Hesabım
  "Elvis" Hakkında İlginç Bilgiler
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 22 Haz 2022 - 09:46

  "Elvis" bu cuma sinemalarda!

  1. +
  Baz Luhrmann'ın "Elvis"i, dünya galasını 25 Mayıs’ta Cannes'da yaptı. Bu, 2013'teki "The Great Gatsby" yorumu, 2001 müzikali "Moulin Rouge!" ve 1992'deki ilk uzun metrajlı filmi "Strictly Ballroom"un ardından, Luhrmann'ın prestijli festivale giden dördüncü filmi oldu.
  Devamı...

  Baz Luhrmann imzalı "Elvis" bu cuma sinema salonlarındaki yerini alacak. Sinema ve müzik severlerin merakla beklediği film, Cannes Film Festivali'ndeki dünya prömiyerinden itibaren olumlu yorumlarla beklentiyi arttırdı.

  Filmde Rock'n'Roll kralı Elvis Presley'i genç oyuncu Austin Butler canlandırıyor. Oscar ödüllü Tom Hanks ise Elvis Presley'in karmaşık bir ilişki içinde olduğu menajeri Albay Tom Parker'a hayat veriyor. Presley'in eşi Priscilla Presley rolünde ise Olivia DeJonge'u izleyeceğiz. 

  Senaryosu Baz Luhrmann ve Jeremy Doner tarafından yazılan film, Elvis'in hayatını 1950'ler, 1960'lar ve 1970'ler boyunca takip ediyor. Filmde bu dönemleri hakkını vererek temsil edebilmek için mekan ve kostüm tasarımlarına, saç ve makyaj uygulamalarına oldukça önem verildi. 

  Filmi prömiyerinde izleyen Priscilla Presley'in yanı sıra, kızı Lisa Marie ve torunu oyuncu Riley Keough; yani Presley ailesinin üç nesil kadını filmin Presley'i, yaşadığı dönemi ve yarattığı büyük kültürel etkiyi temsil etme başarısından dolayı övdü. Ayrıca Austin Butler da filmdeki performansıyla ailenin övgülerini aldı. 

  Son dönemlerin en çok konuşulan filmlerinden biri olan "Elvis" belli ki vizyona girdikten sonra daha da fazla konuşulmaya devam edecek. Filmi heyecanla beklerken, gelin film hakkındaki ilginç bilgilere birlikte göz atalım...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top