Hesabım
  "Aşk 101"i Sevenlerin Kaçırmaması Gereken 15 Dizi

  Aşk 101 sevenlerin izlemesi gereken harika diziler..

  Aşk 101, Netflix'te yayın hayatına başladı ve ilk günleri olmasına rağmen en çok izlenen yapımlardan biri oldu. İddialı kadrosuyla da merak edilen dizi, lisede okuyan uyumsuz bir grup gencin, sevdikleri öğretmenlerini aşık etme çnaları anlatılıyor. Cesur sahneleri, hızlı temposu ve eğlenceli anlarıyla ilgi çeken dizi, gençlik dizileri arasında kendine sağlam bir yer edinecek gibi duruyor. Aşk 101 sevenlerin mutlaka izlemesi gereken yerli ve yabancı dizileri ise bu listede bulabilirsiniz. Lisede geçen diziler, romantik hikayeler, geçlerin sorunlarına değinen dramalar ve yaratıcı senaryoya sahip yapımlar... Birbirinden farklı hikayeler barındıran diziler yayınlandığı tarihte de ilgi görmüştü. Şimdi, Aşk 101 sonrası benzer bir dizi arayan ve daha önce izlememiş olanlar için güzel bir seçenek olarak duruyor. İşte, Aşk 101 sevenlerin izlemesi gereken 15 gençlik dizisi!

  Elite

  Elite Yönetmen: Carlos MonteroDarío MadronaOyuncular:  Itzan EscamillaMiguel BernardeauArón Piper  Açıkta kalan çocuklar bölgedeki diğer okullara dağıtılmaya başlayınca, işçi sınıfı ailelerden gelen üç çocuk da Las Encinas’a kabul edilir. Gençler başlarda bu durumu büyük bir şans olarak görür. Ancak çok geçmeden yanıldıklarını anlarlar. 

  13 Reasons Why

  13 Reasons Why

  Yönetmen: Brian Yorkey

  Oyuncular: Dylan MinnetteBrandon FlynnKatherine LangfordJay Asher'ın aynı adlı kitabından uyarlanan 13 Reasons Why? lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşananları anlatıyor. 

  The End of the F...ing World

  The End of the F...ing World

  Yönetmen: Jonathan Entwistle

  Oyuncular: Alex LawtherJessica BardenNaomi Ackie17 yaşında bir genç olan James tam anlamıyla bir psikopattır. Çocukluğundan itibaren sıra dışı olmuş hep tehlikeli işlere kalkışmıştır. Okul hayatını pek sevmese de planı için kurban seçebileceği en ideal yerdir. Onlarca öğrenci arasından öldürebileceği birini aramaya başlayan James sonunda Alyssa’da karar kılar. 

  I Am Not Okay with This

  I Am Not Okay with This

  Yönetmen: Jonathan EntwistleChristy Hall

  Oyuncular: Sophia LillisWyatt OleffSofia BryantLise öğrencisi olan Sydney, bir yandan yeni yeni ortaya çıkan güçlerini keşfetmeye çalışırken bir yandan da hayatını yoluna koymak için çabalar. Lise hayatının, alevli ilişkilerin ve cinselliğin zorlu yollarında ilerleyen Sydney, bu süreçte birbirinden farklı maceralara sürüklenir.

  Lise Defteri

  Lise Defteri

  Yönetmen: Mustafa AltıoklarHakan HaksunTarkan Çeper

  Oyuncular: Emre AltuğEce ErkenArda KuralLiseli gençlerin, ergenlik dönemlerinde yaşadıkları sıkıntıları, ailelerinden ve öğretmenlerinden gizledikleri sırları, lise sıralarındaki mutlulukları ve hüzünlerini sıcak bir dille anlatan dizi, pek çok simanın da tanınmasını sağlamıştı.

  Koçum Benim

  Koçum Benim

  Yönetmen: Osman Sınav

  Oyuncular: Tarık AkanEbru CündübeyoğluSevil Üstekin

  Lisenin basketbol takımının koçu (Tarık Akan) öğrencilerin okulda en sevdiği ve en çok desteklediği figülerden biridir. Koç da öğrencilerini sadece spor karşılaşmalarına hazırlamakla kalmaz, onları hayata dair de eğitir...

  Glee

  Glee

  Yönetmen: Ryan MurphyBrad FalchukIan Brennan

  Oyuncular: Matthew MorrisonChris ColferDarren CrissBir lisede kurulan müzik kulübüne katılan öğrenciler, onları çalıştıran hocaları ve tamamen karşı saftakiler arasındaki çekişmenin anlatıldığı hikayede, seçilen sevilen şarkıların uyarlanmasıyla kulakların pası da siliniyor.

