ayrıca adeta yıldızlar geçidi gibi. Cate Blanchett'tan Juliette Binoche'a, Robert Downey Jr.'dan Jodie Foster'a, Kate Winslet'tan Colin Farrell'a pek çok efsane isim bu yıl yepyeni dizilerle ekranlarımıza konuk olacak.

  İşte 2024'ün en çok beklenen dizileri...

  Merakla Beklediğimiz 6 Dizi 2024'ü Pas Geçiyor!

  True Detective: Night Country

  HBO

  True Detective: Night Country (HBO, 14 Ocak)

  Jodie Foster, HBO'nun sevilen suç antoloji dizisi True Crime'ın "Night Country" olarak adlandırılan dördüncü sezonuyla televizyona geri dönüyor. Foster ve Kali Reis'ın Alaska'daki iki dedektife hayat verdiği dizide ayrıca Finoa Shaw, Christopher Eccleston gibi isimler rol alıyor.

  Death and Other Details

  hulu

  Death and Other Details (Hulu, 16 Ocak)

  Akdeniz'de yol alan gösterişli bir gemide geçen cinayet gizemi, diğer tüm şımarık misafirler ve bitkin mürettebat üyeleri arasında baş şüpheli haline gelen Imogene Scott'a (Violett Beane) odaklanıyor. Masumiyetini kanıtlamak için nefret ettiği bir adamla, dünyanın en büyük dedektifiyle ortak olmak zorundadır.

  Griselda

  Netflix

  Griselda (Netflix, 25 Ocak)

  Narcos'un yaratıcılarının imzasını taşıyan Griselda'da Sofia Vergara, zekâsı ve hırsıyla tarihin en çok para kazanan uyuşturucu kartellerinden birini kuran ve "Godmother" olarak anılan Kolombiyalı Griselda Blanco'ya hayat veriyor.

  Masters of the Air

  Apple TV+

  Masters of the Air (Apple TV+, 26 Ocak)

  Austin Butler, Callum Turner, Barry Keoghan ve Ncuti Gatwa gibi yükselen yıldızların rol aldığı dizinin yapımcılığını ise Steven Spielberg ve Tom Hanks üstleniyor. Masters of the Air, Nazi Almanyası'na tehlikeli bomba saldırıları düzenleyen ve 25.000 feet yükseklikte yürütülen savaşın katıksız dehşetiyle boğuşan 100. Bomba Grubunun hikayesini konu ediyor.

  Expats

  Prime Video

  Expats (Prime Video, 26 Ocak)

  Nicole Kidman, Sarayu Blue ve Ji-young Yoo'nun Hong Kong'da yaşayan ve bir trajedinin ardından hayatları sonsuza dek birbirine bağlanan üç kadına hayat verdiği dizi, ayrıcalıklı yaşamları sorgulayarak mağduriyet ile suçluluk arasındaki çizgi bulanıklaştığında neler olabileceğini gözler önüne seriyor.

  The New Look

  Apple TV+

  The New Look (Apple TV+, 14 Şubat)

  Tarihi dram The New Look, İkinci Dünya Savaşı'nda Nazilerin Paris'i işgalinin ardından ünlü moda tasarımcısı Christian Dior'un (Ben Mendelshon) yükselişine ve Coco Chanel'i (Juliette Binoche) tahttan indirme çabalarına odaklanıyor.

  Disclaimer

  Apple TV+

  Disclaimer (Apple TV+)

  Başroldeki Cate Blanchett ve yönetmen koltuğundaki Alfonso Cuaron, Disclaimer'ı heyecanla beklememiz için yeterli. Ancak Renée Knight'ın 2015 tarihli romanından uyarlanan hikaye bundan daha fazlasını vadediyor. Ünlü bir televizyon gazetecisinin, en derin sırrının yakında çıkacak bir kitapla ifşa olacağını öğrenmesini anlatan dizide Kevin Kline, Sacha Baron Cohen, Lesley Manville ve Kodi Smit-McPhee de rol alıyor.

