Hesabım
  Dövmesi Olduğunu Bilmediğiniz Ünlüler!

  Ünlüler dünyasında kimlerin dövmesi var? Bu dövmelerin anlamları neler?

  Şarkıcılardan oyunculara birbirinden ünlü isimlerin dövmelerini ve anlamlarını araştırdık. Bu anlamlara çok şaşıracaksınız!

  Megan Fox

  Transformers filmi ile adını duyurmuş güzel oyuncu Megan Fox'un bir değil birkaç tane dövmesi var. Omzunun arkasında bulunan “We will all laugh at gilded butterflies” cümlesi İngiliz yazar Shakespeare'in Kral Lear oyununda geçiyor. Oyuncu bir süre önce kol bileğinde bulunan Marilyn Monroe dövmesini sildirmeye başlamış, sebep olarak ise intihar eden bir kadının vücudunda olmasının onu kötü etkilediğini söylemişti.

  Angelina Jolie

  Oscarlı oyuncu Angelina Jolie'nin de Megan Fox gibi birkaç tane dövmesi var. Evlat edindiği çocuklarının doğduğu yerlerin enlem ve boylamarını koluna yazdıran oyuncunun, omzunda ise Kimer dilinde Budist sözler bulunuyor. Bu yazı evlatlık edindiği Kamboçya’lı oğlu Maddox’u kötülüklerden koruyan bir büyü.

  Gonca Vuslateri

  Güzel oyuncu Gonca Vuslateri'nin sırtında gül dövmesi bulunuyor.

  Kıvanç Tatlıtuğ

  Kıvanç Tatlıtuğ'un sağ kolunda ejderha dövmesi yer alırken, sol kolunda ise "Beni yalnızca Allah yargılayabilir" anlamına gelen "Only Allah can judge me" dövmesi bulunuyor.

  Ryan Gosling

  Bir röportajında söylediğine göre Ryan Gosling kötü gözüken dövmeleri seviyor ve kimsenin kötü dövme yapmadığını düşündüğü için de dövmelerini kendi yapıyor. Anlayacağınız pek bir anlamları yok.

  Ezgi Mola

  Ezgi Mola'nın kaburgalarında Kuki ve Suşi isimli köpeklerinin portreleri var.

  Charlize Theron

  Oscarlı bir diğer oyuncu Charlize Theron'un sol ayak bileğinde küçük bir balık dövmesi var. Bu dövmenin aynısı oyuncunun annesinde de bulunuyor. Renkli japon balığı azim ve gücü simgeliyor.

  Hayden Panettiere

  26 yaşındaki güzel oyuncu Hayden Panettiere'in vücudunun sol kısmında İtalyanca "Vivere senza rimipianti" (Pişmanlık olmadan yaşa) yazıyor. Dövmede küçük bir sorun var, rimipianti yani pişmanlık yerine rimpianti yazıyor olması.

  Johnny Depp

  Birçok dövmesi bulunan başarılı aktör Johnny Depp'in sol göğsünde kızının adı Lily-Rose yazıyor. Winona Ryder ile sevgili olduğu dönemde koluna "Winona Forever" (Sonsuza Kadar Winona) yazdıran Depp, ayrılığın ardından dövmeyi Wino Forever'a çevirdi yani Sonsuza Kadar Şarap!

  Hazal Kaya

  Hazal Kaya'nın kolunda Harry Potter evreninin Ölüm Yadirgarları üçlüsünün sembolu bulunuyor.

  Jennifer Aniston

  Ünlü oyuncu Jennifer Aniston'ın sağ ayağının üzerinde ölen köpeğinin adı yazıyor: Norman.

  Sophie Turner

  Sophie Turner'da da kendisini ünlü eden Game of Thrones serisi temalı "Sürü hayatta kalır" dövmesi bulunuyor.

  Neslihan Atagül

  Neslihan Atagül'ün dudağının içine yaptırdığı K harfi dövmesi, eşi Kadir Doğulu'yu temsil ediyor.

  Jamie Foxx

  Oyuncu ve müzisyen Jamie Foxx 40. yaş günü şerefine kafasına, yarasaya benzeyen figür çizdirdi.

