Hesabım
  Austin Butler ve Tom Hanks'li "Elvis"in Prömiyeri Cannes Film Festivali'nde Düzenlendi
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 26 May 2022 - 10:25

  Baz Luhrmann imzalı "Elvis" 24 Haziran'da sinemalarda!

  Baz Luhrmann'ın yönettiği "Elvis"in dünya prömiyeri Cannes Film Festivali'nde gerçekleştirildi. Baz Luhrmann, başrolde Elvis Presley'e hayat veren Austin Butler ve Elvis'in tartışmalı menajeri Tom Parker'ı canlandıran Oscar'lı oyuncu Tom Hanks, Elvis'in büyük bir aşk yaşadığı Priscilla Presley'i canlandıran Olivia DeJonge gösterim öncesinde kırmızı halıda yürüdüler.

  Rock'n Roll'un kralı olarak anılan ve gelmiş geçmiş en etkili müzisyenlerden biri olan Elvis Presley'in hayatının uzun bir dönemini anlatan filmin prömiyerinde ayrıca; Shakira, Ricky MartinKylie Minogue ve İtalyan rock grubu Maneskin gibi müzik dünyasının öne çıkan isimleri de yer aldı. Priscilla Presley de prömiyerin konukları arasındaydı. 

  Kırmızı halı törenin ardından gösterimi yapılan film, izleyenler tarafından tam 12 dakika boyunca ayakta alkışlandı. Bu süre, bu yılki Cannes Film Festivali'nde bir filmin alkışlandığı en uzun süre oldu. Gösterim sonrasında gözleri dolan Austin Butler'ın Priscilla Presley'e sarıldığı duygusal anlar, konuklar tarafından çılgınca alkışlandı. 

  Konuşma yapmak için mikrofonu eline alan Baz Luhrmann'ın gözyaşlarını silmesi dikkat çekti. Luhrmann, Covid-19 pandemisi nedeniyle prodüksiyonu durdurulan filmin hiçbir zaman hayata geçemeyeceğinden korktuğunu söyledi ve "Tom Hanks'in büyük bir cesaret gösterek geri gelmesi ve tüm ekibin filmi bitirme konusundaki cesareti" sayesinde Cannes'da olduklarını belirtti.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top