  Avatar: The Last Airbender

  Netflix

  Avatar: The Last Airbender (Netflix, 22 Şubat)

  Milyonlarca kişi tarafından sevilen ve Netflix kütüphanesinin bir parçası olması sayesinde hayran kazanmaya devam eden animasyon Nickelodeon dizisi "Avatar: The Last Airbender"ın canlı aksiyon yeni dizisi, yaşayan son Hava Bükücülerden (dört elementten birini "bükme" gücüne sahip insanlar: su, hava, ateş veya toprak) ve dört elementin tümünü "bükebilen" tek kişi olan Aang'ı konu alıyor.

  Shōgun

  FX

  Shōgun (FX, 27 Şubat)

  Yapımı uzun süredir devam eden ve James Clavell'in romanından uyarlanan sınırlı dizi, 1600'lerin Japonya'sında, Lord Yoshii Toranaga'nın (Hiroyuki Sanada) Vekiller Konseyi'nin aleyhine dönmesinin ardından yaşam mücadelesi verdiği bir iç savaşın şafağında geçiyor. Gizemli bir gemi yakındaki bir balıkçı köyüne vardığında, geminin kaptanı Toranaga'ya yardım edebilecek sırları taşıyarak gelir. NBC'deki gişe rekorları kıran 1980'lerde yayınlanan NBC dizisinden çok farklı olan bu "Shōgun", Japon karakterler etrafında dönüyor.

  The Regime

  HBO

  The Regime (HBO, 3 Mart)

  Kate Winslet başrollü dizi, Succession'ın yönetici yapımcısı Frank Rich ve Will Tracy'yi yeniden bir araya getiriyor. Succession'ı anımsatan bir kara mizaha sahip olan dizide Winslet, gücünün son anlarında gibi görünen bir oligarşinin şansölyesine hayat veriyor. The Regime, 4 Mart'tan itibaren BluTV'de yayınlanacak.

  Manhunt

  Apple TV+

  Manhunt (Apple TV+, 15 Mart)

  Çok satan "Manhunt: The 12-Day Chase for Lincoln's Killer" kitabından uyarlanan bu gerçek suç gerilim dizisi, Abraham Lincoln suikastının ardından Edwin Stanton'ın John Wilkes Booth'u avlama hikayesini anlatıyor. Oyuncu kadrosunda Tobias Menzies, Anthony Boyle, Lovie Simone, Will Harrison gibi isimler var ve iki bölümlük prömiyerin ardından haftalık olarak yayınlanmaya devam edecek.

  The Sympathizer

  Max

  The Sympathizer (Max)

  Robert Downey Jr.'ın birden fazla rolde karşımıza çıkacağı dizi, Viet Thanh Nguyen'in Pulitzer ödüllü aynı adlı romanından uyarlanıyor ve Vietnam Savaşı'nın sonlarına doğru Güney Vietnam ordusuna katılan bir casusun hikayesini anlatıyor. Yönetmen koltuğundaysa Park Chan-wook oturuyor.

  3 Cisim Problemi

  Netflix

  3 Cisim Problemi (Netflix, 21 Mart)

  Game of Thrones'un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss'ın, Liu Cixin'in Hugo ve Nebula Ödüllü romandan uyarladığı bilim kurgu dizisinde geçmiş ve gelecek birbirine karşışacak. Hikaye Çinli bir astrofizikçinin (Rosalind Chao) 1960'lardaki travmatik geçmişinin ve kararlarının, günümüz bilim insanlarından oluşan bir ekibe nasıl ulaştığını ve modern insanlığı nasıl tehdit ettiğini konu alıyor.

  Fallout

  Prime Video

  Fallout (Prime Video, 12 Nisan)

  Herhangi bir video oyunu uyarlamasının The Last of Us'ın başarısını yeniden yaratma şansı varsa bu kesinlikle Fallout'tur. Westworld'ün yaratıcıları Lisa Joy ve Jonathan Nolan'ın imzasını taşıyan dizi bir nükleer katliamın yol açtığı kıyamet sonrası Los Angeles'ta geçiyor ve vatandaşlar kendilerini radyasyondan, mutantlardan ve haydutlardan korumak için yer altı sığınaklarında yaşamak zorunda kalıyor.