  Elçin Sangu

  Güzel oyuncu Elçin Sangu'nun dövmesi de bir hayli zarif...

  Jessica Alba

  Jessica Alba'nın sağ el bileğinde Sanskritçe'de lotus çiçeği anlamına gelen bir kelime bulunuyor. Daha önce ensesinde uğur böceği ve çiçek bulunan oyuncu bu dövmelerini sildirdi.

  Zac Efron

  Zac Efron 2011 yılında eline YOLO dövmesi yaptırmıştı, anlamı ise; You Only Live Once yani "Sadece bir kez yaşıyorsun"...

  Penelope Cruz

  Oscarlı İspanyol oyuncu Penelope Cruz'un sağ ayak bileğinde uğurlu sayısı olduğuna inandığı 883 yazıyor.

  Kaley Cuoco

  The Big Bang Theory'nin güzel oyuncusu Kaley Cuoco 2 yıl önce evlendiği tarihi ensesine dövme olarak yaptırmıştı. Daha sonra boşanma kararı alan Cuoco, dövmesinin üzerini "büyük" bir kelebekle kapattı.

  Lea Michelle

  Glee dizisinden tanıdığımız güzel oyuncu Lea Michelle'in belki de en anlamlı dövmesi Glee setinde tanıştığı eski sevgilisi Cory Monteith'in ona ölmeden önce söylediği son sözleri: If you say so. (Eğer sen öyle diyorsan)

  Ben Affleck

  Nam-ı diğer Batman Ben Affleck'in sağ kolunda güllerle çevrilmiş büyük bir ağaç var.

  Scarlett Johanson

  Scarlett Johanson'ın sağ kol içinde sulu boyayla çizilmiş gibi duran "güneşli gökyüzü"nün bir anlamı yok. Oyuncu bu dövmeye baktığında kendini mutlu hissettiğini söylüyor.

  Katy Perry

  Ünlü şarkıcı Katy Perry'nin kol içinde Sanskritçe Go With The Flow yani Akışına Bırak yazıyor. Şarkıcı bu dövmeyi eski kocası Russell Brand ile birlikte yaptırmıştı.

  Tom Hardy

  Çok sayıda dövmesi olan başarılı oyuncu Tom Hardy, kendisinde dövme bağımlılığı olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Tribal desende birçok dövmeyi vücuduna yazdıran Hardy'nin göğsünde tiyatronun simgesi ağlayan ve gülen surat var.

  Evan Rachel Wood

  Güzel oyuncu Evan Rachel Wood'un ensesinde yazar Edgar Allen Poe'nun şiirinden bir dize yer alıyor: "All that we see or seem is but a dream within a dream" (Bir düşün içinde bir düş mü bütün gördüğümüz ve göründüğümüz?)

  Emilia Clarke

  Mother of Dragons yani Emilia Clarke'ın ne dövmesi var dersiniz? Serçe parmağında küçük bir arı.

  Şahan Gökbakar

  Şahan Gökbakar'ın omuzunda da oğlunun 2 yaşındaki portresi yer alıyor.

  Cara Delevingne

  Kağıttan Kentler ile ilk başrolünü oynayan Cara Delevingne'in birçok dövmesi var ancak hiçbiri ayağının altındaki kadar anlamlı değil. Model ve oyuncu olan Delevingne'nin sol ayağının altında Made In England yazıyor.

  Yunus Günçe

  İlk dövmesini televizyon ekranında yaptıran Yunus Günçe, koluna God Is Love (Tanrı Aşktır) yazdırmıştı.

  Berrak Tüzünataç

  Güzel oyuncu Berrak Tüzünataç'ın ensesinde kelebek dövmesi var.

  Sanem Çelik

  Ülkemize uçan kuşlu dövmeyi Sanem Çelik getirmiş olabilir mi?

  Bella Thorne

  Bella Thorne'un omuzunda "Seni seviyorum" yazıyor.

  Yeşim Ceren Bozoğlu

  Yeşim Ceren Bozoğlu'nun sırtında "canlı" anlamına gelen "alive" yazıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top