Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Artık Disney'in Olan 20th Century Fox Yapımları Hangileri?
  15 Ara 2017 - 10:22

  20th Century Fox'tan Disney'in bünyesine giren filmler ve diziler neler?

  AVATAR
  1. AVATAR +
  James Cameron imzalı fantastik bilim kurgu serisi Avatar, hiç şüphesiz ki Disney'in en büyük kazançlarından biri oldu. 2009 yapımı ilk filmle dünya çapında 2.8 milyar dolar gişe elde eden seri, Disney'in en büyük ekmek kapılarından biri olacak gibi duruyor.
  Devamı...

  Disney ve 20th Century Fox'un medya sektöründeki pek çok şeyi değiştirecek olan kritik anlaşması geçtiğimiz gün gerçekleşti. Disney'in, 20th Century Fox'a 52.4 milyar dolar ödemesini ve 13,7 milyarlık borcu üstlenmesini gerektiren anlaşmanın sonucu olarak sevdiğimiz pek çok yapım da Disney bünyesine geçmiş oldu.

  Elbette bu anlaşmanın en önemli yanı Marvel çizgi romanlarının hayranlarının en büyük hayallerinden birinin gerçek olma ihtimaliydi. Marvel 1990'lı yıllarda yaşadığı finansal krizin sonucu olarak pişman olacağı bir kararla, kimi çizgi roman karakterlerinin haklarını farklı yapım şirketlerine satmıştı. Bu sürecin sonucunda Universal Hulk'ın haklarını, Sony Örümcek-Adam'ın haklarını ve Fox da Fantastik Dörtlü ile X-Men'in haklarını satın almıştı. Hatasını fark eden Marvel, geçtiğimiz yıllar içinde Hulk ve Örümcek-Adam'ın haklarını geri almayı başarmış ve iki karakteri de Yenilmezler ekibine dahil edebilmişti. Çizgi roman hayranları uzun zamandır X-Men ile Yenilmezler'i aynı karede görmeyi diliyordu. Bu yeni anlaşma ile bu durum mümkün!

  Fakat Disney'in 20th Century Fox'u satın alması, pek çok başka yapımın da Disney'e bağlanmasını sağladı. Peki bu yapımlar hangileri biliyor musunuz?...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top