Hesabım
  "Ceviz Ağacı" Filminin Galası Yapıldı
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 10 Mar 2022 - 14:14

  11 Mart'ta vizyona girecek "Ceviz Ağacı" filminin galası dün akşam Atlas Sineması'nda gerçekleştirildi.

  1. +

  Yönetmen ve senarist Faysal Soysal'ın, ikinci uzun metraj filmi Ceviz Ağacı'nın galası, dün akşam Atlas Sineması'nda düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve TRT'nin katkılarıyla çekilen film, ilk İran-Türkiye ortak yapımı film olma özelliğini taşıyor.

  "Ceviz Ağacı"nın başrollerini Serdar Orçin ve Sezin Akbaşoğulları üstleniyorlar. Darbe sonrası travmalara ve kadın cinayetlerine özgün bir bakış açısı getiren film, yurt içinde ve yurt dışında katıldığı festivallerden ödüllerle döndü. Ayrıca bu ay içerisinde katılacağı 8. Buenos Aires Film Festivali'nin ardından, 5. Uluslararası Nepal Film Festivali'nin de ana yarışma bölümüne seçildi. 

  Filmin konusu kısaca şöyle: Anadolu'nun bir kasabasında edebiyat öğretmenliği yapan Hayati, çocukken intihar eden babasının intihar etme nedeninin darbe sırasında işkence gören arkadaşına yardım edememesi olduğunu öğrenir. Bunun üstüne hayatla bağlarını koparan Hayati'nin eşi Yaprak ise kocasının yaşadığı psikolojik problemleri neden göstererek evi terk eder. Tam da bu sırada kasaba yakınlarındaki gölde bir kadın cesedinin bulunması gözleri Hayati'nin üzierine çevirir. Yaprak'tan bir süre haber alınaması, cesedin Yaprak'a ait oldıuğu düşüncesini oluşturur. Hayati, cesedin karısına ait olmadığını bilse de suçu üstlenir...

  Ceviz Ağacı, 11 Mart'ta sinemalarda!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top