Hesabım
  İyisiyle Kötüsüyle 18 Filmle Yerli Sinemada Mafya!
  Yazar: Su Bahadır — 3 Şub 2016 - 09:00

  Sinemanın evrensel çaptaki ilham kaynağı olan mafyanın gizli dünyası, yerli sinemada da bir hayli işlendi! İşte geçmişten günümüze yerli sinemamızdan en mafyöz örnekler!

  Hep Yek
  1. Hep Yek +

  Taze yerli mafya komedisi filmi Hep Yek'in yönetmen koltuğunda Ali Yorgancıoğlu oturuyor. Filmin başrollerini ise Fırat TanışGürkan Uygunİnan Ulaş Torun ve Gokhan Yıkılkan üstleniyor.

  Cevat, Türkiye'nin ünlü Kabadayılarından birinin şehvet ve şan düşkünü oğludur. Uluslararası alanda şöhrete sahip manken Camilla'yı tutkulu aşkı sonucunda kaçırmaya karar verir. Bu kaçırma operasyonunu Cevat adına Ziya Baba üstlenir. Ziya Camilla'yı kaçırır ve Camilla'yı bir paket içinde Cevat'a götürme görevini Şahin'e verir. Ancak Şahin, Cevat'a götürdüğü paketin içinde ne olduğunu bilmez. Şahin paketi İzmir'den, İstanbul'a getirirken Gürkan ve Altan adında iki belalı ile yolu kesişir, onlar yüzünden Cevat'a götüreceği paketi kaybeder. Bu sebeple Şahin hayatının en zor 48 saatini yaşamak zorunda kalır....

  Devamı...

  Şener Şen'den Kenan İmirzalıoğlu'na farklı tiplemelerdeki yerli sinema oyuncuları zaman zaman mafyanın gizli dünyasına beyazperdede adım atmış insanlar. Kendi davaları uğruna kimi zaman hapisten çıkıp intikam peşine düşen, kimi zamansa sevdiklerini kurtarmak için mücadele veren bu karakterler yapıma göre iyi de olabiliyor, kötü de... 

  Bu galerimizde sizler için yerli sinemanın en iyi mafya filmlerini bir araya getirdik. Kah gülüp kah ağlayacağınız bu "karanlık" yapımlardan istediğinizi seçin!

  Şimdiden iyi seyirler!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top