  Kampüsistan

  Kampüsistan

  Yönetmen: Mahinur ErgunDeniz Ergun

  Oyuncular: Kaan UrgancıoğluGöksun ÇamTuğçe KazazÜniversite gençliğinin yaşadıkları fırtınalı günler. Dersler, aşklar, vizeler, finaller. Başa çıkacak çok dert, hepsi için az zaman var. Anadolu'dan gelen Yeşim, tam bir İstanbul genci olan Tolga ile aynı evde yaşamaya başlar. Gitgide Yeşim'e aşık olan Tolga arkadaşlarının tepkisini çeker.

  Gossip Girl

  Gossip Girl

  Yönetmen: Joshua SafranJosh SchwartzStephanie Savage

  Oyuncular: Blake LivelyLeighton MeesterPenn BadgleyNewYork'un yukarı yakasında yaşayan, doğuştan şanslı bir grup lise öğrencisinin lüks hayatlarını, aşklarını, ayrlıklarını dedikoducu bir blog üzerinden aktaran dizi, anlattığı hikayeler kadar, dizide kulanılan kıyafetler ve aksesuarlarla da dikkat çekiyor, adeta kendi modasını yaratıyor.

  Trinkets

  Trinkets

  Yönetmen: Amy AndelsonEmily MeyerKirsten Smith

  Oyuncular: Brianna HildebrandKiana MadeiraQuintessa SwindellLiseli üç genç kızın arasında gelişen dostluğu işleyen "Trinkets", karakterlerin aile, okul ve arkadaş sorunlarını birlikte aşma hikayesini takip ediyor. Amy Andelson, Emily Meyer ve Kirsten Smith'in yarattığı dizinin başlıca rollerinde Brianna Hildebrand, Kiana Madeira ve Quintessa Swindell boy gösteriyor. Dizi, aynı adlı romandan Netflix tarafından ekrana taşınıyor.

  On My Block

  On My Block

  Yönetmen: Eddie GonzalezLauren IungerichJeremy Haft

  Oyuncular: Diego TinocoSierra CapriJason GenaoEddie Gonzalez, Jeremy Haft, Lauren Iungerich’in yaratıcısı olduğu dizide Los Angeles’da yaşayan bir grup arkadaşın hikayesi anlatılıyor. Çetin bir mahallede yaşayan ve her biri hayattaki yerini bulmaya çalışan dört gencin dostluğu liseye başlamaları ile birlikte büyük bir sınavdan geçer.

  Riverdale

  Riverdale

  Yönetmen: Roberto Aguirre-Sacasa

  Oyuncular: K.J. ApaLili ReinhartCamila MendesArchie çizgi romanlarının ana karakterleri  Archie, Betty ve Veronica'yı merkezine taşıyan dizi, küçük bir kasaba olan Riverdale'in uzaktan görünen sessiz sakin halinin altında yatan karanlığa odaklanıyor. 

  Es Es

  Es Es

  Yönetmen: Barkın ŞenürenSevilay Öztürk

  Oyuncular: Ahmet Rıfat SungarErdal BeşikçioğluBerk Hakmanİstanbul'un kenar mahallelerinden birinde abisi ve annesiyle yaşayn Uras, üniversiteye gidebilmek için üstün bir çaba sarfetmektedir. Çok zeki olmasına rağmen, maddi olanaksızlıklar yüzünden zor durumda olan Uras, bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de belalı abisi Aras ile uğraşmaktadır.

  Kavak Yelleri

  Kavak Yelleri Yönetmen: Gökhan HorzumEkin AtalarYılmaz ŞahinOyuncular: Pelin KarahanAsli EnverIbrahim Kendirci  Efe, Aslı, Deniz ve Mine’nin Urla’da başlayan maceraları İstanbul’a uzandı; Atakan, Su ve Güven gibi yeni yüzlerin ekibe katılmasıyla dostluk bağları güçlendi. İdealler, üniversite, kariyer, evlilik derken ergenlik çoktan geride kaldı, kahramanlar artık 20’li yaşların ikinci yarısına geldi...

  Hayat Bilgisi

  Hayat Bilgisi Yönetmen: Gani MüjdeOyuncular: Perran KutmanTarık PabuçcuogluGökçe Bahadir  Klasik ezberci eğitimin yerine, öğretmeye dayalı yaratıcı eğitimden yana olan Afet Güçverir yıllar boyu tayinler, atılmalar hatta sürgünler yaşamıştır. Bu yıllarda meslektaşı ve eski aşkı olan Tekin Bey'dense kardeşine tokat attığı için ayrılır. Kardeş Kerem ile birlikte yıllar sonra son sürgün yerleri olan İstanbul Rıdvan Kanat Lisesine gelirler.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top