Hesabım
  Dünya Çikolata Gününde İzlenebilecek Çikolata Tadında 10 Film!
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 7 Tem 2022 - 08:30

  Dünya çikolata gününde, çikolata keyfinizi katlayacak filmler...

  Harry Potter ve Felsefe Taşı
  1. Harry Potter ve Felsefe Taşı +
  Listemize Harry Potter ve Felsefe Taşı ile başlamamızın nedeni Harry ve Ron'un Hogwarts Ekspresi'ndeki ilk yolculuklarında kendilerine çikolata ve şekerlemelerden oluşan bir ziyafet çekmeleri değil. Büyücülük dünyasına adımızı attığımız bu ilk film; dostluğun gücünü, sevginin her zaman nefretten üstün olduğunu ve iyiliğin eninde sonunda galip geleceğini anlatan, her yaştan insanın içini umutla doldurabilecek sıcacık bir hikaye anlatıyor... Yani tam çikolata tadında!
  Devamı...

  İçinizde çikolataya hayır diyebilen var mı? Sütlü, bitter, fındıklı... bin bir çeşidiyle çikolata, yediden yetmişe herkesin gönlünü fetheden, en mutsuz anımızda bizi gülümsetebilen, bütün yorgunlukları giderebilen adeta mucizevi bir lezzet!

  Bize kalırsa yılın her gün çikolata günü olmalı ama bunun için belirlenmiş bir gün var: 7 Temmuz, yani bugün Dünya Çikolata Günü!

  2009 yılından beri kutlanan Dünya Çikolata Gününde, insanoğlunun yarattığı en lezzetli şeyin, çikolatanın varlığı kutlanıyor. Bazıları bu tarihin, 1550 yılında, çikolatanın Avrupa kıtasına ilk kez getirildiği tarih olduğunu öne sürse de, buna dair bir kanıt yok... Ayrıca söz konusu çikolataya adanmış bir güne sahip olmak olunca, herhangi bir nedene ihtiyacımız da yok!

  Bugünü kutlamanın bizce en güzle yolu, yüzünüzde tatlı bir gülümseme oluşturacak, içinizi umutla dolduracak çikolata tadında filmler eşiliğinde kendinizi en sevdiğiniz çikolatalarla şımartmak...

  Öyleyse hadi gelin, Dünya Çikolata Gününe yakışır bir film gecesi için listemizden bir film seçin. Sonrasında tek yapmanız gereken çikolatalarınızı yanınıza almanız ve birbirinden tatlı bu filmlerin keyfini çıkarmanız.

  İşte Dünya Çikolata Gününde izlenebilecek çikolata tadında 10 film...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top