Hesabım
  ''Spider-Man: No Way Home''un Yeni Posterleri Çoklu Evren Hakkında Ne Söylüyor?
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 29 Kas 2021 - 13:52

  Filmin vizyona girmesine bir aydan az kala, üç yeni poster yayınlandı.

  Marvel Sinematik Evreni'nin merakla beklenen filmi Spider-Man: No Way Home, 17 Aralık'ta vizyona giriyor. Sony, hayranlarla buluşmasına bir aydan az kala, filmden üç yeni poster paylaştı. Filmin Spider-Man çoklu evrenini ne kadar yansıtacağı ve Tom Holland'ın yanı sıra daha önceki serilerde Spider-Man'i canlandıran Tobey Maguire ve Andrew Garfield'ın da filmde yer alıp almayacağı büyük bir merak konusu.Yeni posterlerde de bu konuda bir ipucu yok fakat filmde göreceğimiz, diğer Spider-Man evrenlerinden gelen kötü karakterlere dair yeni görüntüler var. 

  İlk posterin merkezinde Spider-Man (Tom Holland), MJ (Zendaya) ve Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) yer alıyor. Üçlünün altında, Jamie Foxx'un canlandırdığı Electro göze çarpıyor. Electro, Spider-Man: No Way Home'a diğer bir Spider-Man evreninden geliyor. Foxx'un Electro'sunu, Andrew Garfield'in Spider-Man olduğu The Amazing Spider-Man 2'da izlemiştik. Posterin sağ üst köşesinde Willem Dafoe'nin canlandırdığı Green Goblin yer alıyor. Ayrıca, Alfred Molina'nın karakteri Doctor Octopus'un mekanik kollarını da görüyoruz. Green Goblin ve Doctor Octopus, Tobey Maguire'nin Spider-Man olduğu filmlerde yer almışlardı. Posterde ayrıca, yine aynı evrende yer alan Thomas Haden Church'ün canlandırdığı Sandman karkateri de yer alıyor, ancak Church'ün adı Spider-Man: No Way Home'un oyuncu kadrosunda yer almıyor. Poster, onu filmde göreceğimizin ipucunu verirken, isimleri geçmeyen diğer isimleri de - Tobey Maguire ve Andrew Garfield gibi- filmde görebileceğimiz yönünde bir umut veriyor.

  İkinci poster, Spider-Man ve Doctor Strange'i öne çıkarıyor ve yine Doctor Octopus'un kolları ile Green Goblin'e yer veriyor. Arkada görünen binalarda yer alan reklamlarda Peter Parker'ın deşifre olduğunu ve ''Public Enemy'' (Halk Düşmanı) başlığıyla haberlerde yer aldığını görüyoruz. Ayrıca Tobey Maguire'li Spider-Man filmlerinde izlediğimiz, Peter Parker'ın gazeteci patronu J. Jonah Jameson karakteriyle J.K. Simmons'u görüyoruz.

  Sony'nin yayınladığı üçüncü poster ise yalnızca Spider-Man ve Doctor Strange'e odaklanıyor. Filmin vizyon tarihi yaklaştıkça, hayranların fragmanlardan ve posterlerden filmin içeriğine dair ipucu edinme çabası hız kazandı. Sosyal medyada film hakkındaki tartışmalar hiç durmuyor. Biletlerinin ön satışa çıktığı ABD'de, yoğun ilgiden dolayı sinema zincirlerinin internet siteleri çötü. Bu haliyle Spider-Man: No Way Home son zamanların en çok merak edilen filmi olarak değerlendiriliyor. Filmin, pandemiden dolayı zor günler geçiren sinema salonlarını kurtarıp kurtaramayacağı ise ayrı bir merak konusu...

  Filmden yayınlanan son fragmanı altyazılı olarak izleyebilirsiniz: 

   

  Spider-Man: No Way Home - 1

  Spider-Man: No Way Home - 2

  Spider-Man: No Way Home - 3

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top