Hesabım
  Hollywood'dan Uzak En İyi 11 Romantik Komedi Filmi!

  "Indie" sinemasının romantik komedi türündeki en iyi filmleri...

  "The Proposal”, “What Happens in Vegas”, “You’ve Got Mail” ve “Runaway Bride” gibi yüksek bütçeli Hollywood yapımları aynı zamanda oldukça başarılı romantik komedi filmleri olarak sinema tarihinde yerini aldı. Ancak süper kahraman filmlerinin ipleri eline almasının ardından işler biraz değişti. Bu galerimizde bağımsız sinemanın romantik komedi türündeki başarılı filmlerini sizler için bir araya getirdik.

  Keyifli seyirler!

  The Big Sick

  .

   The Big Sick

  Film taze bir çiftin ilişkileri derinleştikçe aralarındaki kültürel farklılıklar yüzünden karşı karşıya gelmelerini konu alıyor. Silikon Vadisi'nin çok sevilen karakteri Dinesh'i canlandıran Kumail Nanjiani filmin başrolünde. Filmde Everybody Loves Raymond dizisi ile oldukça geniş bir kitle tarafından sevilen Ray RomanoRuby Sparks'taki rolü ile akıllarda kalan Zoe Kazan ve Batman v Superman filminden tanıdığımız Holly Hunter yer alıyor.

  #2

  Zaman Yolcuları

  Yönetmenliğini Colin Trevorrow'un yaptığı filmin başrollerinde Mark DuplassJake Johnsonve Mary Lynn Rajskub yer alıyor.

  Küçük Gün Işığım (Little Miss Sunshine) filminin yapımcıları tarafından üstlenilen film Amerikan yapımı bir dram olsa da bilimkurgu ve komedi öğeleri de içeriyor. Filmde yapacağı zaman yolculuğunda kendine eşlik edecek kişiyi ilanla arayan bir adamın peşine düşen üç gazetecinin hikayesi anlatılıyor.

  #3

  Hayalimdeki Aşk

  Calvin genç yaşında büyük başarı elde etmiş ama hızlı yükselen kariyerinde şimdi duraklama evresine giren bir yazardır; sanki ilhamı tutulmuştur. Bu durumla başa çıkmak içinse ilginç bir yol dener. Kendini yeni bir romansın içine sokmaya karar verir ve kendisini seveceğini düşündüğü bir dişi karakter yaratır, ve adını Ruby koyar. Fakat bir hafta sonra Ruby kanlı canlı salondaki kanepede oturuyordur! Calvin kelimelerinin nefes alan bir canlıya dönüştüğünü görünce ne yapacağını şaşırır...

  #4

                                                              Sleeping With Other People Hem iyi huylu bir zampara, hem de üçkağıtçı bir adam hayatının aşkıyla karşılaşırsa ne olur dersiniz? Hem de bu aşkın karşılıksız bir ilişki olduğu düşünülürse? Elbette ki kendi alışkanlıklarından vazgeçecek ya da bildiği hayata devam edecek...

  #8

                                                               Başka Söze Gerek Yok Evliliği sona eren Eva'nın hayattaki tek varlığı kızıdır ve onun hayatını idame ettirmek için yoğun bir tempoda çalışmaktadır. Masözlük yapan Eva, kızının yeni bir okula başlayacağı bu dönemde bu okulun masraflarını nasıl karşılayacağını kara kara düşünmektedir. Bu sıkıntılı dönemde Albert isimli iyi kalpli bir adamla tanışır. Albert, komik ve sevimli halleriyle Eva'yı etkiler ve ikili arasındaki ilişki zamanla daha romantik bir hal almaya başlar. Marianne ise Eva'nın en sevdiği müşterilerinden biridir ve sürekli eski eşinin arkasından konuşmakta, onu yerin dibine sokmaktadır. Bir süre sonra beklenmedik bir şekilde Marienne'in eski kocasının Albert olabileceği ihtimaliyle karşılaşan Eva, ilişkisini gözden geçirmek zorunda kalır.

  #7

                                                                      Vazgeçmem Senden Celeste ve Jesse, lisede tanışırlar, önce sıkı dost olurlar ve ardından genç yaşta evlenirler. Şimdi otuzuna gelmiş olan Celeste kendi medya danışmanlık şirketinin sahibidir, Jesse ise bir kez daha işsizdir fakat bu duruma bir çare bulmaya da niyeti yoktur. Celeste, Jesse ile boşanmanın yapılacak en doğru şey olduğuna inanır. O kendi yolunda ilerlerken, Jesse hiçbir yere ait değil gibidir. Şimdi boşanırlarsa ömür boyu arkadaş kalabileceklerine inanır. Celeste'e hala aşık olan Jesse durumu kabul eder ve bu evlilikten arkadaşlığa geçişi kabul eder, fakat zaman içerisinde Celeste'de verdiği kararın ne kadar bencilce olduğunu anlar ama zamanlamaları bir türlü tutmaz. Arkadaşları yediği içtiği halen beraber giden bu çiftin neden ayrıldığını ise bir türlü anlamaz. 

  #8

                                                                 Yeni Başlangıçlar Ailesinin kopuk ilişkileri sebebiyle ilişkilerinde bağlanma sorunu çeken orta yaşlı bir adamın annesinin ölümünden sonra babası ile olan yakınlaşmasını ve aralarındaki süpriz dolu ilişkileri anlatan, yönetmen Mike Mills'in kendi hayatından da bölümleri kurgu ile birleştirerek sinemaya aktardığı Yeni Başlangıçlar, 75 yaşındaki babasının eşcinsel olduğunu öğrenmesi ve onun tercihlerini irdelerken kendi hayatını ve yalnızlığını sorgulamasını da anlatıyor.

  #9

  Paris'te 2 Gün

  Paris’te İki Gün, iki yıldır birlikte olan Marion ve Jack’in İtalya tatiline çıkmalarını, dönerken Paris'e uğramaları ve orada Marion’un ailesiyle geçirdikleri iki günün hayatlarını nasıl değiştirdiklerini anlatıyor. Marion’un, çiftin cinsel yaşamlarına dair bile yorum yapmaktan çekinmeyen ailesi ve olur olmadık yerlerde karşılarına çıkan eski sevgilileri bir süre sonra Jack’in sabrını zorlar.

  #10

  Doğru Adam

  2015 yapımı romantik komedi filminin yönetmen koltuğunda Ben Palmer yer alıyor. Senaryosunu Tess Morris'in yazdığı yapım başka birisinin buluşmasına giden bir kadının kendi için mükemmel erkeği bulmasını konu alıyor. Kaynak

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top