Hesabım
  James Gunn DC Evreni'nin Geleceğini Açıkladı: Superman Legacy, Swamp Thing, Lanterns...

  DC Evreni yeniden inşa ediliyor...

  DC Comics

  DC Studios eşbaşkanları ve James Gunn ve Peter Safran, Los Angeles'ta kalabalık bir basın toplantısında yeni film ve dizilerinin ilk listesini açıklayarak, DC hikaye anlatımına nasıl birleşik bir yaklaşım sunacaklarını anlattılar.

  Açıklanan projeler “Bölüm 1: Tanrılar ve Canavarlar” adı altındaki ilk bölümü oluşturuyorlar, ancak Gunn bunlara yeni projelerin ekleneceğini belirtiyor. Yani şimdilik Bölüm 1’in bir kısımına hakimiz. Bundan sonra yayınlanan neredeyse film ve dizilerin hepsi aynı hikaye evreninde geçecek ve böylece tutarlı bir hikaye anlatımı sağlanacak.

  Evrendeki her yapımın önemli olduğunu ve ileride birleşeceğini vurgulayan Gunn, oyuncu değişiklikleriyle ilgili olarak da şunları söyledi: “Bazı karakterleri değiştiriyoruz - bu bir çoklu evren - bazı karakterlerde ise aynı oyuncuları kullanıyoruz.” Gunn, Wonder Woman olarak Gal Gadot'nun ve Aquaman olarak Jason Momoa'nın devam edeceğine dair bir imada bulundu ama henüz bu karakterler için uygun hikayeleri bulamadıklarını söyledi. Ayırca Ezra Miller'in kendisini tamamen iyileşmeye adadığını ve Flash karakteriyle DCU'da devam edeceğini açıkladı.

  Filmlerin ve dizilerin birbirine bağlandığı DC Evreni dışında, Matt Reeves'in Robert Pattinson'lı Batman serisi ve Todd Philips'in Joker filmleri de devam edecek. DC evreninden bağımsız olacak bu hikayeler "DC Elseworlds" olarak adlandırılıyor.

  "The Batman 2" Ne Zaman Vizyona Girecek?

  İşte DC Evreni'nin önümüzdeki döneminde izleyeceğimiz yapımlar...

  Superman Legacy (Film - Vizyon Tarihi: 11 Temmuz 2025)

  DC Comics

  Peter Safran, DCU'yu başlatacak filmin "Superman: Legacy" olduğunu söyledi. Daha önce açıklandığı üzere senaryoyu James Gunn kaleme alıyor. Film genç bir Superman'e odaklanacak ama orijin hikayesini anlatmayacak. Film, Superman'in insan hayatıyla süper güçlerini dengelemeye çalıştığı bir yaşam portresi çizecek aynı zamanda onun, nezaketsiz dünyamızda nasıl bir iyilik feneri olduğunu vurgulayacak.

  Lanterns (Dizi)

  DC

  Greg Berlanti'nin daha önceden planlanan "Green Lantern" dizisinin yerine gelecek olan bu dizide hem Hal Jordan hem de John Stewart yer alacak ve dedektif hikayelerine odaklanan bir gizem dizisi olacak. İki karakterin araştırdığı gizemler, filmlerdeki olaylarla bağlanarak DC Evreni'ne hizmet edecek. Peter Safran, "Lanterns" dizisi için ilham kaynaklarının "True Detective" olduğunu açıkladı.

  The Brave and Bold (Film)

  DC

  Grant Morrison'ın Batman serisine dayanan bu film, Batman/Bruce Wayne ve Damian Wayne'den oluşan Bat ailesini tanıtacak. Gunn filmi“tuhaf bir baba/oğul hikayesi” olarak adlandırıyor. Bu film, Matt Reeves filmlerindeki Robert Pattinson'dan farklı bir Batman'i konu alacak. (Robert Pattinson da Batman'i oynamaya devam edecek ama o filmler DC Evreni'ne dahil olmayacak.)

  Waller (Dizi)

  DC

  Viola Davis'in Amanda Waller karakterine odaklanan dizi, "Peacemaker"ın birinci ve ikinci sezonları arasında yer alacak. Bu durumda "Peacemaker" 2. sezon ertelenecek. "Waller" dizisini Christal Henry (Watchmen) ve Jeremy Carver (Doom Patrol) yazıyor.

  The Authority (Film)

  DC

  Warren Ellis ve Bryan Hitch çizgi romanına dayanan bu film, DC'nin Wildstorm dizisindeki karakterleri DCU'ya dahil edecek. İyi niyetli anti-kahramanları konu alan film aynı zamanda dünyanın ne kadar parçalanmış olacağını da gösterecek ve karakterlerin uçlara gitmesine izin verecek.

  Paradise Lost (Dizi)

  DC

  Gunn ve Safran, Diana'nın doğumundan önce, Themiscyra'da geçecek ve tamamen kadınlardan oluşan bir toplumun siyasi entrikalarını konu alacak dizi ile Amazonlar dünyasını inşa etmeyi planlıyor. Safran "Themiscyra hakkında "Game of Thrones" benzeri bir hikaye olacak... ve kadınlardan oluşan bir toplumun arkasındaki siyasi entrika hakkında." derken, Gunn da "Tamamen kadınlardan oluşan bir adanın kökeni nedir? Tüm bunların arkasındaki güzel gerçekler ve çirkin gerçekler nelerdir ve o toplumdaki farklı güç oyuncuları arasındaki entrikalar nasıldır?" sorularını soruyor.

  Supergirl: Woman of Tomorrow (Film)

  DC

  Tom King'in çizgi roman serisinden uyarlanan film, 'çok farklı' bir karakteri tanıtacak. Gunn şöyle diyor: “DCU'muzda Dünya'ya gönderilen ve bebekliğinden itibaren sevgi dolu ebeveynler tarafından büyütülen Süpermen ile Krypton'da bir kaya parçası üzerinde büyüyen ve hayatının ilk 14 yılında etrafındaki herkesin korkunç şekilde öldürüldüğünü izleyen Süper Kız arasındaki farkı görüyoruz”

  Booster Gold (Dizi)

  DC

  Booster Gold ya da gerçek adıyla Michael Jon Carter'a odaklanan bu diziyi Peter Safran şu sözlerle tanıttı: "Bugüne geri dönmek ve bir süper kahraman gibi davranmak için geleceğin temel teknolojisini kullanan, gelecekten gelen bir ezik hakkında." Gunn da dizinin bir süper kahramanın sahtekarlık sendromu olacağını söylüyor yani dizinin türü büyük ihtimalle komedi olacak.

  Creature Commandos (Animasyon Dizi)

  DC

  DC evrenine vampirleri, kurt adamları ve zombileri getiren, aynı adlı çizgi romana dayanan dizi için Gunn şimdiden yedi bölüm yazdığını duyurdu. Hikaye Frankenstein'in canavarının da dahil olduğu vampirler, kurt adamlar yani "yaratıklar"dan oluşan bir ordunun II. Dünya Savaşı'nda Nazilerle savaşmasını anlatıyor.

  Swamp Thing (Film)

  DC

  Swamp Thing'in "karanlık kökenlerini" araştıran film, bir korku filmi olarak adlandırılıyor ve yeni DC'nin ton çeşitliliğini yansıtması amaçlanıyor. "Bölüm 1: Tanrılar ve Canavarlar" bu filmle kapanacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top