  Ripley

  Netflix

  Ripley (Netflix)

  1960'larda New York'ta yaşayan Tom Ripley (Andrew Scott) adında bir dolandırıcı, zengin bir adam tarafından aldatma, dolandırıcılık ve cinayetle dolu karmaşık bir hayata başlamak üzere tutulur. Dizi Patricia Highsmith'in çok satan ve daha önce de "Yetenekli Bay Ripley" filmine uyarlanan Tom Ripley romanlarından uyarlandı.

  Bridegerton 3. Sezon

  Netflix

  Bridgerton 3. Sezon (Netflix, 16 Mayıs & 13 Haziran)

  Bridgerton'ın yeni sezonu, dizi tarihinde ilk kez iki kısım halinde yayınlanacak. Yeni sezon, Lady Whistledown olduğu ortaya çıkan Penelope ve Colin Bridgerton arasındaki aşka odaklanırken, bir önceki sezonun sevilen çifti Anthony ve Kate de dizide yer almaya devam edecekler.

  The Penguin

  Warner Bros.

  The Penguin (Max)

  Matt Reeves'in The Batman'indeki Oswalt Cobblepot/The Penguin performansıyla beğeni toplayan Colin Farrell'ın sekiz bölüm olarak yayınlanması planlanan sınırlı diziyle geri dönüyor. Yayın tarihi henüz açıklanmayan The Penguin'de, Cobblepot'un Gotham City'nin yeraltı dünyasının zirvesine nasıl tırmandığını göreceğiz.

  House of the Dragon 2. Sezon

  HBO

  House of the Dragon 2. Sezon (HBO)

  İlk sezonu 2022'de yayınlanan sevilen Game of Thrones spin-off'u House of the Dragon, 2. sezonuyla 2024 yazında geri dönecek ancak kesin yayın tarihi henüz açıklanmadı. Hayranlar, birinci sezon finalinde son derece heyecan verici bir noktada sona eren hikayenin devamını ve Ejderhaların Dansı olarak bilinen Targaryen iç savaşını görmeyi merakla bekliyor.

  The Boys 4. Sezon

  Prime Video

  The Boys 4. Sezon (Prime Video)

  En kanlı süper kahraman dizisi 2024'te nihayet geri dönüyor. Bu sezonda Homelander'ın tam faşist-cinayet eğilimli-Nazi-baba moduna geçmesini ve kendi gücüyle bir veya iki soykırım gerçekleştirmesini bekleyebiliriz. Tabii Butcher'ın bu konuda ne yapacağını merakla bekliyoruz. Yeni sezonun yayın tarihi henüz belli değil.

  Mary & George

  Starz

  Mary & George (Starz)

  Yeni bir kraliyet dramasına ihtiyacımız olup olmadığı tartışılır ancak Julianne Moore ve Nicholas Galitzine başrollü bu karanlık dizi beklemeye değer... Moore, acımasız Buckingham Kontesi Mary Villiers'ı canlandırırken, Galitzine onun yakışıklı oğlu George'a hayat veriyor. İkili birlikte İngiltere Sarayı'nı fethetmek için planlar yaparken cinayet de dahil olmak üzere hiçbir şeyden çekinmez

  The Acolyte

  Disney+

  The Acolyte (Disney+)

  Star Wars evrenini dolduran tüm dizileri takip etmek her geçen yıl daha da zorlaşıyor. Ancak bu, yeni bir hikaye için heyecanlanamayacağımız anlamına gelmiyor. Bir suç ve gerilim dizisi gibi değerlendirebileceğimiz The Acolyte, tuhaf bir suçu araştırmak için, Jedi Ustası (Lee Jung-jae) ile yeniden bir araya gelen eski bir Padawan'ın (Amandla Stenberg) hikayesini anlatıyor.

  Rivals

  Disney+

  Rivals (Disney+)

  David Tennant, Aidan Turner, Alex Hassel gibi isimlerin rol aldığı Rivals, Jilly Cooper'ın çok satan kitabı "Rutshire Chronicles"tan uyarlanıyor ve 1980'lerin varlıklı İngiltere'sinde, iki güçlü adamın (elit siyasetçi Rupert Campbell-Black ve televizyon yöneticisi Tony Baddingham) uzun süredir devam eden ve sonunda doruğa ulaşan rekabetini konu alıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top